Trios KDE prealpha1 ;)

[CENTER]trios_kde.png[/CENTER]

Malo zabave za “konkurenciju” u Srbiji…a i šire :tongue:

Trios KDE pa još na srpskom, pa još sa systemd…pa ljudi, da li je to moguće? :biggrin2:

Naravno da jeste…distribucija se ne pravi tako što promeniš lsb_release podatke, nego “malkice” ozbiljnije.

Ako se neko pita čemu sve ovo…pa eto, umemo i možemo ::slight_smile:

Prva slika…SolydK 201405, KDE verzija, najsvežiji…bez pogovora, zaista lepo urađeno, ispeglano i optimizovano, odličan uzor kako treba raditi :smile:

[ATTACH]3320.IPB[/ATTACH]

Druge dve slike pripadaju nama…imajući u vidu da smo tek jutros, i to posle samo 2-3 dana glavolomki, i kojekakvih zavrzlama sa našim instalerom, uspeli da skockamo nekakvu prealfu, mislim da i nismo tako loši, ali to će ostati drugima da (pr)ocenjuju ::slight_smile:

Još uvek nije ništa optimizovano, default jessie KDE instalacija, pa u startu zaostajemo sa potrošnjom memorije za nekih 200 MB, ali bar imamo systemd :wink:
[ATTACH]3321.IPB[/ATTACH][ATTACH]3322.IPB[/ATTACH]

Размислите о употреби пакета Calligra уместо OpenOffica.

Нисам радио ни са једним нешто конкретно да бих могао дати коначан суд који је бољи, али Calligra ми изгледа комплетнија и визуелно доста привлачнија, осим тога лепше се уклапа у КДЕ.

Додуше, морам да напоменем, да није преведена на српски језик, тако да је и то један огроман посао.

Mada sam dugogodišnji korisnik OpenOffice, ovo govorim isključivo iz praktičnih razloga…broj korisnika Calligra u odnosu na Open/Libre Office je beznačajan.

Slažem se potpuno da je KOffice/Calligra mnogo bolje uklopljena u KDE okruženje…na kraju krajeva i pravljena je sa takvim ciljem…ali svi ostali argumenti govore isključivo u prilog LibreOffice paketa.

Naravno, svi koji to budu želeli bez problema će moći, “na klik”, naknadno da instaliraju Calligra paket.

Samo nastavite tako :smiley:

Vidim da volje i entuzijazna ne nedostaje. Bit ce mi veoma drago kada TriOS jednog dana postane poznata distribucija a sudeci po ovom tempu sigurno hoce.

To sa kde je do ja ja. Pošto ja nikako da se otrgnem od njega, sve mogu da teram al to kratko potraje uvek imam potrebu da se vratim na kde.

Odlično…računamo onda na tebe da testiraš našu verziju KDE kada je budemo objavili :smile:
Upravo spremam jednu VM za bildanje najnovijeg KDE, 4.13 ::slight_smile:

Kad god, molim vas, da mogu da započnem lepo testiranje, ubi me ovaj xfce :sad:
Edit: Svakako će se dići i KDE i MATE i Gnome 3 i Cinnamon i Pantheon radi testiranja, ali čist install je uvek lepši :slight_smile:

@[member=‘Night Wizard’]

Default KDE iz jessie/testinga je prilično…šta znam…loš, pun je nekih glupih i nerazumljivih bugova…
Strpi(te) se par dana, dok ne napravimo taj KDE kako treba…nema boljeg rešenja nego da ga kompletno spakujemo iz sorsa, onda će moći i iz našeg repoa da se povuče

Samo da napomenem da ste xfce odradili vrhunski, ovaj mi se dopao, što najčešće kod mene nije slučaj kad je u pitanju taj DE…

^@XFCE:

Nesto se novo kuva… :slight_smile: Uskoro… :ph34r: :smile:

Qrac testiram, VOZIM!
Nego, jel ima nešto od ovoga?

Ne smem ništa više da obećavam…kad bude, biće… :slight_smile: