Zavisnost od update-a

Da li ste update zavisnici? Ja jesam, delimicno, ali cu da smanjim :).

Update addiction

A debilitating psychological condition which affects computer users everywhere. Update addiction has to do with the excessive downloading of software updates and should not be confused with an Updating Whore. You are likely an update addict if…

You click “Software Update…” (on Mac) or “Windows Update” (on Windows) more than three times a day.

You cannot resist buying the latest version of software or operating system – even if you don’t need, want, or even care to know about the new features.

You click “Check for updates” every time you run a program.

You stay up late watching the progress bar to make sure your latest update “really updated.”

You get frustrated by stable software because it doesn’t require updates every other day. So you always choose beta or nightly builds to ensure that you can download a maximum number of updates.
Dude: Dang! I just clicked Software Update, and it didn’t find anything to update. What am I going to do???

[i]Chick: (rolls eyes) Dunno man. Click it again?

Dude: Ok.

Chick: You need help. You have update addiction.

Dude: Ok, but before I go to the clinic, I need to go buy XYZSoft5. I only have XYZSoft4.[/i]

Pa i nisam baš, čak mogu reći da me nerviraju update-i a posebno tupavi firefox koji izlazi ko analgin na svaka 4 sata maltene. Sa svakim updateom postoji i onaj rizik da neće sve da radi baš najsjanije.

Мени се управо то десило јутрос. Користим ноћну лију која сваки дан има неки апдејт, јутрос је прошао и десило се оно од пре пар недеља, нестао је bookmarks toolbar (што се лако врати) али је и tab mix plus изгубио функције а и неке лозинке се не појављују. Па је још све ситно и не помаже повећање, сваки нови таб је опет ситан. Пре неку недељу је апдејт таб микс плуса решио проблем (мада је било неких чачкања која су помагала) а сада нешто касни.
Није превелики проблем, преживећу док не оправе, што ће да се деси вероватно за пар сати али …
Мислио сам да променим период чекирања апдејта, сада ваљда дневно проверава али мислим да нема користи од тога. Могу да поставим на недељно и да се проблем појави баш пред проверу … мада тако ипак мање брља.

Ух, мислим да сам раније био много већи зависник, неколико пута дневно сам проверавао има ли ажурирања апликација на рачунару (обавезно ручно, већи је мерак него када се ауто ажурирање сети и само избаци ако нешто постоји). :slight_smile:
Сада већ и нисам толико, прође и по неколико дана док се сетим да ажурирам софтвер на рачунару, док на Андроиду проверавам има ли нових верзија бар једном дневно и обавезно читам шта је ново и да ли ми заиста треба нова верзија - ако не, прескочим ажурирање (али је на крају ипак инсталирам, ко ће да одоли :connie_boy_cleanglasses: )

Još jedan koji uvažava samo ručni update. :wink:

Nekada prodje i tri - četiri dana od poslednje provere, tako da otpada priča o zavisnosti.

Sva automatika isključena. Ručno, svakih 10-15 dana.

hehe od kad sam instaliro Linux Mint 13 KDE radi sve kako treba i nista ne bi menjao :* samim tim nista ne update-ujem

ili bar imam srece da na mom lap topu sve radi perfektno ili barem priblizno tome :playboy:

Da li ima neke razlike između apdejtovanja preko terminala i Update Manager-a? Mislim, je li svejedno kako se apdejtuje?

Svejedno je…

Сад сам пробао да ажурирам Минт 13 КДЕ (32 бита) преко менаџера ажурирања и он се стално сруши, не успева ни да се покрене. Има ли решења?

Pokreni ga iz terminala sa:

sudo mintupdate

pa daj ispis :slight_smile:

sh: 1: gksudo: not found

Hmm, ajd probaj:

sudo apt-get install gksu

pa nakon toga pokusaj da startujes Update manager… :slight_smile:

Ili bolje prvo probaj sa:

kdesu mintupdate

Морам да рестартујем систем, ето ме за пар минута

Исто, укуцам лозинку, прозор крене да се отвара и једноставно га нестане

A sta se desava kad pokrenes sa “kdesu mintupdate”?
Daj ispis nakon te komande… :slight_smile:

[email protected] ~ $ kdesu mintupdate
kdesu: не постоји таква наредба
[email protected] ~ $

Damn… :10:
Nista, daj onda ispis od:
“gksudo mintupdate”

A mozes i ovako:

su

mintupdate

pa ispis…

Исто, затражио је лозинку и једноставно приликом покретања нестао