Update Pack 4 spreman za testiranje

Clem, je još 23-eg februara objavio Update Pack 4 http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=187&t=95434

Važna ažuriranja:

• Gnome 2 više nije dostupan i zamenjen je sa Gnome Shell
  • Cinnamon 1.3.1 je dostupan iz Linux Mint riznica
  • MATE 1.2 je dostupan iz Linux Mint riznica
  • Novi kernel (3.2)
  • Nove xorg verzije i uticaji na dkms

To je to narode, uskoro neće biti Gnome 2 za LMDE :wink:

Ovo se znalo još onog dana kada je izašao Shell samo je bilo pitanje kada će se svi pomiriti sa sudbinom… :wink:

Priča se po nekim internim krugovima da se LMDE vraća uskoro na velika vrata…

Videćemo još…

LMDE Update Pack4 spreman za korišćenje - http://blog.linuxmint.com/

Da li ima neko da je instalirao na ovaj update Cinnamon i tera tako mint debian sa cimetom!? Kako se ponaša u radu, odziv, stabilnost…

Vlado ja ne mogu pisati o cinnamonu pošto imam xfce, ali mogu reći da je ovo najveći update pack od kako koristim linux, kod mene je bilo juče 1437 novih paketa i oko 1GB download-a a LMDE xfce instalacija je 1.06GB, skoro sav softver je obnovljen, kernel 3.2.02, firefox i thunderbird 11, chromium 17, software manager (3000 novih paketa) i još dosta toga…! :smiley:
Imao sam problem sa skidanjem paketa, verovatno opterećenje servera, pa sam sa main servera prešao na linux-mint.froonix.org i tu je išlo sporo ali sam ipak odradio update! :23:
Još uvek je rano da pišem o utisku i o mogućim bug-ovima :23: :23: :slight_smile:

Jel moze uputstvo kako da instalima Update Pack 4?

Je 'l znaš engleski? Piše sve na linku koji sam ostavio gore… Ako ne znaš, kaži, pa ćemo da prevedemo :23:

Znam, ali stojim kod prvog reda koda jer kad ga upisem u terminal nista se nedesi…

gksu gedit /etc/apt/sources.list

Tako da, ni nemogu da nastavim dalje…

Probaj update manager-om, prvo moraš apdejtovati update manager! :23: U software sources sa main servera pređi na linux-mint.froonix.org meni je brže išlo preko njega!

Pa ne znam… Probaj da otvoriš Nautilus kao root

gksu nautilus

Pa idi pešaka do dokumenta sa izvorima…

Prebacio sam se na taj server…

I dalje nerezumem kako? :23:

Kucaš to što sam napisao i otvori se Nautilus (file manager) ali sa root privilegijama. Onda ideš u File System -> etc -> apt-> sources.list…
Na taj način si otvorio pomenuti dokument sa izvorima, ali isto sa root privilegijama, samo si išao pešaka, a ne iz jedanput - jednom komandom…

Fazon je u tome sto se nista neotvara kada upisem komandu za Nautilus…

A probaj sa

sudo nautilus

Kaze: “sudo: nautilus: command not found”

Čekaj, ja ne koristim LMDE, a je l’ LMDE koristi Nautilus kao file manager?

Kako da saznam?

Daj ovde izlaz iz:

whereis nautilus

Kaze da je ovde:

nautilus: /usr/lib/nautilus