Unity

Imam utisak da se Unity nabrze razvija! :slight_smile: Sa trikom da se Unity launcher postavi dole. Postaje mozda i najprihvatljivije resenje za mene. :slight_smile:

http://news.softpedia.com/news/Ubuntu-12-04-LTS-Alpha-2-Screenshot-Tour-250341.shtml

http://www.webupd8.org/2011/11/install-ubuntu-unity-bottom-launcher.html Ja sam odradio po jednom drugom uputstvu. Ne mogu sada da ga nadjem. Slicno je valjda! :wink:

http://www.webupd8.org/2012/01/unity-gets-shortcut-hints-overlay-and.html Dobro je ovo sa precicama!

EDIT: postavljeni url tagovi :slight_smile:

Sad još i ovaj HUD…
Po mom mišljenju - ide ka Mac-u.

Da, hoce da budu brend. :wink: Da imaju svoj prepoznatljiv izgled. Medjutim Ubuntu je najvise i progurao Gnu Linux napred tako da nije ok da ga nesto ostro kritikujemo. :slight_smile: Mada stalne promene zbunjuju korisnike. Mora da postoji logican kontinuitet novih resenja sa starim resenjima. Unity najvise frustrira stare korisnike. Bar ja tako mislim. W$ je imao manju radikalizaciju u odnosu XP / W7. :slight_smile:

Imas pravo… korisrim ubuntu 12.04 alpha sa unity 5. Hud sam za sad samo jednom koristio u gimpu, a unity moze sve vise da se modifikue.

Unity je zastupljen kao podrazumevajući baš u vreme kada su, ne svi ali većina, skidali donji panel i stavljali AWN, Docky ili CairoDock bilo na dnu, levo ili desno na ekranu. Takođe je veliki broj “nas” tragao i instalirao AppMenu ili Gnome AppMenu u gornji panel pa da sve to liči na Mac. Unity je formiran kao prizvod osluškivanja “tržišta”, e sada što se veliki broj ljudi žali na njega to ne znači da je taj broj ljudi većina…

Pad Ubuntua (koji i dalje traje) je počeo kada se pojavio Unity. Velika većina korisnika jednostavno hoće ono što se smatra klasičnim destopom: donji panel, system tray itd.

Jeste al to ne znači da se unity ne razvija… Ima tu još dosta da se radi ali bolji je nego ranije.

Unity je glavni razlog zasto sam presao na mint i digao ruke od ubuntua…

E, niko nije lud i glup da razvija nešto čemu nema budućnosti. Pa nije Canonical tek počeo da radi, pa kao isprobava. Znaju oni zbog čega se drže Unity-ja, znaju da veliki broj korisnika voli to okruženje bez obzira šta se plasira kao ,većinsko mišljenje’’. Na stranu to što koristim drugo okruženje, čak i drugu distribuciju, mislim da se to planski radi. A zašto, ostaje nam da čekamo i vidimo.

Mene jedino nervira što Unity fura foru izgleda grafičkog okruženja kao za notebook računar i to da izgleda isto na desktop računaru… van pameti.

Oni koji su videli MS developer nešto (budući win8) imali su prilike da vide njihovu verziju okruženja koja podseća na Unity. Win8 je najavljen za oktobar ove godine a Unity je tu već neko vreme, to je ono što me raduje.

Unity mi je presekao dilemu Gnome ili KDE. U korist Kde-a.

Iskreno, meni se Unity mnogo sviđa (Unity 2D da preciziram). Mnogo stvari mogu da obavim bez kliktanja. HUD po meni ima budućnost mada ga za sada ne koristim baš previše.

Možda se nekome ne sviđa i ne leži, to je ok, ali se ne može reći da se radi o lošem proizvodu.

Daleko od toga da je loš proizvod samo većina ljudi ima jasan stav oko toga da nije baš najupotrebljiviji za dekstop korišćenje.

Pozz forumaši.12.4.LTS toplo preporučujem svima,tako je dobar(barem meni)da narednih 5 god ne mrdam sa Unity.Od same instalacije pa do uštimavanja sve jednostavno fercera,jedina moja zamjerka je neoprostivo izostavljanje"moje desne ruke"synaptic menagera koji se mora instalirati iz Ubuntu Centar sofvera.Čak i vlasnički driveri za ATI ne zezaju.Za one koji bi da oprobaju(mislim na početnike)sve oko instalacije je ovdje:http://www.ubunity.org/index.php/hr/ubufronttutor/instalacija/precise-1204.Za one koji su nostalgični su za klasičnim meniem evo rješenja ClassicMenu Indicator ovdje: http://askubuntu.com/questions/30334/what-application-indicators-are-available.Naravno ostaje mi veliko zadovoljstvo da se družim i sa mintovcima…

Drago mi je da ti lepo radi, i ja sam ga probao…radi fino…medjutim ja imam relativno dobru masinu, pretpostavljam i ti. Ali za vlasnike slabijih masina, ubuntu jednostavno nije. Unity povecava zahtevnost sistema dosta…
Sto se klasicnog gnome 2 okruzenja tice, ne treba da se nista dopunski instalira, jednostavno se treba izlogovati i promeniti sa gnome na classic gnome. Ili ko hoce moze da instalira Mate graficko okruzenje, koje je dosta popularno medju ubuntovcima.

Pa,mašina je pristojna;CPU dual core E 7500,grafa je ATI Radeon HD 4850,HDD 1 TB,monitor:20" Samsung…Barem kod mene je pri logovanju Unity i Unity 2D ako si na to mislio.Klasičnog gnome nema.Što je ipak najvažnije sve radi ko doxa.Po mom skromnom mišljenju 12.4.LTS je nadmašio sve dosadašnje Ubuntu distre pa čak i legendarnu 10-tku i od svih Linux distri koje sam probao,barem za sad pokazala se daleko najbolja.Opet,ne bih da ureknem…Tačno nije za slabije strojeve al još nikad nije "popapala"ni blizu gige RAM-a.

Eto…pretpostavio sam…i ja imam slicnu masinu…malo slabiju… Medjutim ovde ima ljudi koji furaju 256-500Mb RAM memorije, integrisanu grafiku i 80Gb ATA hard. Za te masine ja nikad iskreno ne preporucujem ubuntu.
Sto se 12.04 LTS tice, to ce se jos videti…dal je bolji od 10.10 koji je inace i poslednji ubuntu koji sam ja koristio… Slazem se, fenomenalan je…

Cisto price radi…masina na kojoj ja teram linux tacnije mint 12 je sledeca:

CPU: Intel C2D E4600 2GB DDR2 Graficka karta: ATI 3850HD sa 512Mb Hard diskovi: ukupno 5: 320GB (sistemska) + 500 + 500 + 1TB + 1TB Monitor Samsung 22’’ 1680x1050 i Dell 22’’ ful HD 1920x1080

Da,zaboravio sam i 250 gb externog harda.Najduže sam bio na legendarnoj 10.4 LTS i ne znam, u najboljoj namjeri(a razočaran sa Ubuntu 11.10) sam probao Mint i jednostavno nije išlo,zašto nemam pojma.Probao i 32 i 64-bitni sa svim mogućim okruženjima koje nudi i srećom čekao i dočekao-skrasio se na 12.4.Smatram se prosječnim korisnikom i sve je tu što mi treba.

Да ли сам ја добио лошу :slight_smile: копију, тек мени 12.04 у обе варијанте лоше ради. Сваки час искаче прозор који пријављује грешку у систему, још неке ситнице брљају … већ сам заборавио али знам да сам одустао од тога. А 11.10 Unity сам трошио 3-4 месеца без иједног проблема. У принципу ми није сметало другачије окружење, одмах сам на десктоп избацио неке иконе које су ми често потребне мада оне могу лево … Е да, чак сам 11.10 Unity имао на помињаном кршу (Sempron 2800+ и fx5200) и радио је само тако а сада 12.04 и нема драјвере за графичку па не може ни да се проба како би требало.