totem player

da rezimiram:

instalirao sam ponovo linux mint mate. takodje, totem se podrazumeva na svezem, instaliranom sistemu. buduci da mint dolazi sa nouveau podrazumevanim-instaliranim drajverom, proverio sam na licu mesta da li blinkuje jednom crno na takvom drajveru. ne!

cim se instalira drajver od nvidia, nastaje blinking u totem player-u. u medjuvremenu sam saznao zasto skripta ‘viewtube’ takodje blinkuje, to je zbog toga sto su vlc i totem plugin na neki nacin povezani, buduci da jos nema nove verzije vlc plugin-a za browser.

probao sam da iskljucim neke stvari u nvidia-settings-u, ali nista se nije resilo. no, nema veze. sacekacu da izadje nova verzija vlc plugin-a za browser.

edit:

kada kazem ‘blinkuje’ nije konstantni blinking, vec je samo jednom, crno i to pri pokretanju totem-a ili viewtube skripte.

E pa ako hoćeš pravu 3d akceleraciju trpi to blinkanje i vozi.
:connie_6:

ljudi, voleo bih ovo da resim. sve se to desavalo na linux mintu 15 mate 64 bit. sada imam linux mint 1632bit xfce [neko vreme i navikao sam se na isti] i isto se desava. u principu, meni totem player kao takav ne treba jer koristim vlc/mplayer… ali mi treba njegov plugin koji je usko povezan sa ‘viewtube’ skriptom. da, i dalje koristim tu skriptu jer je najbolja da zameni flash.

uzasno je iritirajuce kada jednom blinkne crni ekran. palo mi je na pamet da okrenem glavu dok blinkuje, ali se onda pitam… cemu to!? inace, meni najbolje radi totemov browser plugin. vlc jos nije izbacio novu verziju istog plugina za browser, to bi mi sigurno resilo muku, ali eto… i dalje nema vlc browser plugin nova verzija. ono sto je zanimljivo jeste, kada se instalira totemov browser plugin, on povuce i neki vlc-ov plugin i oba se ponasaju kao da dele nesto izmedju sebe, tj. ni jedan od ova dva plugina ne moze da radi odvojeno. i naravno, kada se potrudite da skapirate o cemu se tu radi, samo se jos vise zapetljam.

najbolje resenje vidim u tome da zaustavim blink kod totema, ali kako to da uradim… ne znam. ono sto sam na internetu nasao je za ati karticu i da vlc pravi taj problem. neko je resio uz pomoc stapa i kanapa, ali 99% njih nisu. ali to je sve bilo odavno, i prosto se cudim da ne mogu da nadjem resenje na internetu.

bio bih vrlo zahvalan kada bi ste se pomucili samnom oko ovog problema. isao bih u korak po korak sa predlozima.

edit:

da dopunim kako to izgleda frustrirajuce kod mene:

vlc nije jos izbacio novi browser plugin. u synapticu je stara verzija koja ne radi sa viewtube

gecko media player takodje ima svoj plugin, ali ni to nije savrseno. on ne blinkuje, ali za svaki youtube video cekam da se buferuje. do nekog posta koji je on odredio, i ta opcija ne moze da se iskljuci. npr. pustm video, i cekam… u zavisnosti koliko je dugacak video cekam, i to mi se nikako ne dopada. mislim… sto nisu stavili opciju da mozes da cekas da se buferuje i da to ne radi. znaci, ne blinkuje, ali cekam da se bufferuje…

od ponudjenih playera-pluginova koje savetuje ovaj koji je napravio ovu skriptu, tu su jos: kaffeine i kmplayer. to jos nisam instalirao iz razloga kada obelezim ta dva, ili jedan od, hoce da mi instalira na sistem gomilu programa koje su u vezi sa kde.

[CENTER]Ovo je automatska poruka!

Ova tema je odlukom moderatora premeštana iz “Linux i Unix sistemi[/URL] → [URL=“http://www.foss.rs/forum/205-debian-linuxmint-ubuntu/”]Debian, LinuxMint, Ubuntu[/URL]" u "[URL=“http://www.foss.rs/forum/4-razne-diskusije/”]Razne diskusije[/URL] → [URL=“http://www.foss.rs/forum/40-op%C5%A1te-diskusije/”]Opšte diskusije”.[/CENTER]