skype test zvuk kde

Doticni radi, vidim se na kameri ali da napravi test poziv nece. Mint 14 KDE, pulse audio, mikrofon ugradjen u USB kamericu Logitech c905, stavljen alsa mixer, sve mu ga dato na unmute, pavucontrol i to stavio ali ne pomaze. Preciznije ona snimljena istrtlja svoje, ja istrljam $3)&⁽%[email protected]@@, onda kad treba da cujem moje $3)&⁽%[email protected]@@ nista, posle opet zemska prica. U win7 sam ima slicnu glupost, nisu mi bili ukluceni svi zvucnici, kad sam ukljuci sve proradilo, sad ovde je ukljuceno sve ali ja imam skarabudjen 4+1 a u podesavanju KDE nudi 5+1 itd. Kojom mukom da ga mucim?

Probaj radi li zvuk na Guvcview. Imam Logitech 170 i sve radi i bez instaliranog Pulsea.

Da li si probao podešavanja “sound devices” u skajpetu?

Kod mene je ovako podešeno…doduše, nemam kameru, samo sluške sa mikrofonom

[ATTACH]911.IPB[/ATTACH]

@pavik

Nece inace u drugim okruzenjima koristio sam taj program i snimao.

@Dragan

Mene ne zarezuje ta podesavanja samo stoji pulse i ne reaguje, ne mogu da mu stavim sta je i koji je uredjaj. Komp g aprima otpozadi za mic, sastrane za mic i ovo USB kamerica sa mic.
Sad cu da mu obrisem skype pa da stavim stariju verziju.

@dragan99

Da probaš prvo da isključiš pulse…pavik reče da kod njega radi bez dotičnog?

Trebalo bi da u System settings - Multimedia - Devices Preferences - Audio recording - Web camera… bude na vrhu

Po mom iskustvu kad radi snimanje u Guvcview, onda je i u Skajpu sve o.k.

@Dragan

Ne znam kako da ga iskljucim jer u njemu je zakucan na pulse i nema drugih opcija, jedino da brisem komplet pulse. Ovo od kad imam ovaj komp zezanje do bola, na starom sam mao neki mic i nekiu kamericu jedva se nesto videlo i to radilo, ovo sad super kamerica ali i super zezanje. Ja za sta god se uvatim mora da zeza, najbolje bimi bilo browser i nista drugo. :smiley:
Cak se nosim mislju da flesujem bios ali ovo mnogo zeznuto, probao sam iz samog biosa live update ono puce sreca nista nije uradio a bio ostao citav. Vec mi je stvarno nerazumljivo da sve to tako radi ili ne radi iz nekih nedokucivih razloga, ajd win7 sam provalio pravi se pametan sto nisam ukopco sve zvucnike al cim sam ukopco ono proradilo ali ovde vec vise ne znam. Ispada da sam kupio masinu gde je nesto uvek nekompatibilno sa necim a sve zivo je AMD.

Ovde nesto debelo nije ok, opet efekat starog snimka, pustim prog i stalno dobijem stari snimak bez zvuka, sad sam u KDE i printscreen dugme radi, kde snimac radi ali samo opcija celog ekrana, shutter opet efekat starog snimka. Nesto ovde zeza debelo. Idem u MATE i XFCE da vidim sta se tam dogadja

@dragan99

Nije problem do Skype-a. Šta ti stoji kao Backend?

Kad si pomenuo snimanje, ovaj dodatak ima opciju Recording my desktop(video). Na moje iznenadjenje radio je iz prve. http://www.mint-srbija.com/forum/public/style_emoticons/default/connie_boy_cleanglasses.gif

http://kde-apps.org/…?content=147065

Ovde nesto nije ok sa masinom i kompatibilnoscu sa linuxom, sad sami Mate, sve radilo, tu je cak i snimaje desktopa radilo, sad pustio skype opet isto i jos krci, nista ne snima.
Sad nigde nema snimljenog zvuka, radi snimanje i desktopa ali zvuka nema. Ne znam ovo je vec suludo sa ovom masinom :frowning:
Sve je novo od letos , kamericu sam ja kupio , probao …

Evo sad samu win7 i sve radi, kako uopste mogu bilo sta da reklamiram da je do masine kad ispadne da nije, da ne radi i u win pa bi mogao da reklamiram celu masinu, kamericu, graficku, memoriju
SATA diskove, jedan disk je glanc nov nema mesec dana…

@pavik

Backend mi jeu KDE gstrimer a ima ponudjen i VLC ako si na to mislio ali koliko sam zakljucio to kad se utripuje u jednom okruzenjeu onda je u svakom, onaj progam za snimanje @Chavez mi je preporucio i bas njega koristim, sta se u medjuvremenuu desi da masina zeza u linuxima ne znam

I kod mene je Gstreamer. Probaj da menjaš ove opcije: System settings - Multimedia - Devices Preferences - Audio recording

Kod mene je KDE i nemam instaliran Pulse. Opet, na netbuku imam Cruchbang koji je došao sa Pulseom i odmah je radio i Guvcview, a i Skype.

Ja mu ne stavljam pulse, kod instlacije uvek stavi pulse, meni je zvucna na MB 8+1, gde bi ja to uoste stavio tolike zvucnike, 6 USB2 i 2 USB3 nazad i dva USB2 sa strane.
Guvcview mi je iz cuga radiou svim okruzenjma, sta se desi pa sistem poludi nemam pojma
Jedino sto sam uhvatio je da hardwerska adresa kamere seta iako je ja ne cupam iz USB porta, sad ne znam kako mikeri i ostalo da li se vezu fiksno za jednu adresu a
na to mi lici

Sa ovim ubijanjem i restartom proradilo je, sad budi pametan kako i zasto mu je ovo pomoglo, restartovoao sam i pre, gasio masinu i nista, kao da se pulse zaludi ali opet kao moze da se zaludi u svim linux okruzenjima a u win radi.

pulseaudio -k

or

killall pulseaudio
pulseaudio --start
pulseaudio --check