Šta mislite o Ubuntu 17.10?

Prvi zvanični ubuntu sa gnome 3 umesto unity. Kako se uklopio gnom?

Razmišljam da pređem sa minta na ubuntu, pogotovu što će 18.04 da bude rolling release.

Da li da pregazim mint?

@Maligan Kakav bre Rolling Release, jel nam se ti to javljaš iz kafane :p:D:D:cool::yum?

Inače @Maligan šalu na stranu, Ubuntu 17.10 deluje malo preterano neupeglano, naročito što se tiče potrošnje resursa.

A Deepin je sigurno bolji :mad::D:D:D

@Maligan 500MB u idlu, a Ubuntu 1,1GB.

To samo znači da je ubuntu složen sistem koji ima veći stepen zaštite od hakera.
Inače, kako da potrošim 4 gige :wink:

@Maligan Ne, to samo znači da su GNOME developeri preterali. Lubuntu npr. troši 280mb na idlu, a ne vidim da je nešto lakši hakerima od GNOME Ubuntu-a.

na lubuntu ne mozes da pomeras prozore. De se uhvati za lubuntu, krntija za krntije :slight_smile:

U svakom slučajuuuuu, ja turam ubuntu 17.10 na torrent, već sam dugo bio bez ljubavi moje.

Ubuntu 18.04 neće biti rolling release već LTS release. Ubuntu nikada nije imao rolling release.

To samo znači da je ubuntu složen sistem koji ima veći stepen zaštite od hakera.

rofl-3g.gif

DistroWatch.com: Ubuntu

piše: Rolling a ne Fixed

Ovo za hakere sam se šalio :slight_smile:

Ja ne videh da bilo gde piše rolling, ali nema veze…moguće da sam ćorav :slight_smile:
Doduše, pošto su odavno još patentirali nasilno izbacivanje izdanja na svakih 6 meseci, može da se smatra i RR, pa iz tog ugla gledano i nisi mnogo omašio :slight_smile:
@šala
Da, da…verujem :smiley:

Screenshot_2017_11_5_Distro_Watch_com_Ubuntu_1.jpg
Drugaru, piše u tabeli za snapshot, tj 18.04

Release model: Rolling

:slight_smile: valjda znači to što znači.

Stvarno sam se šalio za hakere. Jer iskreno ne znam šta je sve pokrenuto kod ubuntu u idle ali sigurno nešto korisno. Dzaba dve iste torte na svadbi :slight_smile:

To je daily build koji je u toku razvoja i kontinuirano dobija ažuriranja.

Kada se izbaci release, to više nije rolling. Ponavljam 18.04 je LTS, Ubuntu nema rolling izdanja.

Mislim da je jedino ispravno značenje ono što objavljuje Canonical/Ubuntu:
Ubuntu 18.04 LTS Release Schedule - OMG! Ubuntu!

ne znam šta je sve pokrenuto kod ubuntu u idle ali sigurno nešto korisno

ps -A

:slight_smile:

Aha. Hvala :slight_smile:

Ja sam probao Ubuntu 17.10 pa se vratio na poslednji LTS 16.04, jednostavno mislim da je još gori nego ovaj Unity. :smiley:

Nije mi ni radio kako valja, umeo je da zašteka iz nepoznatog razloga, i sporije mi je radio od Unity-a. Kako želiš možda kod tebe bude OK, piši kad probaš. :smiley:

Pa evo, sad sam na ubuntu 17.10. Moj odgovor je da me mrzi ponovo da instaliram mint, tako da koristim, radi, ali ko što kaže Miloš, štekće na pojedinim mestima.

To se i očekivalo. Prvo izdanje posle prelaska na Gome, ja i nisam očekivao da će da bude super stabilno.

Mislim da će tek za 18.04 da bude ok.

Inače ne koristim među izdanja nego uvek LTS. Uostalom zašto Mint dve godine bazira svoja izdranja na Ubuntu LTS? :slight_smile:

Ubuntu svakako ima lepšu budućnost nego što je sadašnjost, ja bih to voleo i bio sam znatiželjan. Upravo sam se vratio na mint :worried::innocent::innocent: