Позив на сарадњу

Evo pročitao sam ceo tekst. Posle pročitanog teksta ništa nije jasno, razvoj interneta ali šta?
Što se teksta tiče ok želiš na ćirilici da pišeš ja to podržavam ali imaš engleske reči onda pojavu slova X Maxbord itd., ne ide.
I zašto niste to lepo složili kako mi grafičari umemo da kažemo justificiarli po bloku nego je sve nekako razbacano. Redovi predugački, sledeći prekratak itd.
Mislim da bi malo boljeg oblikovanja bilo neophodno.
Lično mislim da ceo tekst treba da bude jednostavniji za onog ko prvi put čita, meni lično nije, čak posle pročitanog PDF-a ništa nisam razumeo osim naglašavanja reči Maxbord.

kako god okreneš dođosmo na isto. Nas troje sa foruma je pročitalo PDF i došlo do istih zaključaka.
Meni je zapalo za oko sledeća rečenica koja je gramatički totalno promašena
Макс Борд се у будуће пише на више начина

Prvo reč ubuduće se piše zajedno, a ako je buduće vreme ne možeš da napišeš se piše već će se pisasi da bi bilo u istom vremenu glagolskom vremenu.

Ljudi što se ustručavate da to i napišete. Ovo je nepismen tekst, koji ne bi prošao ni na diktatu u trećem razredu osnovne škole. Kaže čovek, parafraziram, nije bitna gramatika kod zvaničnog dokumenta. U tom slučaju se vidi o kakvom amaterizmu se radi. I onda naglašava da okuplja ljude. Da, neko je lud da deli svoje znanje, energiju i vreme sa nekim ko je polupismen. Pardon, ali sa idejom MaxBoard ili maxboard ili Max Board ili… Koja je usput šta? Jehovini svedoci verovatno imaju uverljiviju priču od ove. :smiley:

Mada, bitna je ideja, zar ne? :wink:

Dobro. Za početak, treba nam lektor. jel ima ovde zainteresovanih lektora? Ili da mlatimo praznu slamu.

Ne treba Vama lektor, bar ne u prvim koracima, nego Vam treba neki konkretan pristup, definisan plan i program, nešto što bi ste ponudili budućim saradnicima. Pa onda napraviti neki dokument koji bi mogao da opiše u kratkim i razumljivim crtama ono čime bi ste se bavili, planovi, ciljevi. Razviti svoju veb stranu ili blog, zavničnu mail adresu itd… Ovako sve deluje jako neozbiljno.
Mislim da sam dovoljno rekao i da nema potrebe dalje upuštanje u ovu temu bar ne sa moje strane.

Ovo meni lici na religiju :smiley:

Aman, šta ste napali čoveka? pročitao sam mnogo “blogova” i “pregleda” koječega na internetu nepismenijih nego što je njegov poziv, pa šta? Na zvaničnim TV stanicama, kada idu kajroni, koji bi valjda trebalo da budu napisani u skladu sa pravopisom, ponekad mi se kosa na glavi digne od nivoa idiotluka i nepismenosti…
Ti tamo “neki iz mase”…da, jeste, bitna je ideja…ako je ponekad i maglovita i nejasna, hajde bar da pomognemo mladom čoveku da je definiše.
@maxbord
Jedan savet…u stvari 2 :slight_smile:
Prvi je da ne obraćaš pažnju na “negativne vibracije” (© by @laikexpert )…guraj svoju ideju ako smatraš da će ti to doneti neku korist, materijalnu, moralnu, iskustvenu, kakvu god…
Drugi savet je da malo preciznije definišeš šta u stvari hoćeš…prvo samome sebi, a onda će iz toga proizići i jasnija definicija svima ostalima kojima nudiš svoju ideju :slight_smile:

@gagiD Mene je upravo na to podsetilo, zbog toga sam i napisao ono za one svedoke. :smiley:

No jeste offtopic, ali mene sve ovo podseća na onaj vic:

Dolaze dva Jehovina svedoka i zvone liku na vrata.

• Dobar dan, mi smo Jehovini svedoci, da li možemo da uđemo samo na par minuta da popričamo sa Vama?

Kaže lik:

• Nema problema, izvolite.

Uđu ovi, sednu za sto i ćute. Pita lik:

• Pa dobro, o čemu ste hteli da pričamo?

Kažu ovi svedoci:

• Nemamo pojma, niko nas do sada nije pustio u stan.

Tako mene podseća ova priča o ideji. Ima čovek ideju, ali ne zna koju. :smiley: Verovatno se ovaj poziv odnosi na to da mu se pomogne da shvati šta mu je ideja. :smiley:

@Dragan Slažem se sa tobom da je ideja bitna. Zato sam i napisao to na kraju. Mada ne vidim je ovde ni u magli, ne vidim ni atom ideje. Vidim samo napisan dokument (po strani kako je napisan) o nekom MaxBord-u, koji niko živi ne zna šta je. I da hoće, MaxBord (pseudonim), da popriča o nečemu sa nekim ljudima različith profila i oni treba njemu da se jave.

Živimo u surovom svetu, gde veliki jedu male. Što pre se susretne sa ovakvim komentarima, pre će da nauči kako ne treba da se radi. Da li je mlad to ne znam, ali da nema iskustva u onome što hoće da radi, to je očigledno.

Pri tome, možda je ideja zaista vrhunska, ali mora da se radi na tome. Za početak da prost čovek može da ukapira o čemu se tu radi.

Neiskustvo je najčešće odlika mladosti :slight_smile:
Svet jeste surov, ali nemaju baš svi “jaka leđa”…ponekad treba pomoći slabijima da ojačaju, jer…ipak smo ljudi valjda, iako smo…jelte :wink:

@Dragan U pravu si u potpunosti. Treba pomoći uvek i svakome.

Nismo ga napali sao smo mu ukazali na par bitnih stvari, bar ja o drugima ne mogu da pričam. Dao sam savet u vezi dokumenta pa i svega ovoga. Koliko ja shvatam celu stvar čovek bi hteo nešto, ali ne zna šta, a uz to i nema neku ekipu pa se nada da mu se neko od nas priključi i da neku ideju.
to kažem na osnovu onog što sam pročitao iz pdf fajla i na osnovu njegovog stava, tj. ništa konkretno.
Ja mu želim puno sreće u radu, daleko od toga da ga napadam ali nekako ceo pristup ide brda s dola po meni.

Naravno, u granicama svojih mogućnosti…poenta je da se ne odmogne, ako već ne može da se pomogne…bar u mom sistemu vrednosti :slight_smile:
@Sreten
Pročitao sam i ja taj njegov pdf-poziv…jeste “malo” neodređen, ali bilo bi lepo da pomognemo @maxbord da se “pronađe” :slight_smile:

Zar mu nismo pomogli konkretnim sugestijama?
Vlada mu je odmah na početku rekao par smernica šta treba uraditi, ja takođe, možda sam malo više kritički nastupio ali sve što sam rekao je u formi saveta.

Па овако, хвала на интересовању. Тачно је да немам неку екипу. Тачније имам нешто, али сам више самостални јахач. Тренутно правим сајт. Неће се користити уобичајени шаблони и апликације, него сајт радим у чистом коду. Сајт ће бити за комуникацију али и писање чланака. Као нека затворена група. Није предвиђено гостовање, него само регистрација - па, улаз. Можда у будуће то променим, ако затреба. Идеју имам. Нисам је комплетно образложио. Тај документ су само први кораци и шаблон. Није ми идеја да зарадим, нити да се појавим на тв. Идеја ми је да заувек останем анониман. И да тако функционише та заједница. Јесам отворен духом, али нисам тимски играч, јер ми је све ово хоби. А на основу мог знања, са одговорношћу тврдим да знам много више од оних којима је интернет посао. О линуксу знам као напреднији корисник, не као програмер, али и то намеравам да променим. Немам пуно времена, јер треба и да се живи.

Кад сам рекао да тражим сараднике, то је било више обавештење, него конкретан позив за то и то. Јер, као што кажем, волим да радим сам. Али дружење никад није згорег :slight_smile:

Ако хоћете нешто конкретно. Лош сам у дизајну, па ми треба неко да одради лого. То је конкретно.

Свако може да постави сајт. То данас знају и деца. Али тешко ко може да сајт одради од нуле и да то функционише. Кад се тако ради, сигурније је , брже ради апликација, али је теже.

Моја интересовања су: Интернет, нове технологије, програмирање, психологија, филозофија, вера… и много шта друго. Нисам факултетски образован, али сам по оној народној: Темељан, зато студирањем дочекао пензију :slight_smile: Да, 82’ сам годиште. И тако… На негативне коментаре се не обазирем, јер сам највећи критичар, сам.

Што се тиче сајта, правим форму, убацујем категорије, преводим на енглески, сајт ће бити двојезичан. Није ми намера да се сајтом похвалим, него да стигнем да га одрадим, док коришћене функције не постану depracted :slight_smile:

Да. Ми смо група великих верника и гуруа. Нисмо настрани, само смо дубоки. Тражимо смисао. Касније ће сви моћи да се региструју на сајту. Али што се тиче сарадника, требају нам људи који су добри у свим тим областима али су неостварени на неки начин. Ово им је прилика, да се покажу и докажу.

У здравље :slight_smile:

Tako brate, lepo, kršteno, kažeš šta `oćeš pa ko hoće on će da se priključi. Ali sa tvojom (lošom) pričom - teško. Zašto? Pa zato što tražiš tim a kako kažeš voliš sam da radiš pa bih ja, iz tvojih usta, zaključio da ti više trebaju ljudi koji će nešto džabe da ti urade/završe za tvoj sajt/portal, šta već, i to je to.

Teško će to tako ići. Po mom mišljenju, ako već želiš da okupljaš ekipu koja će da ćaska o svemu (bukvalno) možda je bolje da napraviš neki forum gde će se okupljati ljudi koje to zanima. Al` po default-u, tehnologije, web i religija teško idu zajedno.

U svakom slučaju - nadam se da sam bio bar malo od pomoći, neka je sa srećom.

serveimage.jpg

Zar nije prilika za vas gurue da se pokažete i dokažete tako što ćete doprineti zajednici…konkretno ovoj ovde, kojoj si se priključio?
Tvrdiš da znaš mnogo više od onih kojima je “internet posao”…možeš li to da dokažeš?
Mislim, imam i ja konkretan posao za tebe…ako ne želiš da ga prihvatiš, iz bilo kojih razloga, “pašćeš u mojim očima i kao čovek i kao komunista…” :smiley:
Zajednici moraš nešto i da daš zauzvrat, inače postaješ običan otpadnik od nje…dokaži da nisam u pravu, ili “ćuti zauvek” :wink:

Ја сам све лепо разумео :rofl:, сем оне „Православне Републике Србије” на дну ПДФ-а.
Ево шта на Википедији пише о секуларности (Секуларност — Википедија, слободна енциклопедија):
[INDENT]Секуларност или секуларно уређење је одвојеност државе[/URL] од било које [URL=‘https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A6%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B0’]цркве[/URL] и самим тим било које [URL=‘https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%B3%D0%B8%D1%98%D0%B0’]религије.

Секуларност не значи уништавање или забрана религије већ омогућава комплетну слободу религиозности свим грађанима равноправно, независно од тога да ли они припадају већинској религији или не.

У секуларној држави сви људи имају право да практикују своју религију слободно, међутим држава и њене институције су комплетно неутралне и не смеју ни на који начин да фаворизују било коју религију, без обзира да ли је она већинска или није.
[/INDENT]
Иако се многи политичари не понашају у складу с тим, Србија је секуларна држава.