[Virtuelna učionica] - Uvod u C programski jezik [Part 4]

Prijatelji sa LUGoNS organizuju online školu C programskog jezika i još dosta toga pride.

Svi zainteresovani više mogu da saznaju na linku:
Virtuelna učionica

Drago mi je sto cujem da se LugoNS malo razdrmao. :wink:

Imao sam prilike u par navrata da prisustvujem nekim njihovim predavanjima, koja su mi licno bila veoma zanimljiva i korisna.

Bilo bi dobro kad se ovo ne bi svelo samo na online varijantu. Vise bih za promenu voleo da slusam kvalitetnog predavaca uzivo sat vremena nego ceo dan da prelistavam kojekakve izvore i tutorijale. To barem mogu svaki dan.

U svakom slucaju, podrska od mene :slight_smile:

[size=10pt]Nastavak serije predavanja o programskom jeziku C.[/size]

Kada: utorak 13. mart 2012. 16-17h

Gde: irc.freenode.net #lugons-classroom

Više informacija: Virtuelna učionica

Drugi deo predavanja je pomeren za 17. mart 2012, pocetak u 2 PM

Izvinjavamo se na neobavestenju :wink:

Predavanje je iz opravdanih razloga bilo odloženo.
Ali zato, za sve koji nisu uspeli da prisustvuju, postoje [ftp=ftp://ftp.lugons.org/logovi_sa_predavanja/]Logovi sa predavanja[/ftp]

Očekujemo datum novog predavanja.

Najava nastavka predavanja o Programskom jeziku C. Svi koje zanima ovaj programski jezik više informacija o predavanju mogu pronaći OVDE.

Novo predavanje o C programskom jeziku.

Kada: petak 30. mart 2012. 21h - 22h

Gde: irc.freenode.net kanal: #lugons-classroom

Biću prisutan :23:

Takođe ću se potruditi da stignem barem da ispoštujem ljude koji imaju neverovatnu želju i dobrotu da prenose ovo znanje zlata vrednog!

Svaka čast još jednom!

Na sledećem predavanju u planu je pregled petlji u C programskom jeziku.

Naglasak na osnovnim for i while petljama.

Predavanje će se održati u: utorak 10. Aprila 2012. 21-22h

irc server: irc.freenode.net

kanal: #lugons-classroom

Takođe se možete raspitati i na zvaničkom kanalu Linux Mint zajednice: #linuxmint-srbija

Više informacija

Na prošlom predavanju je bilo zanimljivo i za nas koji nemamo veze sa programiranjem niti nas interesuje to ali zanimljivo je slušati jer se daju veoma jednostavni i zanimljivi primeri.
Tako da posetite predavanje, svaka preporuka :23:

Можда би паметније било направити онлајн курс који ће моћи било ко да чита било кад и да поставља питања о ономе што му није јасно. Онда би се текст кориговао у складу са нејасноћама посетилаца. На понеко питање би се одговорило посебно, ако нејасноћа није узрокована недостацима текста, што је редак случај.

Ево, ја бих се ангажовао око писања неких курсева, ако би ми се пружиле наведене техничке могућности.

Smislićemo nešto, u planu je i deo vezan za programere i one koji se tako osećaju :slight_smile:

Треба ми само могућност качења нових верзија документа и минифорум за питања читалаца.

Ne znam da li je ovo prava tema za pitanje koje imam, pa ne zamerite. Pre nekog vremena sam kupio blackberry playbook prvenstveno za citanje elektronskih dokumenata i knjiga ali sam sam jstanovio da je ovakva spravica korisnija nego sto sam ocekivao. Problem koji imam je da bi mi nekoliko aplikacija koje koristim na linuxu dobro doslo na playbook-u. Nisam programer pa me zanima sta sve proces portovanja aplikacije za neku konkretnu platformu podrazumeva. Ako mi sve to ne izgleda previse komplikovano mozda se upustim u hobi projekat. Hvala unapred.