Награда за пиратизовање Windows-а

Да ли ће евентуални успех Мајкрософта потерати људе да потраже алтернативу?

http://www.politika.rs/rubrike/spektar/Digitalni-svet/Microsoft-nudi-nagradu-za-kopiju-vindouza-8_1.sr.html

Neće ljudi da traže alternativu, jer sedmicu će da voze do zadnjih dana postojanja. Ionako osmicu skoro da niko ne koristi.

Dobra im fora za 100 somića dolara :biggrin:[size=4] [/size][size=4] [/size][size=4] :connie_25: :connie_jail: baš sumnjaju na klince hakere, treba da podignu na milion za nagradu.[/size]

Ovce, ljude, skakavce… u proseku isto to je to :biggrin:[size=4].[/size] Kontam da je od ovoga naklopila Politika :biggrin:[size=4] [/size]

http://www.microsoft.com/security/msrc/report/bountyprograms.aspx#

Pročitah juče tu vest… Mislim da će veoma mali broj win korisnika u našoj zemlji trajno preći na alternativni os, većina će prihvatiti činjenicu kao takvu i početi da štedi za legalnu kopiju, ili će voziti win 7 pirate do kraja kao što je to pomenuo @drinx. Moje lično mišljenje je da je problem u obrazovnom sistemu, zapravo državnoj politici… windows i ms tehnologije su agresivno nametnute, u toj meri agresivno da kada sam ponudio da instaliram linux na par računara u jednom domaćem institutu rečeno mi je da ću tako prekršiti zakon jer su mašine zavedene sa ms win -om u registru instituta, ministarstva, čega li već… Srećom, ne radim u tom ‘preduzeću’ :slight_smile: (u pitanju je inn vinča)
Iako možda ulazim u offtopic, moguće je da bi stanje stvari u korist gnu -a mogao da primeni nevladin sektor, međutim za to je potrebno mnogo volje i višegodišnji angažman - parametri koji se na ovim prostorima veoma retko sreću.

Meni smešno to što je naklopljeno ovde a da nema neki smisao, ja koliko vidim gore na linku Microsoft nudi lovu za pomoć oko security pitanja, slično kao što radi i Google od 2010:

http://blog.chromium…m-security.html

Realno sa takvim linkom, pitanje bi moglo da bude: a jel će neko da odustane od love… pa neće :biggrin:.

Eventualno maybe da ili ne po nahođenju :biggrin:.

Doko god mogu da troše tuđe pare do tada može windows,

MS će u nekom momentu uspeti u pokušaju da suzbije pirateriju i to je OK, jer skidanje piratizovanog licenciranog softvera jeste kriminal. Kriminal je i prodaja magle od strane MS -a… srećom mi open-source korisnici smo van te priče :smiley: ali kada se nadovežem na topic, onda je moje mišljenje da izbor računara sa os-om sve više liči na izbor automobila, gledaju se i motor i dizajn, ali cena najčešće odlučuje…

word!

ja sam na neki nacin bio u zescem bedaku kada sam cuo da je neki segment ili cela vlada [ne znam tacno u kojoj meri je to bilo, ali je bilo u vladi] nemacke vlade presao na linux, i meni je to bilo ekstra cool. pricao sam tada sa nekim likom koji se bavi sistemima i dotakli smo se teme , da bi u nasoj zemlji ovo jednako bilo dobro, pogotovo sto smo siromasni i jadni. on je rekao da to nikako ne bi bilo isplativo, cak je imao i argumente, tipa… odrzavanje linux sistema za vladu bi bilo skuplje, cak mi je i objasnio, ali ne mogu tacno da se setim svih stvari. bez obzira sto je imao vise znanja od mene, i dalje mi je to nelogicno, prosto mi ne ulazi u glavu, zasto je odrzavanje skuplje???

ja sam takodje u razgovoru sa prijateljima, poznanicima na temu linux video da se ovde jednostavno ljudi vezu za jedno, i nemaju nameru da probaju nesto drugo. moguce da to ima veze sa podnebljem.

@[member=‘0n3tw0’] Verovatno zavisi u kom segmentu društva se promena sprovodi. Ukoliko se ograničimo na obrazovni i akademski krug, onda je u pitanju administracija koja se već obavlja na linux -u i bsd -u. Na Hemijskom fakultetu svi serveri su pod linux -om, a postoje i nodoovi koju su pod bsd -om. NMR softver je na nekoj ludoj mašini pod Solaris -om… Ostaju samo desktopi pod windozom :stuck_out_tongue: Mislim da je tako i u većini instituta, fakulteta, srednjih i osnovnih škola.

Održavanje naroda u neznanju je “najjeftinija” opcija za svaku vlast/vladu…obrazovan i pametan narod, koji ume da misli svojom glavom, kojem se ne može prodati magla, je “najskuplji” za svaku vlast, jer prodavce magle ume da prepozna i smeni, ako treba i obesi na prvu banderu, dok si rek’o “keks”.

Značaj linuxa i opensorsa generalno, nije toliko u materijalnim uštedama (koje nisu beznačajne, ali ne i primarne), značaj je u promeni svesti ljudi koji ga koriste, jer je očigledno da je opšte dobro stavljeno iznad pojedinačnih materijalnih interesa.
Zato je taj tvoj “lik” koji ti je pričao bajku o skupoći, takođe prodavac magle, verovatno priučeni wintendo-korisnik, koji se “bavi sistemima”…povraća mi se od takvih “argumenata”, kao i od naše “vlade” uostalom…

@[member=‘Dragan’] U potpunosti se slažem sa tobom.

Bolje pošteno da radim neki drugi posao i da zaradim sitnu kintu nego da gubim silno vreme oko razbijanja koda novih M$ proizvoda ili pravljenja krekovanih izdanja (Window$a i IE-a) da bih uzeo ogromnu sumu novca, jer više mi se isplati da poštenim radom nabavim računar i da na njega u bilo koje vreme instaliram bilo koji Linux OS ili da nabavim tablet uređaj sa instaliranim Android OS-om (za koji postoji ogroman broj aplikacija) nego da sa velikim parama posle imam još veće probleme kako sa istoimenom kompanijom (koja je i poznata po “raznim podvalama”) tako i sa nekim iskvarenim ljudima koji bi me samo koristili zbog te ogromne sume novca.

Da li će biti nagrada za programera za izradu virusa, Windows bez antivirusnih programa.

Kupovinom novog i bržeg računara samo raste baza antivirusnih programa, verzija dot neta, a poslove koje smo radili na slabijim mašinama teško da se mogu stići odraditi te raste broj radnika i povećava se teret privredi.

Tako windowsu raste broj korisnika.

^Good point :slight_smile: :good:

Evo idu prve uplate…ok nije baš 100% za naslov teme, ipak MS nagrađuje

http://www.smedia.rs/biznis/it/vest/78611/b92-Googleov-covek-prvi-naplatio-lov-na-bagove-MS-u.html