SSL sertifikat

Pozdrav svima!

Nov sam član foruma, kao i korisnik Linux-a. Nakon isprobavanja Ubuntu sistema, odlučio sam se da probam Mint i mnogo mi se svideo.

Zbog posla moram da instaliram jedan SSL sertifikat. Imam ga već instaliranog u Windows 7 sistemu i izvučenog u *.pfx formatu.

Zanima me da li postoji mogućnost učitavanja istog u Mint i da li postoji neko korak po korak objašnjenje (pošto ne znam sa terminalom baš najbolje)? Ja sam našao neko uputstvo na jednom stranom forumu, ali sam se zaglavio na pola :frowning:

Unapred zahvalan na pomoći i odgovoru! :slight_smile:

Pozdrav i tebi i dobrodošao na forum :up:

Ako si sertifikat izvukao sa Windows 7 u .pfx formatu (što je default export format za Windows sisteme) prvo moraš da konvertuješ taj sertifikat u format koji je linux sistemu odnosno OpenSSL-u čitljiv i prepoznatljiv a to je .pem

Evo jasnog uputstva https://major.io/2007/03/23/exporting-ssl-certificates-from-windows-to-linux/

To uputstvo sam i čitao. Imam *.pem, ali ne mogu da odradim dalje komande jer mi prijavljuje grešku sa fajlom koji ne sadrži u sebi key.

Probao sam i sa ovim uputstvom i napravio sve, ali ne znam kako da importujem (ova komanda virtual host…)

Kakvu grešku ti prijavljuje? Do kog dela si stigao po gornjem uputstvu koje sam ti ostavio.

Za drugi deo rečenice ne razumem koji virtual host (verovatno si link zaboravio da postaviš u poruci).

Izvini, po ovom uputstvu http://stackoverflow.com/questions/8774574/how-can-i-convert-a-pfx-certificate-file-for-use-with-apache-on-a-linux-server

A poruku sa greškom ću posle kopirati, kad stignem kući.

Tebi izgleda Sertifikat treba da bi pristupio nekom sajtu iz browser-a a ne za server jel da!?

Pa da :slight_smile: Izgleda da ta uputstva nisu za to?

Samo da napomenem da Chrome i Firefox neće da ga prihvate u Linux-u (probao sam kroz njihove opcije da importujem *.pfx direktno).

Dijagonalno drugačija uputstva su :slight_smile:

Trebao si odmah da napišeš, a čim si pomenuo Virtual Host znao sam da ti treba browser sertifikat a ne server SSL.

Jel si pokušao ovako da importuješ u Firefox?

[LIST]
[]Launch Mozilla Firefox web browser
[
]Open Tools
[]Select Options
[
]Switch to Advanced tab
[]Click the View Certificates button
[
]Switch to Your Certificates tab
[]Click the Import button
[
]Locate the ‘.pfx/.p12’ file you transported/exported, select it and click Open
[]Enter the password you created when exporting the certificate
[
]Click OK to complete the certificate import
[*]Your certificate is now installed and it should be visible on the list of your certificates
[/LIST]

Dakle ovde ubacuješ taj exportovani fajl sa Windows-a direktno dakle ne radiš ono konvertovanje, da znaš!

Pokušao sam tako, ali neće. Evo šta mi izbacuje kao grešku (a vidim da nisam jedini)

https://www.google.rs/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=pkcs #12 failed for unknown reasons

Pokušao sam da instaliram i Chrome i uradim isto, ali ni on ne prihvata…

U Windows 7 i XP radi normalno…