WhatsApp Messenger - nema ga u Play Store-u

Da li neko zna šta se desilo sa WhatsApp-om? Pre nekog vremena sam ga obrisao, ali mi je danas bio potreban, uđem u Play Store, kada tamo ga nema… Jedino neka verzija za tablet uređaje ili tako nešto… Ali WhatsApp-a nema… :smiley: Gde li se izgubio? :smiley: Ili je to neka nova fora FB-a, nisam u toku…? :smiley:

I dalje je tu https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp

@ Commander Ali kada udjem u Google Play Store na Androidu, nema ga… Kada odem u moje aplikacije na Play Store-u (i one koje su bile instalirane, kliknem na WA, piše kao neka greška, nije podržano)… Skinuo .apk sa sajta, instalirao na fonu, radi normalno… Ne znam da li je do mog telefona, ali nema WhatsApp-a ni među najpopularnijim aplikacijama u Play Store-u (na telefonu).

A i sta ce ti koristi viber ionako ovaj WhatsApp moras da platis nakon prve godine .Znam da nije puno ali i to im je glupo

@m4m Iskreno više volim Viber i koristim ga na računaru, ali pravi mi neki problem na telefonu, a ne mogu da otkrijem šta je to… Kada mi je instaliran Viber na fonu mi se čuje neko caktanje iz telefona… kao da nešto u telefonu pucketa i to u donjem delu, tako gde su home, back i menu button… ne koči telefon, radi sve normalno ali se stalno čuje to pucketanje, koje me plaši, tako da sam morao da izbrišem app Viber iz telefona…

Izgleda Play Store ima neki problem, nije da nema samo WhatsApp-a, nema ni FB Messengera, ni mnogih drugih aplikacija… Nisam obraćao pažnju na to, da nije bio neki update Play Store-a skorije?

pa da nije kojim slucajem neka greska ,mislim da nije ostavio neki signal prema zvucniku koji se iznova ponavlja.ja licno nisam imao problema s viberom sem da mi je trosio bateriju jer naravno svi ti programcici su stalno on i konstantno crpe bateriju.Posto imam stariji telefon a nema sanse da bi htio da ga menjam Nokia n97 mini znaci,obrisao sam i WhatsApp i Viber.
Jedno vreme sam guglao da vidim sta se desava s svim tim aplikacijama i vecinom one rade negde u pozadini a mi ih ni nevidimo i tako da je i kod tebe moguce da radi a sta radi ti to neznas.
Nemam pojma bas cu da vidim,znam da sam pre jedno mesec ili dva gledao i sve je bilo ok.

fb messenger je tu,WhatsApp messenger isto a za ostale neznam nisi ih ni naveo.

Vidi na Google Play Services obrisi podatke pa pokreni prodavnicu opet.

Bio je očajan apdejt pre jedno 2 nedelje, bukvalno je ostavio mnoštvo telefona sa malo interne memorije potpuno neupotrebljivim. Sa Xperiom Arc S više ne možeš ništa da radiš sa Play Store-om, npr.

@m4m Na to sam i posumnjao, da salje neki signal na zvucnik… To je moguce? Mada ne znam kako to da resim… Iritira to caktanje i krckanje… Neki put me uplasi da nije procesor preopterecen, pa zbog toga se cuje… mada procesor je Cortex A5 na 1GHz koji se nalazi u vecini telefona u toj kategoriji…

@chavez Probao sam to, ali i dalje isto… neke aplikacije ne mogu da nadjem i dalje…

@Night Wizard Nisam primetio taj update i nisam koristio Store protekle dve nedelje, ali moguce da je od tada problem…

[CENTER]Ovo je automatska poruka!

Ova tema je odlukom moderatora premeštana iz “FOSS - Caffe[/URL] → [URL=“http://www.foss.rs/forum/40-razne-diskusije/”]Razne diskusije[/URL]" u "[URL=“http://www.foss.rs/forum/160-foss-ostalo/”]FOSS - Ostalo[/URL] → [URL=“http://www.foss.rs/forum/85-prenosivi-ure%C4%91aji/”]Prenosivi uređaji”.[/CENTER]

ubuntuser naravno da je moguce.A moguce je i da se menja os na telefonu zar ne?Verovatno je neki bug u pitanju.

@m4m Moguce je kada je telefon rootovan…:slight_smile: Posto meni nije, ne mogu da zamenim OS koji je inace Android 2.3.6…:frowning:

s tim da mozes i sam da odradis root-ovanje ali gubis garanciju na njega.Mada i to je pitanje da li to znas da uradis.Imas mislion nekih tutora kako da odradis na yt ili na android stranicama.

@m4m Pa nisam nikada root-ovao telefon, ali snašao bih se za root… Problem mi je gubljenje garancije… Fon sam uzeo preko operatera, tako da bi mi oni 'ladno odbili kada bih im odneo rootovan telefon… A ko zna šta može da pođe po zlu… I manji problem je, da moj telefon nije toliko popularan tako da je teško naći custom rom za njega…

Kako postoji root isto tako postoji i un-root :wink:

P.S. Kada un-root-uješ fon ne može da se vidi da li si ga pre toga ikada rootovao.

@ Commander Znam to, ali gde god sam našao tutorijal za root mog telefona, nigde ne piše kako da un-root-ujem… Jedino sam probao OneClickRoot, ali ne prepoznaje moj telefon… A on valjda ima un-root opciju…:confused:

I sada se svi cude zasto ja i dalje koristim n97 mini s simbianom.Prvo platio sam ga preko 300 evra a ja nevolim da bacam novac,drugo sluzi svojoj svrsi isto kao i neki noviji telefoni ,navikao sam na karte koje daje jer nemogu da nosim auto navigaciju kad se setam po gradu koji nije moj :smiley: , baterija dovoljno dugo drzi i tako da ne nabrajam sta sve moze.
Razmisljao sam da sebi uzmem “sony xperia z ultra” i opet da se baci nekih 400 ili koliko evra a moj telefon radi.za sada netreba mi ni bolja kamera od 5 Mp imam i radio na njemu i sad bi volio da znam cemu svake druge godine da menjam telefon.

[ubuntuser](http://www.foss.rs/user/1077-ubuntuser/) nemoj da diras telefon pod "garancijom".

Ne moraš da ga rootuješ za sve ima rešenje
da li imaš neki od cleaner programa možda ti on ne da da se instalira WhatsApp

@ MIKULINO Nemam ništa instalirano, išao sam na “Vrati na fabrička podešavanja” i opet ništa… Nije problem instalirati WhatsApp, kao što sam napisao, skinuo sam .apt fajl sa WhatsApp sajta, prebacio u fon i instalirao… Radi odlično… Problem je izgleda do Store-a, jer se tamo ne pojavljuje… Izbrisao WhatsApp iz sestrinog fona (koji je bio instaliran odavno preko Store-a) i pokušao ponovo da ga instaliram iz Store-a, ni njoj se ne pojavljuje… Pretpostavljam da je neki update prodavnice napravio tu zbrku…

Izgleda je stigao još neki update danas, jer sada u Store-u ponovo su tu sve aplikacije…:smiley:

Jel ima neko ko je instalirao WhatsApp na tablet? Stoji ono glupo obaveštenje kada se instalira da mora još neka čuda da se instaliraju!?!?!