totem player

pozdrav!

imam situaciju…

kada otvorim totem movie player, prilikom otvaranja, blinkuje jednom crno i krene da radi, ali to je preko celog ekrana, tj. ceo ekran zablinkuje crno i onda mogu da radim, gledam sta sam namerio.

to jeste problem, i ono sto sam nasao preko interneta kao resenje meni nije pomoglo.

da li neko od vas ima, imao ovu situaciju?

iskreno, ume da nervira.

Da ne ipadne da pametujem: VLC,

znam, vlc i koristim, ali je takodje zanimljivo da se nekima, kada sam citao o ovom problemu, to isto javlja i na vlc player-u.

Onda je verovatno problem sa grafičkim podsistemom ili drajverima (verovatnije).

Probaj SMplayer ili Mplayer

nista mi ne znaci ako u smplayer-u ili mplayer-u radi, tj. ne blinka. koristim vlc stalno, i tu se kod mene ne desava. mislio sam da je neko imao istu stvar i da je resio.

u svakom slucaju, hvala vam!

Jel se to “blinkanje” dešava samo u Totemu?

nazalost ne. desava se na viewtube. koji ne ide preko flasha, nego preko totem-a, vlc-a…

Čekaj, Viewtube je userscript ne?

Šta pokušavaš da pustiš preko totema koji format?

jeste, viewtube je skripta umesto flash player-a za chromium ili firefox. tu skrptu je nasao @dvajedan. inace, odlicna skripta.

preko totem-a nebitno koji format. sta god da pustim, zablinkuje jednom crno preko celog ekrana, tj. ceo ekran se zablinkuje jednom crno i onda mogu da pustim file ili bilo sta drugo da radim.

A smplayer, VLC i ostali nemaju taj problem?

smplayer nisam probao. vlc nema taj problem. kao sto sam napisao. ljudi koji su imali ili jos uvek imaju isti problem, njima se to manifestuje na vlc, totem-u i ostalim player-ima. kod mene samo na totem-u i na toj skripti, vlc nema taj blinking momenat.

Isključi sve desktop efekte pa probaj.

nemam na linux mint-u efekte, ili barem ne znam da li su ukljuceni i gde. ima samo compositor, ali to sam iskljucio i nista se nije promenilo u odnosu na blinking.

Koje okruženje koristiš ?

na mintu koristim ‘mate’ linux mint 15 mate.

Al nećeš još dugo. :chicken:

hahahha jel si procitao moj post tamo u crunchbang temi? :smiley:

yep

ma… cekaj. mozda sam se samo primio. prvi put kada nesto eksplodira kada budem cackao neki conf file, onda cu da kukam… :smiley: salim se. drzacu jos jedno vreme mint. ipak treba da prodje neko vreme na crunchbang-u da bih ostavio jedan os. u svakom slucaju, ova particija mi je dobra za ekperimentisanje.