youtube - pocetna strana

na youtube pocetnoj stranici nikako vise ne mogu da promenim u ‘worldwide’ tj. kada promenim i dalje mi izbacuje: “cecu, jecu. sta je novo u grand produkciji i ostali turbo-folklor” kao “recommended”. sta god da uradim, ako promenim npr u “gb” uvek ista prica. s’ vremena na vreme koristim “bleachbit” da obrisem izmedju ostalog: “history, cookies…” u browseru, i onda, kada odem na youtube, prikaze mi se “sr - srbija” to sam uvek lepo resio tako sto prebacim na “worldwide” i mirna backa. sada to vise ne funkcionise, tj ono sto me je iznerviralo jeste sto ovo moram da trpim! nije do mene! kako je kod vas situacija?

videcu sta cu i kako cu, ali definitivno vise necu ici na glavnu stranicu. verovatno cu napraviti nekakav shortcut sa nekim npr video fajlom i odatle pretrazivati kada koristim web browser, tj. youtube.

Jel imas account?

Ako imas onda ti trebaju izlazit klipovi od kanala koje pratis.
Barem je kod mene tako :slight_smile:

Ja isto imam nalog ali ne pratim jecu, cecu, macu kucu… ali mi redovno izlaze njihovi spotovi.

to nisam jos probao, tj. nisam bio ulogovan. zapravo sam vrlo retko ulogovan.

jel ti je to od skoro ili odavno?

Ima jedno 3 meseca od kako sam primetio…

super… znaci, to ce svima uskoro da bude tako… tj. ne mozemo nista.

evo, upravo sam se ulogovao i ista prica…

[spoiler]Popular channel you might like: mc stojan seka aleksic[/spoiler]

Isti slucaj! Ja bas dugo nisam ulazio na youtube pocetnu stranu vec uvek u pretrazivacu kucam ono sto me zanima pa direktno na klip; i kad sam pre par dana usao da proverim zvuk kad ono u prvom planu: Sasa Kovacevic, Ceca, Severina… i onda tek ispod njih su Recommended na osnovu mojih ranijih pretraga!

jel to mislis ovako: odes u address bar i kucas: “soko soko youtube” bez navodnika?

edit: sada sam probao ovako kako sam napisao, samo da se naviknem, a shotcut sa firefox toolbar-a sam izbrisao.

Probao ulogovan i bez naloga, ista priča…:frowning:

Imate skroz desno opciju kod “prijavi me” linka, odmah iznad tih klipova, sakrij ove video snimke… Probajte, sto znam :slight_smile:

jel mozes da printskrinujes to? evo sada gledam i nista ne vidim slicno.

Probaj da se izlogujes, sakrij sve sta ne zelis pa se log in pa vidi… Dunno, sta ces kad je Ceca kraljica popularna, ne mozes joj nista izgleda ;d

foss.jpg

e, ovo uopste nije losa ideja. probacu. inace, da mi nisi pokazao ne bih nikad provalio gde se to nalazi :smiley: u svakom slucaju, ako ovo ne bude radilo kada budem probao, naucio sam nesto novo.

Ja sam ulogovan 24/7 :slight_smile:

I od 10 videa iz Preporuceno 2 su cajke, moram i na tome poradit :smiley:
Sve ostalo su preplate ili gledaj ponovo.
Tako da je kod mene stanje prihvatljivo.

Mozda ovo pomogne.

ovo sa “hide recommended” je samo privremeno. cim se refreshuje stranice, sve se vrati na staro. gagi, ovo resenje koje si dao u linku jedino izgleda da radi posao.

hvala vam!

ono sto cu da uradim jeste da se naviknem na pretrazivanje youtube na drugaciji nacin kada sam u browseru. u principu, samo sam se navikao na tu pocetnu stranicu.

Da li si nekad koristio ekstenziju stylish i sajt userstyles.org preko njih možeš da menjaš izgled internet stranica čak je moguće napraviti sopstvenu i postaviti preko njih

stylish je exstenzija za firefox i chrome i chromium
a na userstyles.org možeš da potražiš stari izgled youtube stranice
možda ćeš morati da se registruješ na userstyles.org

onetwo: …ono sto cu da uradim jeste da se naviknem na pretrazivanje youtube na drugaciji nacin kada sam u browseru. u principu, samo sam se navikao na tu pocetnu stranicu

Ja i ne obraćam pažnju na početnu stranicu Youtube RS (na kojima su video online zapisi ovih naših poznatih muzičkih izvođača i ostalih “sličnih njima”), ono što me zanima odmah pronalazim preko Youtube pretrage i tako preskačem početnu Youtube RS stranicu.

Pocetna strana je podesena da se auto redirektuje po drzavama. Postoji i worldwide opcija bez oznake drzave https://www.youtube.com/?gl=US ali i tada ce vam YT preporucivati Cecu i ostale gluposti kao “recommanded for you” jer dolazite iz Srbije.

Ako hocete stari Youtube:

Stari izgled Youtube-a je ustvari prebacen na kanal “Popular On Youtube” https://www.youtube.com/channel/UCF0pVplsI8R5kcAqgtoRqoA. Tamo cete naci sta je popularno na globanom nivou (kao na starom YT). Kanal ce te naci klikom na link ispod YT logoa i jednostavno sve sto trebate je da njega posle bukmarkujete i koristite ga kao YT pocetnu, tako sam ja uradio. Tamo nece biti Cece nadam se nikada :slight_smile:

Kakva drama oko Cece i 2 klika manje-više u životu… :sarcastic:

Da vidimo šta nam preporučuje svet “right now”…na udarnom najprvijem prvom mestu, neki lik svira trombon…svome stadu, odnosno kravama :biggrin:

[ATTACH]3527.IPB[/ATTACH]

Zli jezici bi verovatno rekli da tu ima neke simbolike, ali ako već moram da biram, draža mi je domaća Ceca nego strane krave :sarcastic:

[CENTER]Ovo je automatska poruka!

Ova tema je odlukom moderatora premeštana iz “Linux i Unix sistemi[/URL] → [URL=“http://www.foss.rs/forum/205-debian-linuxmint-ubuntu/”]Debian, LinuxMint, Ubuntu[/URL]" u "[URL=“http://www.foss.rs/forum/4-razne-diskusije/”]Razne diskusije[/URL] → [URL=“http://www.foss.rs/forum/40-op%C5%A1te-diskusije/”]Opšte diskusije”.[/CENTER]