Viktorijano GNU/Linux by Miki

Napravio sam Leap re-spin, koji planiram da pretvorim u pravu distribuciju.

Viktorijano GNULinux
需要安全验证
Viktorijano GNU/Linux - Community - Google+

Lepo…samo napred :slight_smile:
Ako se zaglaviš negde i bude potrebna bilo kakav pomoć, ne ustručavaj se da zatražiš :slight_smile:

Hvala :slight_smile: Report: TRIOS funkcioniše ekstra, ali jedna zamerka. Kad se pali okruženje (XFCE) meni piše debian universal oprating sistem. Ako nije mesto premesti poruku, ja neznam gde da je postavim drugde.

TRIOS je, kao i zilioni drugih, zasnovan na Debianu…“sakrivati” svaki i najmanji trag te činjenice, zametan je i zaludan posao kojem ne vidim svrhu :slight_smile:
Eno ga primer Devuan-a, ubiše se pokušavajući da se predstave kao fork Debiana, iako po mom sudu nisu ni čestiti spin, kamoli nešto ozbiljnije od toga :smiley:

Problem rešen uklanjanjem debian brending paketa.

Upravo radim upload zvanicne verzije, na Mega Drive. Download linkovi na zvanicnoj stranici oko 3-4 PM.

Ažuriran sajt, i postavljen download link za finalnu verziju!!! Uživajte: Viktorijano GNULinux

A 'de nestade FB stranica?

Jao bre ljudi moram da se pozalim… Obrisao sam Google+, kad ono ja sam na SUSE Studio, sajt distroa i Megu (gde je okacen) sa njim bio prijavljen. Kako vise nemam kontrolu ni nad cime sto se ovog ,custom live cd-a" tice proglasavam projekat mrtvim. U oktobru izdacu novi ,distro u pokusaju" sa drugim imenom i logo-om jer stvarno nema smisla da imam dva sajta, i dve stavke u susestudio.com On ce biti ovog puta pravi distro sa svojim dopunskim repo-om, tumbleewed-om kao bazom, sa osakacenim yast-om, sopstvenim RPM-ovima, i sopstvenom custom XFCE postavkom (jbg, muka mi vise od KDE-a koliko god da je dobro integrisan u sistem) i sa OpenRC(+sysvinit) initom kao i eudevom, bice jos mnogo stvari koje ce ga svrstati u distro. Inace, planiram i da sajt ovoga puta bude mnogo detaljan, sa super prevodom u dve varijante (us,sr) i da bude pravljen u word-press da bi search-enginei mogli da ga indeksiraju a ne kao sad da mora link da Vam se da da bi pristupili. Sledece ce biti kacenje na listu distrowatch-a, kao i obezbedjenje vece download brzine (g drive umesto Mege). Bice tu jos dosta toga, nego nemogu bas sad preko fona detaljno…

Za ovu akciju spremi Ladislavu (osnivaču DW-a) oko 250 dolara koliko košta da te stavi na listu. :cool:

Osnivac DW-a je @Ladislav???!!! Ko god da je pljacka mnogo za jednu glupu listu.

@Miki
Ne bre naš Ladislav! :smiley:

Ladislav Bodnar
DistroWatch - Wikipedia, the free encyclopedia

Usput, ako ti cena ne odgovara, prijavi se, staćeš na listu čekanja kao i TRIOS, pa šta ti bog da :smiley:

Na istu tu glupu listu si hteo da uđeš :smiley:

Za mene je glupa, ali ima kome nije, zato sam to hteo.

Molim admine, za promenu Nicka na forumu,jer me trpaju u isti koš s kojekakvima… :mad: :smiley:

Molim sve članove foruma da više ne živciraju našeg Ladislava…mrzi me da mu menjam nick svaki put kada ga neko iznervira zamenom identiteta :smiley:

Novi spin objavljen pre roka :smiley: 11/10 OS – SUSE Gallery