Seckanje 1080p u plejerima

Pozdrav,

u distribuciji LMDE 201204 mogu da pustim 1080p mkv fajlove u VLC i ostalim plejerima ali renderovanje slike, iako kada je statična je super, ali čim se dinamično menjaju scene, pokazuju se crte koje prilično iritiraju. Nije iritantno ako gledate neke drame za dugim statičkim kadrovima ali akcione ili sf filmove ili serije je užas.

Nisam problao pri manjim formatima (skidam uglavnom samo ovaj) ali verujem da bi isti problem bio…

Imam graf. 5600ti i i72600k (tako da sumnjam da je do hardvera) i ovaj problem se ranije nije pojavljivao u Ubuntu 11.10 niti u 7.

Takođe imam problem sa zvukom koji je veoma slab u dijalogu, dok ostali zvukovi su ok (da li zato što su mkv formati u 5.1 ? )…

Prvo da li si probao neki drugi player sem VLC? I ja kod VLC imam nekad bele crte kod HD sadrzaja. Zbog toga ga izbegavam u sirem luku. To vazi i za 720p isto imam te bele linijice koje mi idu na zivce.
U smpalyeru toga nemam…Sve radi tecno…
Sto se zvuka tice, tacno je…zvuk je obicno na tim fajlovima 5.1 u vecini slucajeva je DTS, i drugacije zvuci, tisi je…s tim sto kad je neka bucna sekvenca…ume sve da grmi…dok se glasovi slabije cuju…sto je i normalno donekle.

Moj savet ti je da predjes na Smplayer, ukoliko imas probleme sa reprodukcijom idi u preferancies playera i malo se poigraj sa video outputom, ume dosta da utice na glatkocu reprodukcije. :slight_smile:

Inace treba reci da je 1080p dosta hardverski zahtevan za gledanje, da crpi dosta cpu snage i treba fina graficka za reprodukciju. Moguce da ces osetiti na pojedinim mestima i kasnjenje zvuka.

Minimalna hardverska zahtevnost za reprodukciju 1080p je:

Procesor: 2.4Ghz (sa dva jezgra) ili 3.5Ghz (jedno jezgro) processor.
Graficka kartica: Nvidia/ATi sa bar 256MB Video RAM i klok jezgra na bar 600Mhz.

VLC not good enough Hesuse Hile :)…yep probao sa ostlaim instlairanim plejerima…

Hardverski ne može da bude toliko težak u odnosu kakvu konf imam…

Ok probacu sa Smplayer…

Za audio je onako kako si opisao…da li postoji mogućnost takođe čačkanja po pref. nemam mesta da kupim 5.1 :)…

Mozes u opcijama smplayera (ctrl P) da podesis da ide kao stereo, cime ces malo dobiti na glasnoci.

Inace smplayer ti preporucujem i zbog titlova, i mogucnosti da titl spusti na crnu traku ispod filma.

Koristan link sve oko smplayera http://forum.mint-srbija.com/multimedija-i-kodeci/kako-instalirati-i-podesiti-smplayer-na-linuks-mintu/

Hvala čim dođem kući pozabaviću se time…

I? Sta bi? Je si li probao u smplayeru? Jel i dalje secka?

u podesavanjima za smplayer imas u sekciji za video da odaberes render koji zelis da koristis. za nvidiu znam da je vdpau dok za ati ne znam jer nemam tu karticu. menjaj redom dok ne ubodes render i ako ti hardware podrzava HD onda ce sve lepo raditi

Da bas tako…ja imam ATI i korisitm fast ati card output za gledanje HD filmova.