Wine 1.4 i Maya KDE

Prije par dana prijatelju sam instalirao Mayu KDE i između ostalog i Wine 1.4(kroz Synaptic).Danas sam bio kod njega i instalirao igricu preko gametop.com.(konkretno superbike.exe)Kod mene je i na Ubuntu i Zorinu sve ferceralo kako treba ali kod frenda jednostavno zašteka bez ikakve error obavjesti tako da samo restart kompe pomaže.Ima li iko ideju šta bi moglo biti?Hvala unaprijed.

Pronadji taj .exe fajl u .wine folderu pa ga pokreni preko terminala. Valjda će da pokaže nekakvu grešku…

pitanje jedno posto i ja koristim KDE Maya …Kada zapuca prilikom cega ?Jer te nisam bas najjasnije razumeo ako pri startovanju wine-a uradi reinstalaciju wine-a posto kod KDE Maya ima neki bag… :connie_boy_cleanglasses:

Dakle ovako Super bike.exe je jedna od igrica koje sam skinuo sa gametop.com da se sin može ponekad igrati a i da ga polako uvlačim u linux svijet.Kod mene i na Ubuntu i Zorinu radi.kod frenda sve ide,wine je pokrene,uradim sva podešanavnja prije početka igre i kad treba da igrica startuje sve se zaledi.znam da wine 1.5 neće ni kod mene(kad ga instaliram kroz terminal) pa sam baš zato instalirao mu 1.4 verziju(kroz Synaptic)[email protected] ti nije teško probaj ide li kod tebe kad si već na KDE.igrica nije velika ,42 mb.

upravo sam pokusao i instalirao sam ,super bike, ali prilikom ulaska samo mi ispise wellcome to super bike race nesto… i nece dalje nista niti da prikaze a niti da odreaguje na pritisak sa tastature…

Probao sam i sa wine 1.4 i sa wine 1.5 i preko PlayOnLinux ali bezuspesno :frowning:

Probao i zakuca quartz kod muzike, gstreamer+mpg123… :).

Očigledno treba neki fix za sound toj igrici. Pomeri mu folder Music, pa probaj - kod mene tako proradi no problemo :connie_pumpkinsmile: .

A glavni bug mi se čini kao ovaj:

http://bugs.winehq.org/show_bug.cgi?id=30557

za admina.može lock.zbilja, pomjeranjem foldera music igra fercera!ni na winsima ,ubuntu i zorinu nije bio taj problem.