превод филма са другог рачунара

Не знам да ли сам омашио део где ово припада :wink:
Пре недељу дана гледао сам неке .ави филмове са ћеркиног компа кроз локалну мрежу (самба).
Наишао сам на проблем, превод морам да преписујем на свој рачунар јер ВЛЦ и Смплејер не виде
превод, прозор који се отвори кад хоћу да сетујем превод не види уоште да постоји мрежа и дељење фајлова.
Проблем могу да решим тако што ћу да направим .мкв филе на том рачунару али то је бацање
простора на диску, ћерка то не жели а и гледа филмове без превода јер добро зна енглески,
постоји ли неко сетовање које нисам одрадио-превидео у ова два програма.

Nisam siguran da li ovo može da ti pomogne, ali evo, da probam - http://www.liberiangeek.net/2011/11/access-windows-shared-cddvd-from-ubuntu-11-10-oneiric-ocelot/

Čekaj koliko sam shvatio ti film učitaš a prevod neće da se učita!?

Да управо то, покушавао сам све живо чак и фору из виндовса где само превучем фиктивно превод у плејер.

@Kmamuz има све живе дозволе на том диру.

Jel se prevod nalazi u istom direktorijumu gde i film i da li ima identičan naziv kao i video fajl!?

Primer:

matrix.mkv
matrix.sub (ili koja već extenzija)

!?

Филмови су .ави
превод је .срт
налазе се у истом диру, једноставно не учита превод и онда ја кренем из програма и програм не види мрежу, онда препишем превод код себе, филм
гледам са мреже а превод повучем са свог дира.

Dobro a jel isti naziv ima titl kao film!?

Yes, DA, Да
Исти дир, исти назив превода као и филма, превод је .срт, филм .ави , серија Sherlock

Promeni extenziju titl iz .srt u .sub i pokušaj ponovo.

Промењено али опет исто, неће
Сулудо пребацим превод код себе и само га превучем у плејер и ради

Jel omogućeno da se ceo folder shareuje ili samo se taj film sheruje!?

Ako je samo na film klinuto (share this na windowsu) onda prevod neće biti uključen u shareovanje putem mreže.

Čudno je ovo jer VLC automatski hvata prevod ukoliko je istog naziva kao i film.

share је цео фолдер са свим подфолдерима, имам сва права над тим фолдерима, могу да пишем, бришем, менјам име фајла…

Ma svi playeri vataju prevod ako je istog naziva a isto tako većina hvata prevod i ako nije istog naziva pa te pita da Loaduješ prevod.

Ovde se radi o tome da nešto u konfigurisanju mreže na relaciji Linux Windows nije dobro urađeno, po meni izgleda kao da je samo film u folderu stavljen na share dok subtitle nije.

U svakom slučaju, u Smplayer-u postoji opcija da direktno skineš Titl za film sa interneta, on automatski pronadje odgovarajuću verziju za tvoj format video fajla, možda i najbrža opcija ako nemaš skinut titl prethodno i da ne moraš da se mučiš da tražiš koji odgovara. Uštedi dosta vremena, pogtoovu kada se serije gledaju jedna za drugom.

Ja trenutno nemam postavljen share izmedju računara, tj imam ali su svi na WindowsShare nisam instalirao SAMBU i podesio (mrzi me a i ne treba mi) ali se sećam ranije dok sam se igrao sa tim, da sam gledao filmove sa prevodom bez problema sa drugog računara.

Ako imaš kompletan pristup onda ne vidim u čemu bi mogao biti problem, zašto ti film pusti a titl neće !?

Знам све то али из неког разлога неће, зашто појма немам, исто се зову, пробао сам из Убунту, из ЛДМЕ сад сам у Дебиану, неће.
Гледао сам и ја ал сад неће, мрзи ме да рестартујем машину и одем у вин, ипак ћу то да урадим и да видим да ли сад можда и тамо не ради.

Jbg evo ladno radi u win :wink:

Ово је сулудо, ради у Убуинту 10.04 и 10.10, ладно пустим и ради :slight_smile:

Ево ради и у Убунту 11.04, како? Има две мрежне картице и једну УСБ бежичну. Бежично повезивање је у старту дечекирано, и једна мрежма је дисабле и стављено је да се не подиже код старта система у нетворк менаџеру.
Кад ручно урадим:

sudo ifconfig eth0 down

после тога наутилусом одем и отворим тај видео фајл све ради како треба.
Сад чу да дигнем поново Дебиан, па после ЛДМЕ и применим исти фазон и проверим да ли тако ради.

У дебиану тестинг та фора не пали, остаје ми још ЛДМЕ али је бећ превише касно.

ЛДМЕ исто не помаже тај фазон.

Самба ноћна мора :), сати и сати гоглања, испробавања, кад неће неће :). Имао сам својевремено умрежено виндовс, убунту и лубунту, ту су се видели и радили виндовс и убунту а лубунту није. За мене је завршен случај. :wink:

Пробао сам овде у 12 све ради како треба :slight_smile: :wink:

Gremlini su napali LMDE… :

Mada ionako više nema podrške za LMDE tako da ko zna šta se tamo dešavalo…