uTorrent Server

Mada GNU/Linux raspolaže velikim brojem aplikacija za preuzimanje torenta, uvek ima onih koji se teško odriču starih navika. Upravo za njih je ovo uputstvo: Instaliranje, odnosno pokretanje uTorrent Server-a. Obzirom da se radi o serveru, pokreće se iz veb pregledača, ali se ni po čemu ne razlikuje od standardne aplikacije.

Bacite pogled

Pa zar pored deluge ili ktorrenta, vuze, ili transmissiona da koristim windows aplikaciju?

Deluge je moj default bitorrent klijent vec godinama…

uTorrent nije windows aplikacije, jer ista postoji i za unix tj OSx

Ma, ni ja je ne koristim, nego, kao, ako neko navik’o :wink:

Nemoj da zaboraviš da i početnici dolaze na ovaj forum. Tema je svakako korisna, pogotovo prelaznicima u slobodne vode…

Само што тај uTorrent сервер и веб интерфејс никако нису слични Виндоуз верзији uTorrent-а. Али је упуство свакако похвално. :wink:

Samo za one koji misle da je uTorrent windowsov program… kao što sam već rekao nije namenjen samo widnows-u već od pre 2 godine postoji i za Mac-ov osX…

Isto tako seedbox serveri koji se vrte na linux-u svi redom imaju ovaj web klijent instaliran, jer u ovom trenutku ne postoji adekvatna linux zamena. Drugo je end user klijent na desktopu a drugo je web interface client…

Davaj link / kako instalirati i tema torrent klijenta je zavrsena :slight_smile:

Pa ako imaš mac-ov OSX - http://www.utorrent.com/downloads/mac

Колико знам, uTorrent још нема клијент варијанту за линух мада може да се користи сервер и личи. Ипак, GUI је сиромашан опцијама, рецимо да има највише четвртину оних које има клијент. Ја сам се мучио неколико недеља, онда пробао све линух варијанте и остао на кторенту. Отприлике ту негде је и qBit па стварно нема разлога да се користи сервер варијанта са ограничењима. Слично као Неро, постоји линух верзија али бар пола тога не ради и бесмислено је да се закопаш са полуфункционалним програмом.

Server mod nikako nije za desktop upotrebu jer mu i ime govori server. Dakle ko hoće da hostuje torrent-e instalira server mod i radi.

Besmisleno je koristiti uTorrent, flux serverske edicije pored klijent edicija.

Ah sad videh … ako imas MacOSX … mozda kupim neki PPC Mac pa budem imao,
a sta mogu kada Apple nece da kupim licencu za OS i da napravi drajvere pa da lepo
stavim na ove dve x64 kante. Necu jos jednu kantu,