Wirelles REŠENJA

2 Najcesca wirelles problema na mintu:

1.nestanak wirelles kartice koja je bila prepoznata prvi put(ovaj problem je prisutan in na ubuntu,sa njim sam se susretao)

2.problem nemogucnost surfanja i ako smo se uredno povezali preko terminala -pppoe (davno sam otvorio temu za ovaj problem,i nisam dobio rešenje,ovo mi je novi račun stari sam izgubio)

Problem 1 - rešenje : u terminalu stavi kod: sudo gedit /etc/NetworkManager/NetworkManager.conf

kada otvoriš ovaj file, izbrisi false i stavi na true,tj. managed=true i idi na save

Napomena:
gedit je textualni editor, mozda kod vas je drugi textualni editor pa nece moci da otvori, pogledajte u pomagalima koji vam je textualni editor, npr l[font=Sans][size=3][background=rgb(239, 239, 239)]eafpad, samo umjesto gedit stavite [/background][/size][/font] l[font=Sans][size=3][background=rgb(239, 239, 239)]eafpad :-)[/background][/size][/font]

Problem 2- rešenje: je program graphic pppoe, znači sa nim se pravi pppoe ne vise preko terminala, program je jednostavan za korištenje,i kada se konektuje sa njim otici na hide,ako se zatvori program prekida se konekcija, možete ga preuzeti na adresi

u slučaju da je nedostupan program skini ovdje

Molio bi administratore da istaknu ovu temu

Pozdrav

p.s. linux 13 xfce je beton :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

A u vezi sa čim je ovaj problem ti si imao problem ili? :slight_smile:

Da i ja sam ova dva problema, a i vecina ima ovaj problem na mint-u, ubuntu.
Na ubuntu je problem prvi, a na mint i prvi i drugi, moram pohvaliti mint stabbilan je.
Ranije sam otvorio temu za mint u vezi wirelles problema, to je bio problem broj 2, kojeg sam riješio sa gore spomenutim programom.
Šteta što ovaj program ne dolazi sa mint distribucijom, program je odličan, jednostavan, ocjena 5.

imam problem sa iznenadnim nestankom wirelessa, wlan0 prosto nestade… probao sam ponudjenje resenje ali mrka kapa :connie_crazyperson: