sound equalizer za ceo sistem

pozdrav drugari. kao sto naslov teme kaze, treba mi, ako neko zna (konkretno), nacin da podesim zvuk na mint 13. dakle, neki ekvilajzer koji bi sirom sistema podesio zvuk. trazio sam pre par dana po netu, ali je nesto zezalo, pa ako moze neki savet

Čekaj znaš li uopšte šta je ekvilajzer? Jel si siguran da ti to treba ili tiu treba audiomixer!?

Da li si na ovaj mislio da nije radio kako treba ?

[ATTACH]938.IPB[/ATTACH]

sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
sudo apt-get update
sudo apt-get install pulseaudio-equalizer

http://www.webupd8.o…-equalizer.html

da, taj webupd8 nesto zeznuo oko repository bases, ili sta vec…a bilo mi je i sumnjivo nesto sto radi, ne secam se sada. mada, verovatno cu pokusati kasnije njega ponovo. vidim da postoji i ekvilajzer za alsa mixer ali da je dosta komplikovaniji. ja imam instaliran i pulse audio i alsa, ne znam sta su mi default-i, ali mi zvuk inace super radi. isprobacu ipak ovaj ekvilajzer ponovo pa javljam sta je bilo

Radi, probao sam, sa gore navedenim repozitorijumom. Instalirao i radi, probaj. Pulse ti je default zvučni server za ceo sistem, mada verovatno postoji i neki Alsa ekvilajzer. Probaj pa javi.

instalirao sam pulse equalizer… sve radi…jos da naucim kako da ga namestim :slight_smile: nisam hteo nista da pojacavam vise od nule zbog distorzije pretpostavljam, pa sam samo srednje delove malo smanjio i pojacao zvucnike :slight_smile:

hvala

pre nego sto otvorim novu temu, da nastavim i pitam u ovoj (jer je mozda povezano sa prethodnim postupcima)… iz subwoofera mi izlazi neki krckavi zvuk :slight_smile: kada smanjim baseve na zvuniku, smanji se i krckanje…pretpostavljam da mi je od skoro problem, jer nisam primetio ranije a zvucnici su novi

probao sam (sada mi je tako) da uninstaliram pulse audio i ostavim samo alsa, ali se nista nije promenilo

Otvori terminal, kucaj

alsamixer

I smanji Bass i LFE ( ako ima LFE )

[ATTACH]958.IPB[/ATTACH] [ATTACH]959.IPB[/ATTACH]

Mozda pomogne meni kod skype pomoglo da ne krci

Otvorite terminal i ukucajte sledecu komandu :
Kod:
gksu gedit /etc/pulse/default.pa

Zatim potrazite red u kome pise:
Kod:
load-module module-udev-detect

i prepravite ga da pise ovako:
Kod:
load-module module-udev-detect tsched=0

[font=Ubuntu][size=3][background=rgb(247, 247, 247)]load-module module-udev-detect tsched=0[/background][/size][/font]

[font=Ubuntu][size=3][background=rgb(247, 247, 247)]ovo nazalost nije pomoglo[/background][/size][/font]

[font=Ubuntu][size=3][background=rgb(247, 247, 247)]@[member=‘drinx’] . [/background][/size][/font][font=Ubuntu][size=3][background=rgb(247, 247, 247)]sto se tice basa i lfe u alsa mixeru, ja ih ne vidim. ali bih hteo da kazem da ako je resenje da smanjim bass, onda nije resenje :slight_smile: to mogu i fiziki. systemwide audioequalizer sam i trazio da bih malcice pojacao basove. cak (vec sam napisao) nisam ni dirao baseve u njemu, vec sam ostalo malo smanjio[/background][/size][/font]

[font=Ubuntu][size=3][background=rgb(247, 247, 247)]inace, sada sam provalio da mi se krckanje cuje jedino kada mi radi neki download (i mozda i upload) sa neta. prvo sam mislio transmission, ali evo sada radi neki streaming i isto je[/background][/size][/font]

Probaj ovo, kod mene je resilo problem:

Otvoris terminal (ctr+alt+t):

su (ukucas svoju sifru)

gedit /etc/pulse/daemon.conf (ako nemas gedit, moze bilo koji text editor koji imas, ili jednostavno sudo apt-get install gedit)

zatim, kada ti se otvori fajl, skrol skroz do kraja, i samo copy-paste ovo u novom redu:

high-priority = yes nice-level = -11 realtime-scheduling = yes realtime-priority = 5 resample-method = src-sinc-best-quality

sacuvaj, restartuj komp i onda proveri.

hm, hvla, ali ipak nije pomoglo…

inace sam juce reinstalirao sistem, instalirao mate 13, i isto je…mada sam poceo da i ne primecujem, ponekad samo pretera :slight_smile: