Vidalia, tor, polipo

Instalirao sam Vidaliu, Tor i Polipo Mint13 Cinnamon. Sve radi samo iz prvog puta kad se startuje Vidalia, ako zaustavim program ne mogu ponovo da pokrenem Tor, mora da se radi restart tora. Pokusam relay zbog irc klijenta ali to setovanje ne prolazi, Tor puca a Vidalia odbija da radi, jednostavno nece da radi u relay modu gde sam ja i server i klijent.

Jel si siguran da možeš u isto vreme na jednoj mašini da budeš i server i klijent?

odakle vučeš podešavanja kada si klijent od samog sebe ili od trećeg lica?

Sva podesavanja vucem od sebe i to je radilo, sad na novoj masini treba da ubodem tu kombinaciju podesavanja. Kao i uvek ono sto mi treba ne mogu da dodjem do toga, sva podesavanja imam na staroj masini u 3 linuxa i na eksternom disku u kutiji kojoj je crklo napajanje. PATA diskovi, nemam viska monitora i tastatura pa da ukopcam obe masine i prebacijem sta mi treba. Sad sam u fazi izbacivanja krsa koji se nagomilao, samo ispod stola nadjoh 3 ogromne kutije pune CD i DVD, nemam pojma sta sve ima. Mozda zeza i to 64 bitno okruzenej jer po secanju u torrc ubacivao sam rucno samo setovanje za freenod, u polipo tu sam ubacio setovanje to sam imao snimljeno, sve ostalo se setovalo kroz vidaliu sto se tice relay moda. Vratim vidaliu samo u client mod i sve radi kad zakuca uradim rucno restart tora, nesto i oni petljaju sad tor dugme mora stalno da je ukljuceno u FF tako da sam za sada to iskljucio i koristim samo setovanje za freenod irc.