Video secka

Bio je cekiran ali je bio deinstalisan. Ovo pocinje da me nervira, stavio sam DeadBeef, SMplayer, Gogle earth, Tvtime, M$ fontove i tu je izgleda nesto izmuljao i obrisao. Kad sam dizao masinu pitao me je na onom reklamnom ekranu da stavi kodeke, dozvolio sam mu da stavi i ode sve…
Filmovi seckaju… :wink: :slight_smile: :slight_smile:

Odosmo u drugu temu, ali probaj VLC (ako nisi) - on ima svoje kodeke.

Upravo je on VLC poceo da me j u mozak

Ja sam mislio SMPlayer, pošto si ga gore pomenuo :wink:

Pomenuo sam sta sam sve instalirao danas, ne mogu da ga uhvatim ni za glavu ni za rep, neki fajl tu ocito napravi haos i izazove nestabilnost sistema. Ispade stavim 10 programa od onog default kod instalacije i ode sve u klinac. Sad kad udjem u gnome 3 ima kao sto se neko zalio duple ikone na desktopu. Napisao sam juce da mi se ne svidja Cimet, gnome, gnome klasik, gnome klasik bez compiza, Mate. Ne moze to sve da bude to je ko mesana salata. Cimet se oslanja na gnome 3 i Gnome-shell; gnome klasik i gnome klasik bez compiza gnome 2, Mate skarabudjeni Gnome 3 da izgleda kao Gnome 2. Mate sam probao u RC verziji to je bila katastrofa. Taman sam se obradova da konacno nesto radi ali opet i opet isto, nesto instaliram i sve se zezne. :slight_smile: :wink:

Brate, ja ću da ostanem pri ranijoj izjavi i da ti preporučim XFCE… Kažu da je odlično. Ako nastavi da te zeza ovo, probaj, ništa te ne košta :wink:

Знаш шта ме убија у појам? Рестартујем машину и подигнем је у win XP, било који плејер па и ВЛЦ све ради, има и тамо СМплејер, КМплјер, ста год пустим све ради. Кад сам почео да се бакћем са линуксом имао сам 512МБ, ставио сам 2ГБ РАМ меморије и то брже, од неке верзије све је почело да зеза.
Мука ми је више да инсталирам неку верзију, једва сам се одлучио и за ову 12, сад опет поново XFCE, брате не могу. Ако се наканим и кренем у неку оставину и добијем мало кинте купићу нову машину па да видим шта ће да буде.

nisu kodeci problem…probaj da pustis film iz terminala…

$mplayer pa putana do filma /media/Hard/Filmovi/flim.avi

ako mplayer secka onda defintivno je nesto sistemski…

Probaj da reinstaliras program za filmove sa purge opcijom… Pa ponovo instaliraj…

Za proveru ja nekad pokrenem program sa gksu…da vidim dal je stvarno do programa ili je nesto drugo problem…

Takodje preporucujem da se malo igras sa outputom u smplayeru, promeni mu output…stavi naprimer onaj za slabije kartice (slow)

Realno Dragane za tvoj komp je XFCE idealan…

Radio je to ok do trenutka kad je pukao synaptic i zeznuta notifikacija. Na Debianu testing to sve radi, znaci kvaka je u pakovanju, neki file napravi pometnju. Mislim da je tu nesto kvrclo u Cimetu pa se malo pogubio.
Realno jeste XFCE ako se gleda graficko okruzenje ali opt je tu ona “mracan strana koja meni nije jasna” win XP koji to sve ladno pusta sa aktivnim SETI projektom koji non-stop przi procesor na 100%. Znaci ista hardwerska konfiguracija, VLC u XP ladno pusta u nemogucim uslovima (ucitano je jos kilo rezidentnih program i radi SETI) i sa druge strane linux gnome 3 - Cimet koji ko neka [CENZURISANO] ocas ode u klinac (ako ga Debian testing ladno vozi onda logicki sledi zakljucak da se nesto sa necim ne slaze).
Ima jedno pitanje da li i ako ima link moze da se makne gnome klasican i gnome klasican bez compiza da se na taj nacin smanji guzva na systemu.
Mislim da bi ova tema mogla da se podeli na dve, jedna oko update notifikacije a druga oko video playera. :wink:

ВЛЦ сам са дефаулт ставио на нешто друго и сад ради, остаје да пробам пар филмова. Енигма остаје, дефаулт било, шта му је било дефаулт, радило, зашто је дефаулт престао да ради, ја га нисам мењао, све што је у ВЛЦ сетовано било је само за превод и ништа више. :wink:

SMplayer radi, VLC obrisao sa opcijom purge, reinstal VLC, zeza, vratio podesavanje za video na default (sta je default pojma nemam) i on radi. Sad ostaje par gasenja i paljenja i proba na vise filmova.

Мислим да сам га набо X.264 искључио у VLC , то је под посебним опцијама селктовао акцелерацију за GPU а ово искључио под том опцијом. :wink:

Sad sam hteo da ti napišem ali vidim da si shvatio… Pažljivo biraj rendering i encode HD filmova. Popriličan broj tih stvari ne radi kako treba.

Ja na procesoru sa 6 jezgra pod overklokom na 3,9ghz i 16gb fizičke memorije, kada stavim na pogrešan encode film mi secka :wink: Tako da pažljivo sa time i nije uvek default opcija najbolja za svaki računar.

То су неки докуметарци скинути са интернета али видео сам да у називу имају Х.264, тумарао по сетовању VLC-a и набасао на ту опцију под кодецима.
То су све .mkv филмови а неке друге сам и сам правио од .avi + превод = .mkv да не размишљам о преводима да их случајно не избришем.
Mkvmerge ради феноменално, користим га и у XP, то спајање не траје дуже од 5 минута. :wink:

Samo da upadnem na kratko.
Ako se ne varam, a proveriću kasnije, ako u naslovu filma ima zagrada, a obično zna biti godina filma u zagradi, puštanje iz terminala će dati grešku. :wink:

za mkv repordukicju instaliraj iz terminala

libx264-116

kao i

x264

Mogu ti pomoci malo…

Imam instalirano

libx264-120
x264

Да закључим ову дискусију, VLC ради са поставкама које сам навео, SMplayer ради и користим ppa Mplayer.
Једино у шта сам сигуран је да је VLC добро радио без икаквих подешавања, после инсталације додатних програма почео је да зеза.
Машина је стара, у XP користим K-Lite Mega Codec Pack и ништа у ниједном програму нисам подешавао, имам и VLC и SMplayer
за XP и све ради. Зашто је то тако нисам успео да одгонетнем и мислим да треба да затворим ову тему. :wink:

Да мало оживим ову дискусију … скинуо сам скоро неки .mkv концерт у 1080р и мучим се да то проради како ваља. Пробао vlc који углавном користим за ситна гледања и одмах не ваља. Чим крене пуна слика, прво сецка, кочи а онда се и слика разлива, мешају се … пиксели или шта већ и то ништа не ваља. Да ли може некако да се то среди?

Онда сам пробао smplayer и он је онако пристојан, на том почетку мало сецне али ради без већих проблема. Понекад штуцне, сецне али је прихватљиво.

А онда сам рестартовао windows, пробао опет vlc, ни тамо није баш најбоље. На крају kmplayer и он ради као сатић, нема сецкања, нема штуцања, нема разливања, померао сам напред-назад, мењао величину прозора, опет прескакао напред-назад … и ни да мрдне. Они први у тим померањима одмах брљају.

Да ли постоји неко подешавање да се ово реши или неки плејер који ће да се снађе па да не брља. Поменути kmplayer нема линух верзију, постоји неки под тим именом али не знам да ли уопште да се трудим око њега. Ово ми је прво велико разочарење уопште у линух, ако плејер не може да поднесе нешто што је већ стандардно … да сачекам још коју годину док не реше проблем? :frowning: Иначе сам све ово поновио на Надежди као и на Убунту који су релативно скоро инсталирани и све се исто дешава. С друге стране, windows 7 који је инсталиран ко зна када као и windows 8 који је ту тек неку недељу и једва да сам га пробао, одмах уз kmplayer раде као сатић.

Ех, први црв почео да ради свој посао. :frowning:

Pocni sve to da prihvatas kao normalno inaces ces da prolupas kao ja. Evo sad sam u Voyageru XFCE 12.04.1, sad gledam nema mi ni cirilice ni latinice a stavio sam, aj namesticu, ali…
Tu mi je radilo snimanje, sad radi ali nema tona, pavucontol i sound seting kad pocnem da pricam prikazu 2 sekunde indikaciju na klizacu i posle toga nema. I sad kako da to
objasnim sam sebi, radio sam update sto napisao covek u nekom postu i nesto mu prestalo da radi. Sad mi ostaje da ubodem kameru u drugi USB, mozda se kolju iako mi
u drugom progu koji je iskljuivo za kamericu sve sljaka. KMplayer nemas za linux, to sto ima to nije to. Ovaj disto mi je bio uteha kao u njemu mi sve radi, imam cak snimke
gde lepo radi zvuk. Kao sto ti napisao u win7 sve mi radi, retko ulazim ali kad udjem nema zezanja.