Skype BUG - prijem fajlova

Imam sledeci problem…
Posto sam bio pametan pa sa vremena na vreme odem na update uspeo sam da po obicaju nateram sistem da radi gore.
Prvo je pukao Libre Office ali sam to resio istalirajuci neke druge app. Zatim skype. Imao sam verziju 4.0, i kada mi neko posalje fajl preko skype-a, a ja kliknem da prihvatim blokira mi se sistem i jedino restart pomaze. Zbog tog problema vratio sam se na verziju 2.2 ali problem i dalje postoji. Uvek se javlja problem. Da ponovim da je sistem radio lepo nekoliko meseci do pre mesec dana kada sam kliknuo na update.

Jel se desilo nekom nesto slicno? Ima li neko resenje. Skype sam resintalirao i opet nista. Ponavljam da sam na verziji koja je radila super na Mint 11.

Da napomenem da koristim Linux Mint 11 ( i za sada nisam u mogucnosti da predjem na drugu verziju).

P.S Jel moze neko ovde da mi kaze da kada ide stalno na update da mu se ne javljaju bagovi i problemi koje inace nije imao?? I gde mogu da sakrijem ikonicu , da me ne obavestava vise da imam novi update? Znam da sam ranije to podesavao sad nesto ne mogu da se setim.

Pitanje je šta si zapravo instalirao kada si išao na update.

Ako nije problem zašto nisi u mogućnosti da instaliraš Mint 13? Mislim… nije 13-ica 25 puta zahtevnija od 11-ice. Pritom verzija 11 je prestala sa podrškom i svi bagovi koje je imala ne postoje u 13-ici a uskoro i u 14-ici.

Kada brišeš skype iz sistema, pobrini se da bude obrisan i .skype folder u /home/ime kompa/.skype. Ako nisi probaj opet, briši skype i njegov folder pa opet instaliraj skype.

Ne znam bas dal nema podrske, malo malo pa stigne update. Opet kazem sve je radilo dok update ne upropasti stvari. A od silnih paketa gde se secam sta i kada se tacno pokvarilo. Ovo sa update je problem koji imam zadnjih 5 godina. Uvek ista prica.
Ne mogu da menjam verziju, jer je racunar u firmi imam milion stvari podesavano tamo i trebalo bi mi dva dana da predjem na 13.
Plus ako dodam da na 13 ne vaze ista podesavanja za mail server - Citadela, da jednostavno ne radi… Znaci ne znaci da se sve steluje ako se samo predje. Recimo kod mene kuci ne moze NIKAKO da se instalira DRUPAL , dok Wordpress, CI, Zend nemaju problema. A taj isti Drupal sam bez problema instalirao na Mint 11 i na Windows onako lagano iz prve… To je problem ako podesim nesto na 11 pravila vise ne vaze na 13. A nije mi bas do zezanja i da pravim vece probleme… Zbog toga sam najvise razocaran u Linux. Samo negde jure i izmisljaju toplu vodu na svakih 6 meseci.
Probacu ove savete za skype, jer zna neko kako da se ukloni (sakrije) ikonica za update - to je pre moglo, bar na Ubuntu ili Suse (znam da sam negde iskljucivao)

ako ga uninstaliras koristi purge opciju…tako ces da obrises i konfiguracijske fajlove koji se nalaze u home folderu .skype

sudo apt-get remove --purge skype