Solus novosti

Solus 1.2.0.5 Released
Solus 1.2.0.5 Released | Solus

Ma taj Solus je… kako da kazem…teska i neopevana budalastina… Sta oni zapravo hoce? Nisu mi jasni… Dok su bili Debian based onda OK nude OTB iskustvo i novi DE… A sada? Prepakovani Cinnamon sa nekim mrtvo-rodjenim eopkg-om koji niko ne koristi, i bez jasnog cilja za dalji razvoj distro-a… Tezak promasaj sto je Ikey napustio Mint, i preso da radi na ovome…

Solus 1.2.1
Solus 1.2.1 Shannon Released | Solus

Instalirao na laptop pre 3 sata. Najbolji Solus do sada, a po svemu sudeći jedan od najboljih distroa, jer nije copy paste iz Debian repoa, već total nezavisan. Jedino ga ubija što ima malo paketa, ali u novoj verziji i to se popravlja.

Ali ne bazira se na Debianu. Daleko je Solus od Debiana.

Solus [SIZE=4]2017.01.01.0[/SIZE]

Meni Solus djeluje pristojno, po mnogo čemu je jedinstven, što ga može i koštati, ali i što može biti razlog uspjeha.
The 6 Linux Distros We’re Most Excited For in 2017
Čak je dospio i na ovu listu, ako se ne varam drugu godinu za redom.

Kicking Off Budgie 11 | Budgie Opala, velike ambicije i donacije, ode Solus na mesto broj 1 u Linux svetu.

Solus će biti br. 1 Linux kad moja tašta bude našla “srodnu dušu”, a to će biti što bi naš narod rekao: “kad na vrbi rodi grožđe”. :stuck_out_tongue: :smiley:

Jesi siguran? Adopting Flatpak To Reassemble Third Party Applications | Solus[/URL] [URL=“https://solus-project.com/2017/01/05/early-2017-infrastructure-upgrades/”]Early 2017 Infrastructure Upgrades! | Solus :smiley: I naravno, da li si pročitao onaj plan o razvoju Budgie-a?

Budgie Desktop Is Moving to Qt
Do sada sam uvijek više gotivio distre koje koriste desktop GTK+ od onih sa Qt, ali činjenica je da na mom računaru brže rade Qt bazirane. Radujem se da probam Qt Budgie, odnosno Solus. :smiley:

Solus 2017.04.18.0

[SIZE=5]Solus 3[/SIZE]

Koristil ko solus ?
malo je pratim,evo uveli i snap, nekako mi djeluje jako dobra distra, pogotovo sto je rolling release…

Koristim ja na kućnom laptopu t.j. više ga koristi žena. Bilo je muka da se namesti, ali radi lepo već desetak meseci. Problem je u njihovoj politici ako postoji više paketa koji rade istu stvar bira se samo jedan koji ulazi u repo a ostale ignorišu. Na primer broadcom wifi ima više varijanti drajvera, a onaj što se nalazio u repou je zakucavao sistem pa sam morao ručno sve da kompajliram. Isto i za wine, nemaju staging verziju i još neke stvari na koje vremenom naletiš pa izgubiš par sati nameštajući dok kod drugih distroa to obaviš za par sekundi.

Mislim da je ovo idealan distro za one koji žele da imaju linux koji se lako podešava i lak je za upotrebu a ne mora da se reinstalira/nadograđuje svakih x meseci.

Solus 4.0 - new version!

Solus 4 Fortitude Released | Solus