Verujete li Alexa.com?

Da li vam se rezultati koje dobijamo na sajtu Alexa čine realnim? :connie_boy_cleanglasses: http://www.alexa.com/

Ko ima neki zanimljiv primer, neka ga priloži u temi. Evo par primera za srpske Linux sajtove:

image176.png image177.png

image178.png

Not cool…

Mislim vidim da se ovih meseci vode neka prepucavanja…a ovo svakako neće doprineti nikome.

Inače kući mi je Mint a na poslu Slackware i stvano ne vidim čemu ovo vodi…smanjite ego (važi za sve strane).

Kakve veze ima ova tema sa distribucijom na bilo kom računaru? :connie_hooked:

Zar nije neobično da Slackware RS postoji više godina, a Alexa ga ne primećuje, a ArchLinux RS postoji od juče, a ima rank.

OSS, odnosno ovaj forum, uskoro će izbiti na prvo mesto u Srbiji po posećenosti, iako mnogi forumi slične tematike postoje n-puta duže od nas.

To se ne zove ego, nego uspeh :slight_smile:

EDIT:

Neće “uskoro”, nego smo uveliko pretekli utuntu forum…ovde su ažurni(ji) podaci za Alexa rank:

Na levoj slici je utuntu koji očigledno pada, a na desnoj OSS u očigledno stabilnom usponu :slight_smile:
[ATTACH]2226.IPB[/ATTACH][ATTACH]2227.IPB[/ATTACH]

Molim kolegu @Vlad da pozdravi komšijski forum sa linkom ka ovoj temi :wink:

Slackware forum postoji koliko je meni poznato od Februara 2006 godine, dakle do današnjeg dana skoro punih 7 godina a sada će i osma godina kako postoje.

Medjutim ako nema protoka, interesovanja, upita ka tom forumu može on postojati na webu i 20 godina a da ima nula poseta dnevno. Sve je stvar optimizacije search engine, a malo više o tome je stvar šta se piše na forumu i kakve su teme zanimljive ljudima, ekipa na forumu, atmosfera… sve to igra ulogu u stvaranju globalnog ugleda i foruma, a ako mnogi veći forumi poput WebHostingTalk i Slashdot mogu da se pozivaju i hvale sa Aleksa rejtingom, onda ne vidim probleme u rejtingu i Aleksinom indeksiranju i neverovanju i validnost podataka, jer što se rejtinga tiče Aleksa je vrlo rigorozna, ako nemaš protok makar na sat vremena to se odmah odrazi i na trenutnu poziciju.

Zašto mi koji postojimo jedva godinu ipo dana, imamo 2x bolju rank poziciju i posetu nego forumi koji postoje od “sveta i veka”… to neka se zapitaju oni koji vode takve forume i proteruju druge sa svojih foruma, pričaju laži, brišu poruke bez znanja, menjaju DATUME REGISTRACIJE, banuju sa matičnog foruma zbog pisanja na tudjem forumu, služe se falsifikovanjem podataka, lažnim predstavljanjem, pričanju zlonamernih priča, podsterkivanje na obmanu, manipulacijom mišljenja i teranjem vode na svoju vodenicu… itd itd itd

Dok oni tapkaju u mestu ovaj forum samo raste :2:

meni je atmosfera mnogo bitna stvar foruma. mislim, iako ovde ima jako dosta informacija koje su bitne i znace, ne bih dolazio-svracao da je atmosfera shit, tj. zategnuta ili kako je gore commander u poslednjem pasusu opisao, kakve god da su informacije u pitanju. jednostavno, losa atmosfera ili lose vodjenje foruma bi me odbijalo, i u jednom momentu bih prestao da posecujem takvo mesto.

^^ Upravo to…

Ja sam sasvim siguran da postoje forumi ovde u Srbiji koji kipe od znanja, na kojima pišu ljudi sa više decenijskim aktivnim iskustvom u nekim IT granama, gde se vode ozbiljne diskusije, gde razni programeri kače svoje vrhunske skripte i radove… ali dzabe nekima i sve to kada su kao osobe loše, a da stvar bude 10x gora obično su takve osobe rukovodioci ili glavni i odgovorni za delove foruma, a takvih je foruma nažalost previše ne samo kod nas već svuda po svetu.

Mi istina i nismo neki podoban tehnički reper za profesionalnost niti težimo ka tome da se odmah razumemo, ali na ovom forumu jednostavno nema čoveka koji ako ne zna rešenje nekog postavljenog zadatka ili problema, da neće pokušati da ga reši. Gomila ljudi ovde namerno napravi problem koji ima i autor teme da bi korak po korak išli sa njim u rešavanju istog, a to je već osobina i karakter druželjubivog i pozitivnog čoveka koji iako ne zna nešto želi da pomogne a to treba najviše od svega poštovati.

Na kraju krajeva da ne demagogišem previše… jednostavno mi smo ljudi a ljudi zahtevaju neki određen stepen zajebancije, slobode i anarhije na forumu, jer za nas je SPAM kao dobar dan, jer naš moto je ne postoje glupa pitanja postoje samo glupi odgovori!

P.S. Pitam se gde će ova tema završtii tj u kom smeru :smiley:

Svašta pa naravno da ima.

Koliko ima usera Slacka? Pa i da postoji Gentoo zajednica zar mislite da bi imala dobra “protok”…

Treba imati poštovanja za nečiji trud ma kakvu statistiku imaju. Slackware je takav kakav jeste i ovo je normalna cifra. Slična bi bila i vani. Iz ličnog iskustva meni su pomogli par puta, veoma brzo i bez ikakve nadmenosti (apropo aroganciji recimo sa Arch zajednicom vani).

Isto tako, nisam baš upućen zašto su toliko otišli s puta, Ubuntu zajednica, ali isto tako kada mi je bila frka oko povratka nekih dokumenata (diplomskog) koji je bio obrisan sa harda ljudi su mi pomogli.

Želim da ova zajednica, ali itekako i Slackware zajednica u Srbiji prosperiraju, da se Ubuntu generalno vrati gde treba ::slight_smile: , kao i zajednica ovde i da se napreduje…

Nema poente u nekom ovakvom takmičenju u pišanju jer će biti pišanje uz vetar. I činite medveđu uslugu sebi ali i celoj FLOSS zajednici.

https://www.youtube.com/watch?v=xVzhBzt8wts

Poenta svakog takmičenja je u …čemu?
Pišanju?

Takmičenje k’o i svako drugo…ko gubi, ima pravo da se ljuti :slight_smile:

Pa da poenta je baš u tome…nema potreba da bilo ko pobeđuje ili gubi… A ako je to najvažnije…blago nama.

Nama (ovde na OSS-u) normalno da nije važno, ali je nekima izgleda počelo da biva važno kad je nama krenulo na bolje pa su to shvatili kao neko nadmetanje i takmičenje na koje mi obično ne dajemo ni 5 para :)) pa eto s’vremena na vreme se sprdamo sa njima jer oni to shvataju kao BIG DEAL :blush:

Pratiš distrowatch?

Takmičenje je u genima homo sapiensa, i bez njega nema napretka ni u jednoj oblasti.
Onaj ko gubi potpuno je nevažan, pobednici pišu istoriju, dok i oni jednog dana ne izgube :slight_smile:

Nego kad smo kod kod izbora foruma, jel neko video ovaj post:
http://astplanet.com/forum/index.php?topic=6299.0

Ovo rangiranje pokazuje trenutan promet nekog sajta, nema u tim brojevima ničeg lošeg :).

A što se Utunte tiče mene baš briga za njih ne zanimaju me, neka pobede ili propadnu - ne zanimaju me :1: .

Ok. To ne znam. Ali nema smisla onda se spuštati na takav nivo. A da ne govorimo kakav utisak to ostavlja nekom sa strane…+ facebook…

Distrowatch pratim. Ali isto tako znam da neki su opstali od distroa od početka do danas, a skoro nikada prvi nisu bili. A neki su bili jaki i moćni pa ih nema više. So? Takvu vrstu doktrine vole i ovi koje se na zalažu za načela slobode FLOSS-a da pominju tipa “da su ratovi neophodni zbog progresa”…

Anyway neću da trolujem više…već jesam verovatno.

Kučeći forum :smiley:

Vidim da si ti ali kerić se ne vidi na slici :slight_smile:

@Unngenant

Jednačenje jedne statistike posećenosti foruma i “zalaganja za ratove” je prilično maliciozno ponašanje…

Pa imala bi što da ne, ali to ako neki tamo dvajedan pređe na Gentoo i zauzme se da ga promoviše :blum2: .

Zato ja tebe vrbujem da pređeš na OI :biggrin: