vremenska prognoza aplet za cinnamon

Da li je neko uspeo da našteluje ovaj aplet ? http://cinnamon-spic…applets/view/17

Prvo treba da nađemo WOEID " WOEID (“Where On Earth ID”)
to je ok , našli smo. Za Beograd je SRXX0005

Ali kako autor kaže kliknuti dole desno na aplet levim klikom, i onda se otvori popup, koji u svom gornjem desnom uglu ima link ka podešavanjima. Međutim meni neće da se otvori taj popup kako treba, otvori se na pola, i ne mogu da kliknem na link za podešavanja. To ovako izgleda :

[ATTACH]323.IPB[/ATTACH]

E sad tamo u uputstvu piše da može da se našteluje i preko terminala, pa je autor dao sledeći primer, citiraću :

[size=3]Configure your settings by clicking the icon in the top-right corner of the popup menu, or use the terminal (with tab completion) as follows:[/size]

[size=3]gsettings set [email protected] woeid USNY0996[/size]

[size=3]Ali ne razumem šta se podrazumeva pod with tab completion gore u tekstu.[/size]

otovori terminal i ovo upisi

gsettings set [email protected] woeid SRXX0005

Automatski ce ti pisati beograd dole u weather.

screenshot012312005252.jpg

Probao sam, ali neće, kaže sledeće :

[email protected] ~ $ gsettings set [email protected] woeid SRXX0005
No such schema '[email protected]'
[email protected] ~ $

a kako si ga instalirao?
Raspakovao si ga i pokrenuo ./install.sh ?

Hm? proveri da li si komandu kucao u dir-u u kome se nalazi instalacija ?

Da pokrenuo sam ./nstall.sh.
Probao sam i šta @Dragan kaže. ali isti problem.

[email protected] ~ $ cd '/home/drinx/.local/share/cinnamon/applets/[email protected]'
[email protected] ~/.local/share/cinnamon/applets/[email protected] $ gsettings set [email protected] woeid SRXX0005
No such schema '[email protected]'
[email protected] ~/.local/share/cinnamon/applets/[email protected] $

Prvo instaliraj libglib2.0-dev
Raspakuj file i dobices neki dir. iz tog dira startuj ./install.sh
Uradi restart cinnamon alt_ F2 r ili iz menija
Udji u setovanje i oznaci applet za vreme
Uradi restart cinnamon alt_ F2 r ili iz menija
ako se pojavi u panelu klikni na njega u desnom cosku prozora je setovanje i podesi SRXX0005 za BG

REŠENO

[font=tahoma][size=3][background=rgb(255, 253, 250)]libglib2.0-dev [/background][/size][/font][font=tahoma][size=3][background=rgb(255, 253, 250)]je bio instaliran…[/background][/size][/font]

[font=tahoma][size=3][background=rgb(255, 253, 250)]Kada sam reinstalirao " pregazio " postojecu instalaciju, proradilo je. Zašto nije iz prve htelo, ne znam. Aplet je odličan ![/background][/size][/font]

[ATTACH]325.IPB[/ATTACH]

Meni se dsava isti problem. Kada idem preko konzole,pise mi

No such schema ‘[email protected]

A kada idem preko one skripte (instalacije) otvorim je, resetujem cinnamon i nista se ne desava…bar ja ne vidim da se nesto novo pojavilo.

Da li su usao u setovanje cinnamona izabrao applet i tu cekirao applet za vreme. Posle toga restart cinnamona pa onda kad se pojavi u panelu setovanje grada i celzijus merne jedinice

To nisam. Kako se ulazi u setovanje cinnamona?

Mislim da sam nasao, nema aplet za vreme.

RESENO

A kada idem preko one skripte (instalacije) otvorim je, resetujem cinnamon i nista se ne desava…bar ja ne vidim da se nesto novo pojavilo.

Otvoris je ili je pokrenes? Ta skripta (iz sigurnosnih razloga) ne bi trebalo da je executable odmah, nego moras da joj das izvrsne privilegije

sudo chmod +x /putanja/do/skripte.sh

varijanta kroz terminal , ili desni klik>Properties>Executable laksa varijanta kroz Nautilus da bi mogao da je upste pokrenes, a otvara se su text editoru ako je samo txt/sh. A u podesavanja Cinnamona ulazis komandoom cinnamon-settings kroz Terimnal i u Tabu Applets selektujes Weather Applet (ako to bi naziv, cini mi se).

U setovanje cinnamona ulazis veoma lako. Meni -Preferancies - Cinnamon settings ili ako hoces preko terminala

cinnamon-settings

Kao sto dragan kaze, u cinnamon settingsu ides na applets, i na spisku nadjes weather i stikliras kucicu pored. I pojavice ti se dole u systrayu. ja sam ga na isti nacin instalirao.

Ovako, evo resorectujem ovu temu, ustavri i meni je potrebna pomoc.

ovo sam uradio ali nishta se ne deshava, i dalje ga nema u applets i nekoliko puta sam resetovao ceo komp i cinnamon.

a fajl libglib2.0-dev nisammogao pronaci nigde za download. Imajte u vidu da sam josh uvek pochetnik u svemu ovome. A neke od appleta sam uspeshno instalirao, sve sem ovog. Imate li neku smernicu za mene. Izvinjavam se shto malo dosadjujem.

Nashao sam libglib2.0-dev but nothing. I dalje nishta. Sada cu probati ovaj cleanup mozda se neshto zeznulo od ovolikih instalacija

USPESHNO RESHEN PROBLEM!
Da napishem svoje reshenje ako josh neki noob naleti kao ja.
Znachi neznam dali je bilo potrebno, instalirao sam libglib2.0-dev .

sudo chmod +x /putanja/do/skripte.sh

Nemojte pokushavti da izvrshite skriptu “windows like” iako ste joj dodeli ove atribute(mislim na dvoklik, i td).
Ako niste zatvorili terminal otkucajte ovo

./install.sh

Naj bitnija stvar su ./ iz meni josh nepoznatog razloga, ali nadam se da cu nauchiti.
Pogledajte posle u cinnamon setings/applets i sigurno ce biti na kraju.

Ja sam srecan ko kuchence u liftu :connie_crazyperson:

problem sa intaliranjem vremensku prognozu aplet za cinnamon
drugari treba mi vasa pomoc sve sam uradio ali nema nista
hvala unapred

Sa lanijem se znam lichno, uradili smo sve isto kao i kod mene, tj kao iznad shto sam napisao. Medjutim ne uchitava mu prognozu. Dok kod mene radi, savrsheno normalno.