Voyager nestane conky

Conky koji je inicijalno setovan (to je conky 3) u nekom trenutku nestane-pukne. Samo odjednom vidim da ga nema. Nisam ukapirao sta se i kako setuje ako se klikne na desktop i izabere podesavanje conkya.

Uhvatio sam ga, levi klik misa na desktop ubija conky :))

Ovo je sadrzaj conky fajla i to vrisne ako kliknem levim tasterom misa na desktop, kako ga samo uboden iz cuga , koja sam ja talija, sve sto ima neku falinku kod mene se pokaze

[CODE]# Use Xft?
use_xft yes
xftfont Trebuchet MS:size=9
xftalpha 0.8
text_buffer_size 2048
background yes

Update interval in seconds

update_interval 2
xftalpha 0.8
own_window_argb_visual yes

This is the number of times Conky will update before quitting.

Set to zero to run forever.

total_run_times 0

Create own window instead of using desktop (required in nautilus)

own_window yes
own_window_transparent yes
own_window_type desktop
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager

Use double buffering (reduces flicker, may not work for everyone)

double_buffer yes

Minimum size of text area

minimum_size 180 0

Draw shades?

draw_shades no

Draw outlines?

draw_outline no

Draw borders around text

draw_borders no

Stippled borders?

stippled_borders 0

border margins

border_margin 5

border width

border_width 1

Default colors and also border colors

default_color white

own_window_colour white

Subtract file system buffers from used memory?

no_buffers yes

set to yes if you want all text to be in uppercase

uppercase no

number of cpu samples to average

set to 1 to disable averaging

cpu_avg_samples 2

number of net samples to average

set to 1 to disable averaging

net_avg_samples 2

Force UTF8? note that UTF8 support required XFT

override_utf8_locale yes

Add spaces to keep things from moving about? This only affects certain objects.

use_spacer none

#borders
draw_borders no
border_margin 4

#position
gap_x 0
gap_y 26
alignment top_middle

TEXT
${voffset 1}${offset 12}${font Ubuntu:pixelsize=12}${color FF7A2A}HD ${offset 9}${color aaaaaa}${fs_free /} / ${fs_size /}${offset 15}${color FF7A2A}RAM ${offset 9}${color aaaaaa}$mem / $memmax${offset 15}${color FF7A2A}CPU ${offset 9}${color aaaaaa}${cpu cpu0}%${offset 15}${color FF7A2A}GHZ ${offset 9}${color aaaaaa}${freq_g}${offset 15}${color FF7A2A}${if_existing proc/net/route wlan0}WIFI ${offset 9}${color aaaaaa}${wireless_link_qual wlan0}[/CODE]

Promenio sam samo ovu liniju da dobijem veca slova

xftfont Trebuchet MS:size=9 

Nesto ne valja u podesavanjima .conkyrc fajla. Sa ovim parametrima radi, i ne gubi se ukoliko se odradi desni klik misem na desktop.

background yes
use_xft yes
xftfon t HandelGotD:size=9
xftalpha 0.5
update_interval 1.0
total_run_times 0
own_window yes
own_window_type normal
own_window_transparent yes
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager
double_buffer yes
minimum_size 200 5
maximum_width 220
draw_shades no
draw_outline no
draw_borders no
draw_graph_borders no
default_color grey
default_shade_color red
default_outline_color green
alignment top_right
gap_x 12
gap_y 48
no_buffers yes
uppercase no
cpu_avg_samples 2
override_utf8_locale no

TEXT
${voffset 1}${offset 12}${font Ubuntu:pixelsize=12}
${color FF7A2A}HD    ${offset 9}${color aaaaaa}${fs_free /} / ${fs_size /}${offset 15}
${color FF7A2A}RAM   ${offset 9}${color aaaaaa}$mem / $memmax${offset 15}
${color FF7A2A}CPU   ${offset 9}${color aaaaaa}${cpu cpu0}%${offset 15}
${color FF7A2A}GHZ   ${offset 9}${color aaaaaa}${freq_g}${offset 15}
${color FF7A2A}${if_existing proc/net/route wlan0}WIFI   ${offset 9}${color aaaaaa}${wireless_link_qual wlan0} 	   

Пробај да промениш ово на неку од других опција (normal, desktop, dock, panel или override су опције које су подржане, прво пробај са normal):

own_window_type desktop

@sasa_ mislis levi klik? napisao si desni, na levi klik nestane. Sad sam u Cimetu kad predejm u Vojager izmenjacu conky, prvo cu da vidim ovo sto je @Milke predlozio.
Ima tu gomila gotovih conkyja po dirovima, pogledacu ih, neke sam stavljao ali mi ne odgovara boja naspram pozadine, pogledacu taj parametar sta pise.
Malo cudno ide podizanje conkya, imas u start up predefinisana podizanja , ovaj je konkretno conky3, e sad odcekiram ja to i cekiram npr. conky15. Uradim restart,
podigne se ili stari conky ili oba, isto i kod shutdown. Tek kad na desni klik na desktopu izaberem opciju oko podesavanja conkya i tu cekiram stop svi conky i posle toga
odem u podesavanje start up, cekiram ponovo npr. conky15 i otvorim kao da cu da ga editujem tek tada posle restarta pojavi se pravi conky. Inace bilo kakava izmena u samom conky fajlu na home ne pokaze se dok se ne uradi shtdown, restar maltene ne konstatuje.

own_window_type normal

Ovo resava problem :))
Ima jedna dobra opcija, ne znam koji prog to radi ali kad se uradi restart ili shutdown, svi programi koji su bili otvoreni opet ih otvori, kao da sam uradio suspend. Konkretno nisam zatvorio Firefox i kod njega mislim da je to normalno ali sad nisam zatvori ni Thunar ni synaptic i sve je otvorio kod ponovnog podizanja. :))
Sto se tice drugih conkya treba ih probati ali moram da probam koja boja najbolje pasuje uz pozadinu, bela nije bas citljiva, crna isto, mozda kao ovaj predefinisani siva i naradzasta

Edit:
Sad se ne gubi conky ali cim krenem da vrtim compiz dobijem dva ideticna conkya, jedan normalan na svojoj poziciji i drugi bledunjav na sredini ekrana

@sasa_ tvoj conky se postavi u cosak ekrana i nije u jednom redu kao originalni, plus pojavljuju se na kraju svakog reda skriveni kodovi (pravougaonik).

@Dragan, kod mene nestaje na desni klik na ekranu, probao sam, zamenio moj conky sa ovim iz tvog posta.
Sto se tice boje pozadine i boje conky programa, to se lako menja u podesavanjima, mozes da izaberes bilo koju boju. Sam polozaj conky programa je izmenjiv i to se radi u u fajlu .conkyrc. Parametre je lako izmeniti. alignment top_middle alignment top_right alignment top_left Mozes da pomeras redove, da oblikujes kako hoces, dok ne dobijes parametre koji ce zadovoljiti tvoje potrebe. Ima kod nas, na forumu tema gde je postavljeno vise razlicitih .conkyrc fajlova, odaberi nesto iz tog dela, ukoliko ti se svidi http://forum.mint-srbija.com/topic/292-conky-%D0%B2%D0%B0%D1%88%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%88%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%9A%D0%B0/page__hl__conky .

Postoji mogucnost da posle restarta dobijes nazad prethodno otvorene programe, sistem jednostavno cuva poslednju sesiju i nastavlja odatle.

Ovo mi liči na opciju u XFCE podešavanjima negde, ne mogu da se setim gde tačno, ali zove se " Save session state on logout", ili slično. Proveri ako možeš, nađi opciju pa isključi, da vidimo jel zbog toga pamti sve što je otvoreno.

[ATTACH]457.IPB[/ATTACH]

^^ E to je to 100%.

@sasa_ znam za temu o conky ali mene je kopkalo zasto ovaj zeza, pre neki dan sam hteo da prepisem jedan conky sa te teme ;). Korisna tema i sa nje moze lepo da se uci i isprobava. Oko pozicioniranja to sam cackao, ako se secas moje Cinnamon teme u conky u obliku sata. Sa bojama nisam eksperimetisao jer se tamo slagalo uz pozadinu, kad malo zahladni onda cu malo vise da se pozabavim sa tom temom ima ovde u Voyagery mislim oko 20 gotovih conkya sa kojima moze da se proba i uci. Ovo me je kopkalo taj default conky, nasao sam mu lek opcija:
own_window_type override

@Drinx @sasa_ meni se svidja ta opcija da pamti ako sam ostavio neke programe otvorenim, radi kao suspend a nije :))

Reseno hvala na pomoci :)) :slight_smile:

http://img6.imagebanana.com/img/s9byh4dc/thumb/Espacedetravail1_001.png

Dok tema nije zakljucana, izbaci neki .conkyrc iz voyager linuxa u temu, da i mi malo pogledamo, mozda bude nesto interesantno. Hvala.

Kod mene na desni klik misem otvaraju se meni. Ne da mi da okacim file kao attach, uzecu sve i spkovati na rapidshare.

Kopiraj tekst iz .conkyrc fajla u Code u postu i nista vise, da se ne smaras tako. To ce biti sasvim dovoljno za sve.

Ne moze tako jer neki conky nisu jedan file. Evo ponovo kao spakovan file, ovi upload sajtovi traze otvorene naloge.

Dvaput sam okacio file jer je prvi puta rekao da nemam pravo a ipak ga je okacio:(

Evo sta je kod mene na desni klik na desktop
http://img6.imagebanana.com/img/qafrkf1k/thumb/Espacedetravail1_001.png
Sad me shutter iskeco nece da prihvati print screen dugme ni alt + print screen, kaze setuj compiz to i to, setujem ali nista, stalno neke sitne zezalice

I kod mene se na desni klik po desktopu otvara izbornik menija, ali u isto vreme se srusi conky program. Tek sada, kada si postavio sliku, shvatio sam kako je napisan ovaj conky. Mislio sam da ide kao i ostali, u vertikalnim redovima, a bilo mi cudno u .conkyrc fajlu, zasto je sve u jednoj liniji. Ocekivao sam standardni klasicni izgled. Minimalisticki, sa osnovnim podacima.

Ima i takvih klasicnih u onoj kolekciji, video sam samo nabrzaka. Nego tema se ne zakljucava a i ne mogu da stavim da je reseno ili sam se opet zablesavio pa ne vidim tu opciju