Trios pomaže gde drugi ne mogu

Radi se o sledećem,pre izvesnog vremena dobijen je [COLOR=rgb(40,40,40)]HP 15-g003sm AMD Quad-Core A4-5000 APU with Radeon HD 8330 Graphics (1.5 GHz, 2 MB cache) bez OS.Tada počinjem sa čitanjem i informisanjem o linux-u o kome sam do tada znao jako malo.Posle osnovnih informacija počinjem sa instaliranjem linuxa,sve operacije sam radio po uputstvima,provera md5sum pre narezivanja,rezanje diska(hash calculator,freeisoburner,unetbootin).
Linux mint 64 bit nisam mogao da instaliram ni jedan(pokušao 9,12,16),linux mint 32 bit instalirao 12 i 15,linux mint 16 32 bit ne mogu da instaliram,po pokretanju linux minta 15 prijavljuje mi sledeće:
Running in software rendering mode cinnamon is currently running without video hardware acceleration and,as a result,you may observe much higher than normal cpu usage.
There could be a problem with your drivers or some other issue.For the best experience,it is recommended that you only use this mode for troubleshooting purposes.
Ubuntu takođe nisam mogao da instaliram(12.04.4 i 13.10)

Posle toga opensuse 13.1 instaliram bez problema ali mi nakon restarta ispiše poruku:
Kernel panic-not syncing:watchdog detected hard lockup on cpu 0
Shutting down cpus with nmi
Drm-kms-helper:panic occurred,switching back to text console.
Nakon početnih neuspeha pomoć sam zatražio PP od Ćofi-a i ovom prilikom mu se zahvaljujem na podršci i smernicama.
Na kraju sam pokušao sa Trios-om i na moju veliku sreću(mislio sam mukama nikad kraja)sve je prošlo bez problema instalacija,restart i pokretanje sistema.

Dobrodošao na forum, i drago mi je da Trios radi kod tebe :slight_smile:

@slowmax

:good2:

Nema na cemu, hvala tebi sto si se potrudio da preneses prepisku, i dobro nam dosao! :slight_smile: :drinks:
Moram jos jednom da priznam da zaista jako imponuje cinjenica da TriOS funkcionise tamo gde veliki Suse ne. :blush:

@Marjan:

Onoliko koliko i svakom coveku koji nesto radi, i u to nesto ulaze puno vremena i truda ( pogotovo u Srbiji ). :slight_smile:

Nije da je obavezna, nije da je trazimo, ali svakako da je dobrodosla od svakog ko vidi nesto dobro u TriOS-u i celoj ovoj prici i zeli da pomogne. :wink: :slight_smile:

NMI greske ukazuju na hardware-ski problem. Iz price mozda je problem u grafici…
pozdrav

Samo i ja da se nadovezem, sa slicnim tekstom.
Naime mnogo muke sa svim zivim distribucijama (Ubuntu i Ubuntu based, Suse, Fedora…) i na kraju probam Trios i odusevnjen.
Da vas ne hvalim mnogo, nisam stigao mnogo vremena da mu posvetim pa ne znam da li je bas sve ok, ali za sada uz malo poteskoca i vasu pomoc uspeo da ga instaliram i za sada mi se cini da dobro radi. Nadam se da nisam sada nesto izmalerisao :slight_smile:
Nastavite dobar posao a ja cu nastaviti da koristim vas sistem.

Hvala ti na lepim rečima i drago nam je da se sve više i više ljudi pronalazi i nađe svoje mesto u TRIOS-u.

Trenutno nemam vremena da citam a hitno mi treba savet,PP ne mogu da posaljem jer nemam 20 postova,ne bih da smaram glupim postovima.
Kako da instaliram skype na Trios?

https://wiki.debian.org/skype

I molim te odmah javi da li ti radi Skype kako treba!

Ne mogu da instaliram.

I meni se isto ovo dešava na Debian Wheezy-ju… Probao na sve načine, Skype nisam uspeo da instaliram…

Ja sam ga, kada sam koristio TRIOS, instalirao ovako:

dpkg --add-architecture i386

apt-get update

wget -O skype-install.deb http://www.skype.com/go/getskype-linux-deb

dpkg -i skype-install.deb

apt-get -f install

i ne zaboravite instalirati pakete pulseaudio i pavucontrol ako ih nemate instalirane.Nova verzija skajpa vize ne podrzava Alsu