Toshiba NB520

Pozdrav ljudi, kupio sam sebi navedeni netbook pa me interesuje kako stoje stvari sa driverima za hardware za ovu Toshibu? Malo sam guglao ali nisam mogao da pronadjem da postoje driveri za ovu konfiguraciju. Malo mi je nezgodno jer sam u Austriji i koristim Drei USB data modem pa ako nesto zeznem frka jer ne znam hoce li prepoznati modem da mogu da se konektujem u potrazi za odgovorima…

Pozdrav! :greeting:
Koji sistem imas na njemu? Ako je linux, izvesno je da ti ne trebaju nikakvi drajveri, sem eventualno za WiFi i taj Data modem… :slight_smile:
Btw, jer si siguran da ovo “[font=helvetica][background=rgb(252, 254, 255)]Drei USB data modem” [/background][/font]u stvari nije USB 3.0 Data modem? Ako jeste, onda ne znamo koji je proizvodjac i koji model, samo znamo da se vezuje na USB 3 port… Malo vise informacija nam treba. :wink: :slight_smile:

Koji linux si hteo da instaliraš?

To je USB 3G modem sa mreze Drei, proizvodjaca Huawei. Ma trenutno je Windows 7 starter pa me nervira. Nije ovaj netbook bas za windows 7. A htio sam Linux Mint da instaliram, Nadam se da je manje zahtjevan od Ubuntu-a…

Aha, ok. Ja nisam do sad koristio 3g modem, ali koliko sam upoznat ne bi trebao da imas vecih problema sa Huawei-om. Najbolje je probas Mint u live modu, pa ces videti sta radi, sta ne. Pa onda da vidimo sta dalje… :slight_smile:
Jeste Mint manje zahtevan od Ubuntu-a, sem ako izuzmemo Cinnamon, posto on, kao i Unity i Gnome Shell zahteva 3D Akceleraciju, sto bas nisam siguran kako bi islo na netbook-u ( sem ako nije AMD grafika u pitanju ). :slight_smile:
LXDE bi tu nekako najbolje legao, pa probaj Mint 13 Unofficial LXDE ili Lubuntu.
http://forum.opensource-srbija.org/topic/1712-mint-13-lxde-unofficial-final/

E poslusao sam te i instalirao LXDE i radi super. Samo me muce dvije stvari. Kako da iskljucim wireless da mi ne vuce bateriju i kako da uradim arrange icons?

Za WiFi ti ne bih znao reci, ne koristim laptop. Mada, da predpostavim da ne vuce struju ako nije povezan na mrezu…? :slight_smile:
A za ikonice, desni klik -> Sort Files :slight_smile:

E ako neko bude imao problema sa Toshiba laptopima i netbook racunarima i porukom “wireless is disabled by hardware switch” evo rjesenja: ugasite lapltop/netbook, izvadite bateriju i drzite power button najmanje 30 sekundi. Nakon toga sklopite sve i udjete u BIOS. U BIOS-u uradite “load default settings” snimite i izadjete. I eto ga, wireless radi… Ne znam kakve to veze ima ali radi. Od jutros sam se zezao sa tim problemom i napokon je ovo uspjelo…

Možeš da probaš komandu

sudo rfkill unblock all

ako bude bilo potrebno, da se ne zezaš kao što si opisao.

Pokusao ali bezuspjesno, tako da sam morao ovako, hardverski :smiley: