Xfce nece da se pokrene na Mint14cinnamon

Instalirao sam xfce 4 komandom:

sudo apt-get install xfce4

Restart i nije se pokrenuo sam, onda sam se log out i iso na xfce session i onda se opet startuje cinnamon, kada sam se opet log out iso sam na xfce session i onda sam hteo da proverim dali sam stavio na xfce, ali opet se vratilo na cinnamon.
:smiley:
Kako sada da pokrenem xfce i da ga stavim da bude podrazumevano graficko? :smiley:

A da li ti se pojavljivao dijalog sa pitanjem “Do you want to make XFCE default session”?
Ako jeste onda si trebao da kliknes na “Make default”, umesto na “Just for this session” dugme.
Ako nije, onda probaj da ponovis ceo postupak ( Cinnamon->Logout->Xfce->Logout->Xfce ), pa ako se pojavi dialog, a trebao bi, samo klikni na Make default.

I jedna veoma bitna stvar, ukoliko promenis okruzenje, a ne ukucas username i pass, nego samo stisnes Enter, okruzenje se nece promeniti. Znaci, izlogujes se iz Cinnamon-a, stavis XFCE i kucas username i pass, pa tek onda cepnes Enter! ( ovo vazi za slucaj da ti je ukljucen Automatski login!!! ) :slight_smile:

Aahhh izbegavaj mešanu salatu u najširem luku :chiffa:

Ako niko ne predloži konkretno rešenje, instaliraj

sudo apt-get install xubuntu-desktop

i srećno :slight_smile:

pa ja jesam isao i to ali ni to nece :smiley: isto kao xfce

Ako si sve pakete instalirao i pratio Cofijeve upute mora da hoće.

Kako neće, opiši detaljnije.

Nije mi se pojaljvivao
Kucam samo pass a username je vec ukucano :smiley:
Znaci ovako kada se logout onda stavim na xfce session, onda idem na dugme (ne na tastaturi) < zatim kako bih proverio dali sam sigurno izbrao xfce opet udjem kad ono cinnamon 3D onda ja opet kilknem na xfce, i onda kad udjem da proverim opet cinnamon

Koji je sada tu display manager?

Sta je display manager?

Taj ekran na kome se vrši logovanje i odredjivanje sesije. KDE dolazi sa paketom kdm, xfce sa xdm, gnome je sada na gdm3…

Elem, pogledaj kroz Synaptic pretragom, pa vidi šta je instalirano.

Cimet i XFCE se gotive, tako da je to OK… mešavina salata bi bilo da krene u avanturu sa KDE-om :slight_smile:

Bas sam sad razmisljao o tome da instaliram KDE :smiley: .

Mislis na display managere?Nzm tacno ali onaj od ubuntua je :smiley:
Provericu kasnije, ali se nije menjao posle instalacije xfce-a

@pavik Trebalo bi da je MDM. Bar je meni, a nista nisam menjao, default install Mint 14 Cinnamon.

@Mint4ever

Iz Cinnamon-a, idi na Menu, pa kucaj Login, pa udji u Login window. Trazice ti sifru da ukucas, a dok kucas, baci oko, u tom prozoru treba da ti pise “The application /usr/sbin/mdmsetup lets you modify…”, ukoliko je ovako kao sto sam napisao onda ti je MDM Dipslay Manager. Obrati paznju sta pise posle sbin.
Onda dalje u prozoru koji ti se otvori, videces opciju Default session. Tu stavi XFCE, pa probaj onda da se izlogujes, samo da ukucas sifru i da se ulogujes. Nista ne diras u Session! :slight_smile:

@Vladimir
Potvrdjujem, imao sam XFCE i LXDE na Mint 13 Cinnamon, bez ikakvih problema radili svi skupa! :crazy:

Pa da… možeš instalirati sledeće: Gnome 3 , Cimet, XFCE, LXDE, Openbox i to sve da radi bez i jednog problema (moguće samo da se pojave neki dupli programi i to je sve) ali ako se samo i jedno od ovih umeša sa KDE-om tu nastaje slata i to prava zelena :smiley:

Nemam login window…

:huh: Uff, nesto tu onda ne stima. :wacko:
Nego, hajde, pod predpostavkom da se negde zagubio, obrisao, ili ti nisi uspeo da ga pronadjes ili tako nesto malo verovatno, probaj da ga pokrenes iz terminala, komandom:

sudo mdmsetup

Ukoliko se otvori, podesi kao sto sam ti napisao u prethodnom postu pa proveri da li funkcionise, a ako ne, javi sta pise u terminalu, pa da vidimo dalje… :slight_smile:

Pise da ga nema…Probao sam i sa kdmsetup, xdmsetup, cdesetup (pisalo je da probam sa nekim od tih…)
|||||||||||||||||||||||||||
nesto kao “mdm is not running”

Inace ja sam baxus za linux uvek sam na svim distribucijiama imao “neresivih” problema, na debianu neprepoznaje mrezu (inace 2-3 dana sam se na MyCity forumu bakcao sa tim i na kraju jednostavno nece, na opensuse yast nece da radi, a i neprepoznaje mrezu sem u lxde grafickom…

Verovatno zato i ne menja okruzenje i ponasa se kao sto se ponasa. Nesto tu nije ok sa njim. :scratch_one-s_head:
Uff, nemoj to “nesto kao xxx”, daj prekopiraj sve kako pise, lakse je za razumevanje i naravno lakse nam je da ti pomognemo. :wink: :slight_smile:

I ispisi sta stoji u default-display-manager fajlu:

sudo gedit /etc/X11/default-display-manager

I @problemi sa linuxom: Ma ce resimo bre! :smiley: :i_am_so_happy:

Pa jel imas uopste MDM ili si ga u svojim avanturama obrisao.
Uzmi pa otkucaj u terminali

sudo apt-get install mdm

Ajde lepo kazi da nisi slucajno stavljao Ubuntov login manager lightdm
Viidm da si svasta kucao, kakav kdm kad nemas kubuntu KDE, cdesetup koje je to okruzenje?

Probao sam i sa kdmsetup, xdmsetup, cdesetup

Sigurnije je da kuca

cat /etc/X11/default-display-manager

jer onako ulazi u editor i moze nesto nehoticno da zvekne

@dragan99
Da tako je stavio sam lightdm, nzm kako.
@Cofi
lightdm :smiley:

Stavi slim skoro sve radiš ručno, pa će ti biti jasno kako sve to ide :connie_cat_in_the_hat: .

Ja juče isprobavao MATE 1.5.5, dodaš sesiju u slim.conf, logout i tražiš sa F1.