Stigao Bioshock Infinite na linuks

header (1).jpg

Sad i zvanicno - steam pustio Bioshock Infinite za linuks platformu.
Igra je vec neko vreme dostupna za linuks medjutim nije bilo zvanicno.
Odnosno onaj koji je kupio igru mogao je da je igra na linuksu iako na steamu nije bilo informacije da je dostupna i za linuks.
Pored osnovne igre, dodali su season pass i sve DLC dodatke takodje dostupni za linuks.
Do skoro svi dodaci su bili nedostupni za linuks, pa je ovo veliki korak napred.
Kod Bioshock igre season pass dodaje 3 velike kapnaje u okviru DLC-ova
Burial at Sea - Episode One,
Burial at Sea - Episode Two i
Clash In the Clouds.
Early Bird Special Pack je bonus DLC koji dodaje upgrade oruzja tacnije mashine gun i pistolj.

Slobodno mogu da kazem da je Bioshock jedan od najlepsih i najboljih igara koje su trenutno dostupne za linuks.

[SPOILER=“Bioshock Infinite”]
https://www.youtube.com/watch?v=bLHW78X1XeE
[/SPOILER][SPOILER=“Sistemski zahtevi”]
[LIST]
[]OS: Ubuntu 14.10, Mint 17.1 or similar Linux distribution
[
]Processor: Intel Core 2 DUO 2.4 GHz / AMD Athlon X2 2.7 GHz
[]Memory: 4GB
[
]Hard Disk Space: 20 GB Free
[]Video Card: NVidia/AMD OpenGL 4.1/DirectX 10.0 level compatible
[
]Video RAM: 1GB
[*]Sound: ALSA/PulseAudio compatible
[/LIST]
[/SPOILER]

Za one koji bi mozda kupili Bioshock mali savet.
Ako kupujete samo Infinite nemjte ga uzimati na steamu. Skup je u odnosu na druge.
Ja sam zimus uzeo Bioshock Infitive na GMG za 4e. Na steamu je 7.5e kad je na najvecem popustu.
Medjutim ako kupujete sve 3 igre onda je steam najbolja varijanta. Za 10e mogu da se kupe sva 3 dela u bundlu.
Samo treba sacekati dobar popust i pravo vreme za shoping.

Au kakva igra. Ne mogu sebi to da radim i da u 33-coj, pored svih mogucih obaveza, zapocinjem sa igranjem! Ali ne da bih je igrao nego…

:slight_smile:

Nema to veze sa godinama. Ja sam stariji od tebe 5 godina, pa igram igrice sve puca…
Igra je ludilo. Proglasena za najbolju igru godine. Vredi…

Ma ne mislim samo na godine, vec i obaveze koje te godine obicno nose: posao, ucenje, 8. mesecno dete… :slight_smile:

Ma naravno. Potpuno te razumem. Ja igrom slucaja imam manje obaveza, pa imam vremna da se igram.

Biošok je odličan serijal… ko kreće da igra a nije do sada, preporučujem da krene od prvog dela.

Biošok je pravi primer kako igra može da ima ultra dobru grafiku a da je igrate na osrednjim i slabim kartama sa full detaljima, optimizacija je čista 10-ka.

Prvi deo je najbolji po meni. Pravo remek delo. U svakom smilsu. Mnogi kazu da to i nije igra vec digitalna umetnost. Od atmosfere, preko filofozije, nacina igranja pa sve do grafike. I za danasnje standarde iako vec malo starija izasla 2008. Bioshock izgleda jako dobro.
To mi je omiljena igra. Kad je izasla zavrsio sam je 5x za redom. Imam ih sve ukljucujuci i system shock 2 po kojoj je i nastao ceo serijal Bioshock.

Daj bre, prestanite da me lozite :smiley:

Ne lozimo te, igra je stvarno toliko dobra. :).

Ovo mi je najbolji deo ona filozofija na pocetku igre:
[SPOILER=“Bioshock Spoiler: Andrew Ryan said:”]
https://www.youtube.com/watch?v=qbI7gxxbYpo
[/SPOILER]

I am Andrew Ryan, and I’m here to ask you a question. Is a man not entitled to the sweat of his brow? “No,” says the man in Washington, “it belongs to the poor.” “No,” says the man in the Vatican, “it belongs to God.” “No,” says the man in Moscow, “it belongs to everyone.” I rejected those answers; instead, I chose something different. I chose the impossible. I chose… Rapture.

U steam prodavnici je trenutno akcija sve 3 Bioshock igre za 10 eura. Igre su na 83% popusta.
Odlicna prilika da se uzmu sve 3 igre za male pare.
Ponuda traje sve do 23. Marta.

Ko hoće da uzime sada je prilika, jer ne verujem da može jeftinije da se prodje.

Ovo je najbolja ponuda do sad. Najveci popust. Do sad su obicno drzali cenu na 75% popusta, a sad je na 83% rekordno niska cena.

Probao sam da pokrenem Bioshock Infinite sa mesa drajverom i nece. Trazi podrsku za OpenGL 4.1 da bi radio. Znaci mora vlasnicki drajver.
Poslednji open mesa drajver ima podrsku za OpenGL 3.3+

Kako igra lepo radi. Prezadovoljan sam. Ja jos imam C2D stari procesor i igra radi. Ne igram je doduse u ful Hd rezoluciji ali moze. Predivna je. Efekti na pocetku igre oduzimaju dah. Svetionik, svetlo, voda, kisa koja pada. Bas, bas je dobro uradjeno.
Jos takva grafika na linuksu. Ali frramereate je konstantan nisam osetio neka trzanja, laga nema sve je brzo.
Prezadovoljan sam. Eh kad bi sve igre ovako portovali gde bi nam bio kraj…
Videcu da pustim par snimaka kad ponovo budem igrao.