Ubuntu One

Danas sam nesto delio sa nekim preko usluge Ubuntu One! Trebao sam ja da preuzmem jedan video fajl. Medjutim proslo je nesto sto nije trebalo, toj osobi! Nesto sto nisam zeleo da delim. I ja to nesto nisam ni potvrdio da delim. I sve sam pregledao u Ubuntu One i tog foldera koji je osoba primila. Kod mene ga nema u Ubuntu One! Kako je to moguce! Dropbox sam dosada koristio uspesno. I sve je tu jednostavno i lako! Sta nekome posaljem on to i primi. I nista osim toga! Nisu se desavale ovakve konfuzne greske! Ajde ako ima nekoga ko ima vise iskustva sa Ubuntu One uslugom? Prava je zagonetka ovo za mene. Losa je stvar i sto kod sihronizacije ili preuzimanja ne pokazuje procenat napretka. Koliko jos ima do zavrsetka procesa.

Користим углавном за бекап неких неважних ствари и бекап са андроид телефона.
Не свиђа ми се што је менаџер фајлова и фасцикли сувише једноставан, што не могу да селектујем више фасцикли од једном ако желим да их уклоним, него морам сваку посебно.
Нисам никада делио са другима фајлове одатле па не могу да ти помогнем по том питању, на жалост.

Ok! Pokusavam samo da shvatim kako je moglo da ode nesto sto se i ne nalazi u Ubuntu One! Sve je tu u Ubuntu One sto zelim da bude tu. I ne delim nista ni sa kim. Trebao je meni da stigne fajl. Znaci meni su slali video fajl a ne ja njima. Nemam puno podataka. Ne postoji mogucnost da preskocim nesto prilikom kontrole! Znaci pretrazio sam sve. I servis na sajtu, prostor. Mislim da je ovaj Ubuntu One u poredjenje sa Dropbox-om tesko smece! Nedopustivo je da vam odu podaci koji ne zelite da odu. Mere sigurnosti moraju da budu savrsene! Da ne mozete da napravite gresku tako lako! Prvo deljenje sa Ubuntu One i odmah je doslo do ekcesa! Sa Dropbox-om sve radi savrseno!

Pa da… Dropbox je super stvar…U sustini radi isto…imas isti prostor kao Ubuntu one cloud.
Cudno mi da ti je sherovao nesto sto nisi stavio u ubuntu one folder…

I meni je cudno! Imam Ubuntu One i na Mintu i na W$ 7. Verujem (mada bez dokaza) da su greskom fajlovi povuceni sa desktopa! Danas sam delio neke fotografije ( 2,6 Gb) uz pomoc Wuale. Sve je proslo dobro. Osim sto jos uvek nisu sve fotografije legle u Wualu! Upload ide sporo! Znaci nije bilo neprijatnih iznenadjenja sa Wuala uslugom! :connie_jail: