Ubuntu & Co - generalna diskusija

Ovde kačite sve vesti vezane za Ubuntu sistem kao i uzor po temu što je @broker pokrenuo.

Uživajte :slight_smile:

Sutra nam stiže novi Ubuntu :slight_smile: :frowning: :frowning:

Vec je dostupan za preuzimanje sa njihovog sajta. U pitanju je LTS long time support izdanje…Jedva cekam da ga probam…

Иначе, увек је паметније скидати са торента из више разлога: прво, не може да дође до грешке приликом преузимања као што би иначе могло са директним преузимањем, а и штеде се ресурси сервера - у првом периоду након изласка оптерећење је велико па директно преузимање можда неће ићи максималном брзином.

За остале начине преузимања и друге верзије новог Убунтуа, погледајте линк:
http://www.ubuntu.com/download/desktop/alternative-downloads

Naravno…ja uvek skidam torrentom…

i drzacu seed posle…da vratim ono sto sam preuzeo, kako bi i drugi mogli ovako brzo da skinu

:slight_smile:

screenshot012312005252.jpg

Da nema tog unity, dosta bi dobrog rekao o novom ubuntu…ovako ne vidim neki veliki pomak…

Odma mi je prepoznao HP stampac i ponudio da downloaduje driver…

Mozilla nema plugin za youtube…to sam probao odmah…znaci moram da se cimam sa tim, odmah po instlaciji…a to je jedini default browser na sistemu…

Nisma primetio da je nesto zahtevan previse…ali nisam primetio da je nesto promenjeno od prosle verzije…ubuntu svaki isti…ocekivao sam neke promene iskreno…

Unity sam pogledao…glava me zabolela…da bi dosli do sekcije Internet, i pregledali sta sve ima instalirano, mora da se bas klikce i klkce i klikce…zamorno…sam unity mora da se podesava…jer po defualtu web preglednik dolazi samo do unity…ne prelazi preko…sve to malo umara…sva ta podesavanja…
Ono sto sam ocekivao da ce promeniti je bar pozdaina, tema…sve je ostalo isto…prepoznatljiva ubuntu boja, sa klasicnom temom…

Sofver centar izgleda jako lepo, moram priznati, daleko je lepsi od onog koji mint ima…udarni programi, igrice su jako uocljivi, ceo centar je jako brz…

Koliko sam na brzinu uspeo da ga koristim, ostao je utisak da se nije bitno sta promenilo…fura se ista prica…

Mogli su bar mozillu da srede, da nemoramo da se odma cimamo sa pluginovima…Naravno ljutibelji ubuntua se mozda sa mnom nece sloziti, ovo je neko moje misljenje na osnovu prvog dodira sa 12.04 LTS verzijom.

Ma sve je to uredu, vidim naučili su ga da prepozna win7, te pita šta da importuje, my docs, my pics… Ali izbaciše " startup manager " iz softver centra, tako da pazite se vi sa dual boot mašinom, instalirajte " grub customizer ", ima da se pročita ovde na forumu za taj program. Ništa nisam odusevljen.

Ima ga uredno u Synapticu

Ima ga uredno u Synapticu

pa bilo bi glupo da to izbace…

ja ga uvek insaliram preko apt-get tako da nisam ni proveravao nikad jel ga ima u centru…bilo bi bas bzv. da su ga sad uklonili.

Mada to nije jedini nacin da se sredi grub.

Gde je u synaptic-u ?

http://www.ubuntuupdates.org/package/core/precise/universe/base/startupmanager

OK, šta sa tim ?

Klik na apt install :slight_smile:

:slight_smile: I ?

e sad sam ja zbunjen - obrisan je???

cek jel nemoze jednostavno da se instalira iz konzole?

sudo apt-get install startupmanager

ili cak ako ga nema da se doda ppa sa launcpada…

ali to bi bila krajna solucija

Jeste i to sa razlogom, kako sam u međuvremenu proverio, pravio je probleme, nije više kompatibilan sa Ubuntu :slight_smile:

Nema ga ni za lek :frowning:

pogresno kucas…probaj bez -

sudo apt-get install startupmanager

Nema ga :slight_smile:

https://apps.staging.ubuntu.com/cat/applications/precise/startupmanager/