Xerox Phaser 3020 neće da štampa

Pozdrav svima na forumu. Danas sam dobio kao donaciju laserski štampač Xerox phaser 3020. Na ambulantnom računaru koj radi pod 64bit Linux Mint 17.1 štapač je prepoznat ali neće da štampa. Molim za pomoć.

@DrDEX
Probaj da instaliraš (ako veće nije instalirano po difoltu u mintu)

sudo apt install system-config-printer

Posle instalacije, pogledaj i podešavanja…

Screenshot - 08192015 - 09:03:19 PM.png

Постоји драјвер на страници произвођача:

http://www.support.xerox.com/support/phaser-3020/file-download/enus.html?operatingSystem=linux&fileLanguage=en&contentId=129574&from=downloads&viewArchived=false

Како се инсталира то већ не знам.

Koliko vidim u tom paketu, to je generički xerox printer drajver…raspakuje se tar.gz, i pokrene instalacija sa ./install.sh.
Generalno, za te low-budget lasere kakav je i taj xerox, više nego dovoljni su i linux drajveri koji dolaze uz svaki linux.

Screenshot - 08192015 - 09:27:01 PM.png

Sve te kombinacije sam vec probao… Skinuo sam drajver, raspakovao, pokrenem ./install.sh i pita me da li hocu u terminalu da ga pokrenem, ja kazem DA i nista… samo blinkne jedan mali prozor i opet nakon svega toga jedno veliko NISTA… Probao sam i sa generickim drajverima, i brisanje pa rucno dodavanje… Vidi stampac ali nece da stampa

You need to make the installer files executable by using the following command: sudo chmod +x
Type (to run the installer): sudo ./

E sad… Sa ovim sam naterao stampac da radi na mom kucnom racunaru, medjutim na sluzbenom nece… odbija pristup ./install.sh… Inace masina koja sluzi kao sluzbeni racunar je Dell Optiplex 380… A na obadve masine je instaliran isti sistem.

Trebalo je malo lupanja glavom o sto da skontam da moram ponovo da skinem drajvere direktno sa sajta u službeni komp pa onda sve da odradim… Uglavnom proradio je štampač na svim platformama. Zahvaljujem se svima na savetima.

Ja sam se ubio kada sam pokusao nesto tog tipa da instaliram, nisam nikako uspeo sa NTFS particije, nego sam morao da prebacim ceo folder u Home. Tako da mislim da nisi morao da skidas ponovo vec samo da prekopiras na desktop npr ili na Home (ne znam odakle si ti pokusao da pokrenes instalaciju).

Na kucnom racunaru sam skinuo sa neta pa sam iz downloads foldera prekopirao na desktop i sve je proslo kako treba… onda poveden tim iskustvom preko fleske prebacim u sluzbeni komp opet na desktop i onda nije htelo sve dok nisam skinuo sa neta ponovo… E sad sta je u pitanju, poima nemam, uglavnom resio sam problem i ne moram vise da pisem recepte, upute i ostalu medicinsku papirologiju rucno.

Lepo bi bilo da podeliš sa ostalima kako ti polazi za rukom da štampaš po receptima i uputima.
Koje softversko rešenje koristiš?

Pozdrav!

Otici cu u offtopic… Koristim Heliant Health softver… Odnosno ceo nas Dom Zdravlja ga koristi.

A jel drzavni Dom Zdravlja u pitanju!?

Da da, na drzavnim smo jaslama :cvike:

Nisam imao pojma da se u drzavnim DZ koristi Linux! Pa to je bas lepo :slight_smile:

Pa nema potrebe da se koristi windows, platiti licencu za svaki moguci racinar, pa to bi kostalo brdo para… ovako em usteda, em sigurniji OS, em laksi su za te zastarele masine koje koriste. Pretezno je kod nas openSUSE linux, jedino ja koristim Mint.

@DrDEX jel imate neku ekipu koja servisira te računare ili vi to individualno radite svako za sebe?

Imamo mi coveka koj to radi. Caka je u tome sto sam ja na selu koje je 35 km od grada i nemam strpljenja da cekam :smiley: a uz moje medicinsko znanje, umem ponesto i sa ovim racunaljkama :angelic:… Preko 2 godine sam cekao na elektronski karton jer nije bilo adsl-a u selu pa time ni tehnickih mogucnosti. Onda je pocetkom Avgusta i to doslo. Ljudi iz Telekoma instalirali opremu, nas operater iz DZ podesio racunare ali nismo imali stampac pa sam do pre neki dan sve i dalje radio rucno plus sto sam morao i u elektronski karton da ukucavam. To ljudi moji muka i nevolja. E onda uspem i stampac da nabavim i naravno, srecan ko dete kad dobije igracku, odma ja to hocu da stavim u funkciju, ko ce bre da ceka operatera… :geek:

Svaka čast :slight_smile:

Inace kad sam doso u ovo selo da radim u Avgustu 2012. ovde je bila samo MTS 2G mreza… U roku od 15 dana nadjem ekipu ljudi i dovucemo bezicni internet u selo. Kao sluzbeni racunar imam Dell optiplex 380 koji je tad pokretao openSUSE na kom ama nista bas nisam umeo da instaliram od perifernih uredjaja cak ni Wi FI USB antenu pa u dogovoru sa nasim operaterom instaliram Mint 12 tako da sam u prvim danima svog rada imao pristup mom kucnom Wi Fi, jer mi je stan odmah iznad ordinacije, sto mi je dosta pomoglo obzirom da sam bio taze svrseni student medicine.