Wireless se diskonektuje posle nekog vremena

Kao sto naslov kaze posle nekog vremena kada kompjuter miruje, ili samo radi download samo se raskaci sa rutera i izbaci prozor da unesem pass rutera, medjutim i kada se unese pass rutera nece da se konektuje ponovo nego moram da resetujem komp. Ima li neko neku ideju?
Ako je nekome znaci:

inxi -N
Network: Card-1: Atheros AR9285 Wireless Network Adapter (PCI-Express) driver: ath9k
Card-2: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller driver: r8169
sudo ifconfig
[sudo] password for banom81:
eth0	 Link encap:Ethernet HWaddr e0:cb:4e:34:26:1a
UP BROADCAST MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:0 (0.0 B) TX bytes:0 (0.0 B)
lo	 Link encap:Local Loopback
inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric:1
RX packets:331 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:331 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:0
RX bytes:61068 (61.0 KB) TX bytes:61068 (61.0 KB)
wlan0	 Link encap:Ethernet HWaddr 1c:4b:d6:70:c4:ce
inet addr:192.168.1.101 Bcast:192.168.1.255 Mask:255.255.255.0
inet6 addr: fe80::1e4b:d6ff:fe70:c4ce/64 Scope:Link
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:3741 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:3680 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:2676158 (2.6 MB) TX bytes:742761 (742.7 KB)

Mozda pomogne

iwconfig wlan0 power off

Ukucao sam pa cemo da vidimo sta se desava da li ce se do sutra iskljucivati. Interesuje me posto sam nov u linux-u da li sa ovom komandom trajno iskljucujem power management za wlan ili mora pri sledecem startovanju ponovo da se unosi?

Trebalo bi da se uključi po podizanju sistema.

Inače po logovima predpostavljam da imaš laptop, ako je tako napiši ovde model koji je u pitanju, takođe koji ruter koristiš (marka) i koji protokol ADSL ili kabl?

Jeste laptop u pitanju ASUS k50ID, ruter TL-MR3220 i kablovski internet je u pitanju.

P.S. Svaka cast na brzim odgovorima!

Ako radi radice do prvog gasenja
vidi ovo pa daj izlaz iz komade iwconfig
http://itechscotland…ment-in-ubuntu/
ovim se namesta da ga stalno gasi za wlan

Ajde pokušaj da prmeniš SSID (ssid je ime tvoje mreže koju emituje ruter na određenim frekvencijama) u nešto što do sada nisi koristio nikada. Isključi i ruter i modem i ostavi ih tako 2-3 minuta, resetuje računar i tek onda uključi modem pa posle minuta uključi i ruter, onda pronađi svoju wifi mrežu sa novim nazivom i konektuj se.

Nekima je ovo pomoglo.

Generalno nebi trebalo da postoji učestali problem sa ovim, Atheros kartica je dosta problematična a nažalost ona je prisutna u barem 70% laptop i netbook račuara. Problemi sa ovom karticom toliko su nerealni da ja konkretno nekada imam problem na debianu sa njom nekada nemam. Rad ove kartice jednak je nenormalnom radu sa Lucent modemima krajem 90-ih godina i početkom 2000 godine, kada su ljudi masovno kupovali umesto Lucent, US Robotics.

No, poenta je da te ohrabrim da nisi sam i da ljudi generalno imaju problem sa takvom vrstom kartice jer i pored toliko tehnologije nije napisan valjan drajver da radi 1/1.

OK pokusacu i sa SSID-om ali prvo da probam sa ovim sto mi je Dragan99 predlozio posto mi vise lici na power management nego na ruter jer se ovo ne desava pod win7.

Ne dešava se pod Win 7 jer za Win 7 postoji adekvatan Atheros drajver koji ne pravi probleme :frowning:

iwconfig wlan0 power off mi trenutno iskljucuje PM i pri sledecem restartu se ponovo ukljucuje, probao sam i sa editovanjem /etc/pm/power.d ali opet se ukljucuje pri restartu.

Da li si fajlu dao izvrsnu dozvolu execute?

heh po onom uputstvu ne pise da treba da dam execute dozvolu, sad cu da probam

Pa ne moz bas sve da se sete, ovako ako nema dozvolu je obican tekstualni file :slight_smile:

Da to je bio problem, sada ga iskljucuje automatski. Ostalo je jos da vidim da li ce se diskonektovati opet sam

Kad vec sedis mozes usput da odradis i to sto ti je Vladimir predlozio, to je posao od par minuta.

Da ali onda necu znati u cemu je bio problem, bolje jedno po jedno da eliminisem.

Samo da se javim za sada fercera, nije prekidao od sinoc

@banom

Jel sada radi wifi ? Rešeno :slight_smile:

Radi kao singerica. Hvala ljudi, definitivno je bilo do power managementa za wireless karticu.

Hvala , iskoristio sam ovu komandu jer ima problema…a inace sam poprilicno nov korisnik Linux sistema