Skype tabovi

Ukoliko volite da vam sve bude na jednom mestu, u jednom prozoru i da se kroz konverzacije krećete putem tabova, ovo je idealno rešenje za vas.

sudo add-apt-repository ppa:keks9n/skypetab sudo apt-get update sudo apt-get install skypetab-ng

IZVOR

Eh kada se setim kako je lepo izgledao Skype pre jedno 5 godina… sada me nebi čudilo da u njega ubace i AV i Firewall i neki Spy detektor i šta sve ne još…

Nisam znao da postoje skype tab-ovi. Odlicno :slight_smile:

Само мала напомена, званична Скајп апликација за линукс не подржава табове, у питању је посебан програм који проширује могућности Скајпа.
Скајп за линукс је, за разлику од свог bloated Вин брата, остао крајње једноставан и са основним функцијама. Некима ће се то свидети, некима не, а ја навијам да наша верзија никада не добије игре, ФБ интеграцију, итд. :slight_smile:

Ja samo čekam kada će da u Skype ubace firewall i antivirus i da konačno Skype ima 965mb instalaciju…

Postoji…dodat je desni deo kao na windowsu…nista posebno…

KO hoce da proba samo nek doda ovaj PPA:

sudo add-apt-repository ppa:keks9n/skypetab sudo apt-get update sudo apt-get install skypetab-ng

Ovo definitivno moram instalirati, dozlogrdilo mi je da zongliram izmedju sto prozora. Hvala za info

edit:

Nije lose… Dobro je sto i dalje ostaje stari klasicni pa se lako uvek moze preci na taj po potrebi.

ja to koristim…odlicno je…lakse je mnogo…

definitivno je sada mnogo bolje

sad podseca na skype sa MS platforme… Ali je laksi za upotrebu…

S obzirom da je MS kupio skype nedavno, ko zna kada cemo videti neku noviju, poboljsanu verziju skype.

Da, na zalost… Jedino sam zahvalan bogu sto vise nije tako nestabilan, mada i sada s vremena na vreme ume da se samoubije ili zapuca.

Nevezano za temu, upravo se setih kako je jednom Stalman popizdeo kada su ga neki fanovi Pardus linux-a iz Turske pitali da uradi intervju sa njima putem Skype-a :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Uvek se nasmejem kada se setim toga, a obicno se setim kada me Skype posteno iznervira :slight_smile:

Da li neko uopšte zna šta se desilo sa projektom EkigaPhone!? Jedno vreme je Ubuntu forsirao to a sada ni traga ni glasa od “zamene za skype”…

Ja sam ekigu instalirao, napravio account… I to bi bilo to, nemam sa kime da isprobam a mrzelo me da nekog cimam da instalira. Ako neko ima i koristi nek prenese utiske ili ako hoce da isprobamo medjusobno kako funkcionise. Jednom sam priikom pitao Meku iz lugons-a za misljenje o istoj i on mi rece da neko iz lugons-a koristi taj protokol (zaboravih kako se zove) za razgovor, ne bas ekigu konkretno.

Valjalo bi otvoriti novu temu :slight_smile:

Kako da podesim da mi se skype ukljuci sa pokretanjem sistema?

@Primarijus Startup Applications i dodaj sa Add. U prvo polje kucas ime aplikacije (Skype), u drugo polje komandu (skype - malo slovo “s”!) a u trece polje nista ili opis po zelji. Add i to je to. Bilo je o ovome govora na forumu, pretrazuj malo :slight_smile:

Trazim, ali onaj search mi stalno izbacuje da ne postoji ili nema… da ne idem u offf topic :slight_smile: hvala.

postoji ides home>usr>bin.skype za drugo polje

p.s. tako bi trebalo ako si regularno instalrirao Skype

Bez obzira da li je Skype u /bin/ ili /usr/share/bin/ trebao bi da ga nadje/pokrene sa skype komandom… cudno. Probaj preko terminala da ga pokrenes sa skype komandom, onda ako nece kucaj u terminal:

locate skype

pa ce ti reci gde se tacno nalazi. Bice tu gomila foldera/fajlova ali nadji onaj koji je u /bin ili /usr/share/bin. Jedna od varijanti je da otvoris gedit i u njega iz /usr/share/applications prevuces Skype.desktop (ovo .desktop se najcesce ne vidi nego samo Skype) i onda nadji liniju:

Exec=.....

i to posle Exec= prekopiraj u Startup Applicaions kao command i trebalo bi da radi.

Nema potrebe da komplikujete…ne treba ti gde je skype instlairan uopste… U startup applications ides na ADD i upises u poljima prvo ime programa, a ispod komandu kojom se pokrece
Znaci kucas

i to je to… svaki put kad ti se pokrene sistem skype ce automatski da se podigne.

Koristim SkypeTab, kucao sam
Name: SkypeTab
Comand: skypetab
i nece da ga startuje. A kada ukucam:
Name: Skype
Comand: skype
Onda startuje ali onaj stari skype.