Zanimljiv web browser

Evo naleti na jedan zanimljiv web browser pa rekoh da podijelim sa vama.
Riječ je o qupzilli, veoma lagan, brz, lijep browser, koristim ga vec 1 h :D, nema nekih bugova… stranica web browsera

Nije loš, nije loš, kakvih webkitova ima ovaj je super ;). 5 minuta kako isprobavam :connie_pumpkinsmile: .

I ja isprobavam par minuta :wink:

Prvi kvar: bookmarks.html uveze, ali osakaćeno/nekompletno…

EDIT:
Proverio sam, moj kvar, odnosno pogrešan .html sam uvezao…sve je ok

EDIT2:

Kod mene ne radi zvuk (YT)…još nekome?

Super je stvarno interfejs, za mene prijatno iznenađenje :). Ono zilla mu je zbog firefox izgleda, look & meniji isti kao u lisice a webkit :playboy:.

Kod mene radi zvuk na yt preko flasha za firefox naravno ::slight_smile: . Ili za html5 pitaš možda ::slight_smile: .

Ja gledam da mu ubacim greasemonkey ovaj je dosta stariji što ide sa njim ne radi mi viewtube skripta, a možda ne nalazi samo putanju za plejer, ali polakoo…

Ali onako za default svaka čast, sve je odmah našao kod mene - webkit sa kojim sam se najmanje mučio bugove neke ne vidim, brzina qt-a i webkita a look firefoxa i ako mogu a da ne odem predaleko :connie_jackinabox: sa hvaljenjem ovako mi se čini da je browser prva liga :playboy: .

Opet brljotina (moja), ali sa zvukom na Mint 13… Mint-rujka (Nadia), zvuk (flash) ok :slight_smile:

EDIT:

Ipak nisu sve brljotine do mene :wink:

Prvo puštanje klipa na YT, i kraš…

[ATTACH]788.IPB[/ATTACH]

Zatim poređenje FF i Qupzila što se tiče potrošnje resursa…po 3 ista taba otvorena:

[ATTACH]789.IPB[/ATTACH]

Još jedna wannabe-zilla koja momentalno ide u kantu :wink:

Ako ništa drugo bar sam očekivao da je “jevrej” za resurse, kad ono kontra…

Probao sam ga i ranije tražeći nešto lakše za netbook. Ništa posebno, utisak je sličan kao i za Rekonq i Midori, tj. da uvek nešto nedostaje.

Na netbooku je do daljeg ostao Iceweasel ESR. B)

da dodam i ovaj web browser slimBoat

He, he, pa dobro to je do webkita mislim ::slight_smile: , ja gledao interfejs najviše i ne mogu baš da mu pripisiujem osobine webkita :). Ili mu curka memorija negde zbog pluginova i tako.

Ali ono svakako da sam se vratio na IceApe :connie_pumpkinsmile: .

Dobro sad odosmo :connie_pumpkinsmile: … ovaj je već sa drugačijom paradigmom mada je sto qt+wbkit :connie_cat_in_the_hat: . I ne radi na Debianu, kompajliran na Ubunte glibu kao steam :chiffa: .Tako da ima malo zezanje za nas koji nismo na Ubunte :connie_lemon: . Ako ne radi sa sistemskim biče isto zezanje kao sa bangavim Google Earthom .
Tako da bih ovaj označio kao mali tipski komercijalni freeware.

Ako neko koristi Qupzill-u, pritom na Mint-u ili Manjaro-u, i nedostaje mu “zelenila”, evo od mene mali edit Old default teme:
[ATTACH]1804.IPB[/ATTACH]

Instalacija:

1. Raspakovati arhivu u “/usr/share/qupzilla/themes”
  2. U “Preferences” prozoru, pod “Appearance” odabrati “Old default green” :slight_smile:

Download:
[ATTACH]1805.IPB[/ATTACH]

:drinks: