Software manager - problem

Nestalo mi je struje u pola instalacije programa u software manager-u , dock sam instalirao …nevažno…I sada kada pokrećem manager u prozoru nema ništa a kada pokrećem UPDATE manager izbacuje mi
sledeće :

E: dpkg was interrupted, you must manually run ‘sudo dpkg --configure -a’ to correct the problem.

Rešenje . :slight_smile: ?

Otvori terminal i kucaj to sto ti sistem kaze

sudo dpkg --configure -a

trazice ti password, kucaj, ne vidi se sta kucas, udri enter :slight_smile:

malopre sam izgleda uradio baš pametnu stvar i izbrisao sam sve iz … /var/lib/dpkg/ kako bi rešio gore navedeni problem i izgleda napravio jpš veći.
pomoć?

a sada ni ne mogu da otvorim software manager a u update manager-u mi piše :

ERROR###ERROR###ERROR###ERROR###ERROR###ERROR###ERROR
E:Could not open file /var/lib/dpkg/status - open (2: No such file or directory), E:The package lists or status file could not be parsed or opened.

Kako ti je samo palo na pamet da to sve izbrises? Sad sta dalje ako ima ne znam, ima reinstalacija ali valjda ima i neko cupanje bez reinstalacije.
Sacekaj strucnjake. Probaj eventualno:

sudo aptitude update

ili

sudo apt-get update

iz terminala

Nije meni palo nego sam čitao na nekom forumu…al svejedno glupost…dok ne radim ovakve gluposti nikad neći nu naučiti ništa :slight_smile:

Neće.probao sam.

u terminalu mi javlja :

E: Could not open file /var/lib/dpkg/status - open (2: No such file or directory)
E: The package lists or status file could not be parsed or opened.
E: Could not open file /var/lib/dpkg/status - open (2: No such file or directory)

E taj sto je piso na tom forumu “lep savet” dao :smiley: Jel barem dao kako da se cupas, a lepo ti sistem izbacio sta da radis, samo da si procitao i copy/paste u terminal :wink:

Kad mi se žuri :slight_smile:

sudo dpkg --clear-avail

Nadjoh ovo ali ko zna, sve sto sam nasao podrzaumeva da nisi sve zbrisao.
Probaj napravi mu prazan file status, pa probaj update

Probaj ovo

sudo cp /var/backups/apt.extended_states.0 /var/lib/dpkg/status sudo apt-get update

@aleksandar-mns

Ako ništa drugo, uzmi Live CD taj sa koga si instalirao sistem, butuj i kopiraj sadržaj foldera sa cd na hard. Mislim da će to biti ok i najbrže rešenje.

Sadržaj kojeg foldera ? :slight_smile:

Е баш си бисер :chiffa: па ваљда оног чији си садржај обрисао, ако има на живом ЦД подигнеш машину са тог живог одеш на ту структуру па све копираш
код себе на диск то што си обрисао. Нађеш на живом ЦД
/var/lib/dpkg/ па садржај лепо ископираш код себе на /var/lib/dpkg/ успут ти треба да све радиш ко sudo
Онда класика

sudo apt-get update

Pretpostavio sam ali moram da pitam.U linuxu ukupno sam radio 10 dana tako da …:slight_smile:

Ja prvi put kada sam seo za linux 15 minuta sam tražio gde je start dugme :smiley:

Samo polako sve ćeš naučiti a ljudi na ovom forumu hvala bogu imaju strpljenja jer smo svi mi bili početnici i svi mi smo imali slična/ista pitanja kao i ti sada.