Vivaldi browser... muzika za oči :)

Bivši autori Opere odlučili su da objasne ostalima kako moderan browser treba da izgleda i funkcioniše…iako tek Tech Preview, deluje moćno… a i default boje su nam slične :slight_smile:

https://vivaldi.com

Screenshot-TriosLB [Running] - Oracle VM VirtualBox.png

@Dragan Kako radi? Vredi li da se proba?:slight_smile:

@ubuntuser
Mislim da vredi…kod mene u VM radi baš lepo :slight_smile:
U svakom slučaju, ne košta ništa da probaš, pa ako ti se ne svidi…kanta :slight_smile:

@Dragan Izgleda ipak ne mogu, samo 64-bitna verzija izgleda postoji… Nema 32-bitne… :confused:

:oops:…vidim…jbg…

Valjda će biti i 32-bitne verzije kada izađe konačna…:slight_smile:

Probaću ga. Dizajn je dobar, sličan Operi ali su mi ove boje malo napadne.

Pročitao danas vest na Slashu… net je poludeo za ovim svi ga hvale. Inače koristi Chrome engine.

Valjda je ljudima potrebno nešto novo, sveže…iskreno, i meni je već muka od mozolikih i hromolikih browsera, svi kloniraju jedni druge…

Ja sam ga instalirao pre nekih pola sata.
Radi prilično dobro.Dizajnom mi liči na stare verzije Opere,a Opera tada i jeste bila najbolja.

Radi lepo kod mene na Archu brz je ko munja, ali mi se ne sviđa, spartanski izgleda fali mu još sila opcija, onaj panel sa strane. Više me podseća na Maxton i to starije verzije.
S obzirom da je Tech Preview trebalo bi sačekati gotov proizvod pa dati završnu reč o njemu.

Za sad nije prošao, barem kod mene.

Ne razumem, koji panel mu fali?

Ne fali mu panel nego smeta mi što ga ima kao Maxton broswer, mada se može ukolonit u view opciji.

Mislim na panel sa desne strane, a može se prebaciti i na levu.

Axa…ok, nesporazum :slight_smile:

Zanimljivi efekti, kada se klikne na levo-desno strelice u dnu prozora Vivaldija :slight_smile:
Screenshot.png

Stvarno je brz, pa brži je i od Chromiuma

Ne bih da ti kvarim ushićenje ali idi na Facebook.com pa ćeš videti da se boje browsera menjaju u zavisnosti od sajta :slight_smile:

Lepa opcija inače…

Uopšte mi se ne sviđa ovaj flat dizajn fazon. A svi ga sad furaju. :smiley:

A ja nešto i nisam primetio tu brzinu, duže mi učitava stranice nego na firefoxu.

Sad sam dobio računar na servis Lubuntu je na njemu, koliko sporije radi nego kod mene na Archu.
Razlika se baš oseti.