Veoma spora instalacija sistema

Veoma čudno, moram da primetim pošto sam do sada bez problema instalirao razne distribucije.
Konfiguracija računara:
CPU: Intel Celeron @ 2.4 Ghz
RAM: 768 mb (3 x 256)
GC: Nvidia GeForce 440MX (64 mb)
HDD: WD 160 GB & Maxtor 80 GB

Instalira se već dobrih 2 sata, a nije došlo ni do 50%.
Pogledajte sliku ispod.

http://www.dodaj.rs/t/2B/gR/2U4hKmIR/untitled.jpg

Da li bar napreduje? :wink:

Ja bih to ponovio. Moja najduža instalacija je bila kod pretposlednjeg Minta. Kao usb mi je poslužio foto-aparat i trajalo je čitav sat. :slight_smile:

Napreduje ali očajno.
Biće sad fora kad prekinem, a ono još sporije. :wink:

Sa kog izvora instalira, CD/DVD ili USB!?

DVD, proverio sam da li je disk dobar pomoću one opcije pri boot-u, sve je ok.
Ne znam stvarno što se vuče…

EDIT:
Skinuo sam LMDE sa xfce, pa ćemo videti da li je možda do grafičkog okruženja.

Ne mora da znači da je disk dobar samo zato što je taj program rekao da je OK. Moguće da je sam disk feleričan u nekom delu i uspori se totalno instalacija.

Nareži ti obet jedan DVD, a najbolje bi bilo ako ti matična ploča podržava da instaliraš sistem sa USB-a, imaš temu ovde na forumu (ja pisao) kako da podigneš sistem sa USB-a.

Na koju brzinu si rezao DVD?

I da je rezao na 1.5x brzini za 45 minuta bi mu se instalirao sistem…

8x - na toj brzini režem sve DVD-ove.

I kod mene je instalacija LMDE Xfce išla veoma sporo (preko 2 sata) i to na USB-a ! Ne mora da znači da će LMDE raditi loše ako se sporo instalira !!! A karakteristike hardvera su nam slične AMD Athlon 1.6 Ghz , 768 mb RAM , Nvidia (64 mb)

Kad sam ja instalirao Mint na jednom računaru, trajalo je predugo, i ispostavilo se da je zbog Green serije WD hard diska koji se vrti na 5400 obrtaja i koji nije ni za šta drugo osim storage space. Da nije tvoj hard green?

Ukom delu instalacije se najviše zadrži!?

Ili ako vam je lakše da napišete… u kom delu instalacije zastane i onda “kilavi” !?

Ali zašto onda tako spora instalacija?
Mogu ladnjaka da instaliram dva puta bilo koji drugi distro dok mi se instalira LMDE. :s

WD imam ali na njemu su mi dve particije WIN (zbog ukućana) i jedna storage particija.
Ja pokušavam da instaliram na drugi hard (Maxtor 80 gb). A sigurno nije iz “green” serije, jer je poprilično mator. :wink:

Kilavi tokom cele instalacije. Prvo dugo jako indeksira fajlove koje treba da kopira, onda ih jako dugo kopira. Sve pre toga ide normalno. (čitaj. particionisanje, itd.)

Da je do HDD-a prvo bi ti pravio problem prilikom particionisanja, indeksiranje fajlova se vrši na CD/DVD ili USB-u, nešto je tu problem a ne do HDD-a.

Ivane, ja imam na jednom matorom laptop-u (iz 2001 godine) jedan HDD koji je 5400rpm i instalacija traje ~20 minuta.

Ja mislim da je on hteo da kaže da green HDD-ovi (eco friendly) koji rade na 5400 rpm-a, su jako spori.
Što se tiče CD/DVD/USB, ne znam u čemu je problem.

Skinuo sam sa torrenta pa rezao, gnome i xfce. Iste sam probao i preko USB-a - nikakva razlika.
Mislio sam da možda .iso slike nisu dobre, pa sam skinuo direktno sa web-a, pokušao na DVD/USB iste stvar.
Jedino što mi pada na pamet je da mi hardverski nešto zakazuje.

Hmmm… ti reče da ti je HDD prilično mator…

Bad sectors!? :wink:

Proverio sa HDSentinel kaže, zdrav k’o dren.

EDIT:
nakon veoma spore instalacije (skoro 3 sata), završeno je sve i prošlo je ok.
za sada sve radi normalno.

Tako je i kod mene , instalirao sam ga pre tri meseca (trajalo je oko 2 , 3 sata) ali evo radi skoro bez ikakvih problema , aptejtovan !!! Ne mora da znači ako je instalacija trajala dugo da je loša , probaj nekoliko dana !!! Malo me nervira što apdejt za neke progame kasni malo (firefox 5 na firefox 9) , mada je update za firefox stigao ali tek oko nove godine !!! Inače je sasvim OK Op. sistem !!!
U pravu si Vlado moj HDD ima bed sektore progutali su mi 1 ili 2Gb (40Gb , efektivno 37 a pokazuje 35Gb) Hitachi HDD. Ali su bed sektori bili i pri instalaciji mint 10 gnome a instalirao sam ga za 1 sat…

Ne utice losi sektori svaki put, vec razlicito na razlicite radnje. Sve zavisi I na kom delu klastera u disku zu zapoceti losi sektori I kontinuitet sirenja.

Na tajlandu 2003 sam kupio laptop sa Hitachi diskom, nov, crkao je posle 3 meseca, kasnije sam ga slao po drugaru nazad na tajland I stigao posle mesec dana sa bovim HDD-om opet hitachi, losi sektori su poceli da se javljaju posle par meseci I zaustavili su se, tj ne sire se. Svejedno disk od tada ne koristim iz bezbednosti. Prema tome nema jasnog pokazatelja I uticaja. Svaki sistem ili proces uzima drugi klaster I sektor na disku. Menjaj taj disk dok jos imas podatke jer ces doci u situaciju da na kraju nemas ni disk ni podatke.

Sent from my BlackBerry 9780 using Tapatalk.

Sad ja to neću baš stručno kao vi,ali meni se lmde xfce instalirao za 15 min. Primetila sam dok se sistem podizao da je pisalo “fast boot enabled”,a u nastavku je pisalo da mi zbog toga neće proveravati sistem. Ne znam da nije u tome fazon,pa je zato instalacija kod nekih spora :slight_smile: