wifi + punjac = nece da se konektuje

ovo sam zakljucio sasvim slucajno. o cemu se radi? kada sam kuci laptop je na punjacu i radi bez baterije. kada sam u tom modu nema sanse da se konektujem na wifi mrezu. lepo izvadim punjac, stavim bateriju natrag u laptop i konektujem se istog trenutka na wifi. i to je tako uvek. jel neko imao ovakav problem? znam da zvuci smesno, ali istinito je. cak mogu i da snimim kamerom da vam pustim da se smejemo zajedno :slight_smile:

Na kom sistemu Mint samo ili na svim linuxima!? Koje okruženje, koji kernel, koji model laptopa?

debian wheezy, testing. mada i na stable je isto. netbook je asus eee1201n sa karticom Realtek RTL8191SEvA. driver je realtek-firmaware 0.35

Da li si pokušao da testiraš sa nekim drugim sistemom? Slack, Gentoo, Suse !?

palio sam bio ubuntu sa liveCD-a. i kao radilo ali kad premotam kasetu bio sam na bateriji. mislio sam da nije moj ruter nesto crkao, ali sestra ima mrezu preko wifi-a, telefoni se lepo konektuju. ja odem kod drugara, na posao i lepo se konektujem, ali opet premotam film i setim se da sam uvek na bateriji bio. kako dodjem kuci i zakacim se na punjac nema sanse da se konektujem. samo me vrti i pita sa pass za mrezu. pa mi malko nema logike :slight_smile:

Zaista čudan problem.

Nebi bilo loše da instaliraš neki XP samo za probu ili neku “ne debian” distribuciju čisto da otklonimo sumnju da je u pitanju HW bug…

a do skoro nisam imao problema sa tim cudom. videcu i na debian forumu da pitam i probacu sa fedorom i jos nekim live diskovima. HW nije sigurno. kako radi uvek kada sam na bateriji. definitivno je neki bug

Meni je Atheros mrežna na netbooku i nisam imao tih problema. Sa i bez baterije mi radi wireless dobro. Jesi li probao da ubaciš driver sa Realtekovog sajta?
Da li je kernel generički?

E pa nisi u prvom postu napisao da je do sada sve radilo kako treba :slight_smile:

Definitivno je onda u nekom kodu konflikt. Da nisi instalirao neke programe za praćenje stanja baterije ili nešto slično oko senzora? To ume neki put da napravi kupus od računara…

ma jok. sve je fabricki maltene. jos me nije mrzelo pa instalirao sam cist sistem. ubacio 32bit verziju sada. i jos na stable grani je bilo isto. presavsi na testing problem nije nestao. kernel je stock 3.2.0. oko senzora nista nisam ubacivao. ma smesno mi sve deluje. jedino sto mi sad palo ma pamet, ali to nema veze sa mozgom, je da nisam imao bateriju dok sam dizao sistem. ali kazem da to nema neke logike. mada ni moj problem nema logike :slight_smile:

e da, videh da postoje i novi driveri za kernel3 . znam da dugo nisu bili. mada firmware mi lepo radi jer je baziran na tim driverima

Ako ti to ne uspe probaj da promeniš kanal i protokol na AP-u. :slight_smile:

Jer sam čuo priče da nekim ljudima ne radi wifi kada uključe neki uređaj tipa mikrotalasne ili slično jer dolazi do smetnja u napajanju.

probao sam kanalima kao lud. nema koji nisam stavio od ponudjenih :slight_smile:

pa ne znam za to iskreno. i stanu nemam nekih indukcijskih uredjaja koji rade nocu posto sam ustajao u 5 ujutru da proverim dal se problem i tad desava. videcu sad sa nekim test kernelom da probam

Koji ruter imaš!?

tp-link td-8901g ali on radi. nije do njega. svi ostali se lepo konektuju na wifi. nije ni kartica u netbooku crkla jer sve lepo radi dok je na bateriji. ovo je vise neki gremlin :slight_smile:

Ja i dalje sumnjam na neki modul u kernelu…

bre ja nisam pametan vise. znam samo da je neki djavo koji ja ne znam sam da resim :slight_smile:

Ja sam na LMDE na netbooku pa ću probati da izvadim bateriju da proverim još jednom jer ko zna na kom sistemu sam bio tad.