Statistika i neobavezne najave - OSS konferencija :)

Evo i malo statistike kao razbibrige…iz priloženog se može videti da je najviše uticaja na broj novoregistrovanih korisnika imalo okupljanje u Sava centru prošle godine :slight_smile:

[ATTACH]1270.IPB[/ATTACH]

Ove godine planiramo nešto neuporedivo veće, spektakularnije i naravno mnooooogo ozbiljnije, u smislu kvaliteta…prvo što mi pada na pamet je OSS konferencija…mislim da bi septembar mesec bio idealan :slight_smile:

Pa dobro nije ni ovaj mart uopšte loš, a s obzirom da nije još istekao i da je prosek 1.7 po danu ima veliku šansu da bude drugi :).

Za prvo dapače, uvek treba marketing… thing oko marka :connie_pumpkinsmile: .

Ma kakvi loš…duplo je “efikasniji” naš (samo) mart od nekih R2D2-forum-whole-life-statistika :smiley:

Nego…uvek može, i treba bolje :wink:

EDIT:

thing oko marka

Može i mark oko thinga :wink:
Pada mi na pamet Debian-female marketing :smiley:

Onaj D women video je prva liga :connie_caveman-1: . :slight_smile:

Naravno…i narod to voli… “ko drugačije kaže, kleveće i laže” :smiley:

Moramo da nadjemo neke žeMske da nam McLoven ne bude usamljen na konferenciji :connie_caveman-1:,

Inače što se konferencije tiče biće kao iz naslova pesme od Daft Punk-a

Harder, Better, Faster, Stronger

Okupljanje u Sava centru prošle godine
bilo je odlicno.

P.S.
Samo jedno da vam kazem:
Ili OSS Konferencija ili nista :slight_smile:
Ne prihvatamo nista manje.

Naravno, iako volimo da se šalimo, mi se ozbiljno igramo :wink:

OSScON

Dobrodošlicu ćemo poželeti svim ljudima dobre volje iz regiona, a i šire… :slight_smile:

@[member=‘laikexpert’] ovog puta možete opet ti i Goran da poranite pa da nam pomognete sa sendvičima :smiley:

He he veoma rado kao i u Sava centru :slight_smile:

Mada ja bih pre te snedviče zamenio sa nekom ozbiljnom dimljenom vešalicom u nekoj kafani :smiley:

Mada mislim da se ni ti nebi nešto preterano bunio… osim ako nisi jedan od onih što vole da jedu travke i zelje :smiley:

E momci stvarno bi trebali cesce da se vidjamo :7:

Samo da se ovo kišovito vreme prolepša i eto nas u Loznici ili Vas u BG-u?! :slight_smile:

Šta ste se uhvatili kafane pa kafane :slight_smile:
'Ajmo da organizujemo nešto, pošto znam da pojedinci imaju prenosne računare, jedan LID ili pak da organizujemo neku radionicu sa temom …x…y.

“Ko se kafane krije, bolje da ga nije…” :smiley:

'Ajmo da organizujemo nešto, pošto znam da pojedinci imaju prenosne računare, jedan LID ili pak da organizujemo neku radionicu sa temom …x…y.

LID bi trebalo da je akronim od Linux Install Day, ako se ne varam?

Koliko se ja razumem u medicinu, to više niko normalan ne radi…totalno prevaziđeno, i gubljenje vremena, i sopstvenog, i tuđeg…
Za "radionicu sa temom xy"mogu da se složim sa predlogom, ali za konkretne stvari, mimo operativnog sistema.

Na primer, uporedni prikaz sličnosti i razlika između M$ i Libre Ofis-paketa, i to konkretna prezentacija…2 identična računara, jedan sa M$ wintendom i drugi sa nekim Debianom… izrada svakodnevnih dokumenata, prikaz, štampanje itd.

Ogromnoj većini ljudi, koji svakodnevno koriste računar, a znaju o operativnom sistemu koliko i prosečna domaćica o instalaciji unutar šporeta, linux nikada nećeš približiti objašnjavanjem kako se “to” instalira,
iz prostog razloga jer ni wintendo ne umeju da instaliraju…njima se može nešto približiti samo kroz konkretnu aplikaciju koju su nekako, tokom godina, naučili da koriste, i od koje verovatno žive i obezbeđuju egzistenciju.

Viđao sam ljude koji se savršeno snalaze u Corel-u, a jedva da znaju koji OS koriste…takvima treba približiti Inkscape na primer, a ne objašnjavati šta je linux, i kako se instalira, jer ih to ne dotiče uopšte…

Ovakvih primera mogu da ti navedem koliko hoćeš, ali mislim da je dovoljno i ovoliko…

PS

Nismo mi UbuntuSrbija da sat vremena objašnjavamo nekolicini zaludnih zašto je dashboard sa leve strane bolji od menija sa gornjeg ili donjeg panela… :smiley: