Zdravo svima !

Pre par minuta sam se registrovao pa je kulturno da se predstavim :slight_smile:

Pozdrav svima, ja sam Milan iz Smedereva.

Ajd da pocnem i ja neku svoju pricu…upotreba linuxa je bar kod mene dosla sasvim slucajno igrom cudnih okolnosti. Do skoro sam koristio Windows 7, iz razloga sto inace radim u 3d programima i do skoro sam koristio dobro poznat program 3d studio max i Photoshop za obradu slika uglavnom. Pojavom Blendera 2.5x i njegovog novog interfejsa, poceo sam da istrazujem isti i eto tako zavrsio koristeci ga vec malo vise od godinu dana zajedno sa Photoshop alternativom Gimp-om. Tako da posto nisam imao vise nekih bitnih stvari koje bi mi radile pod Windows-om odlucio sam da se prebacim na Linux. Prvo sam isprobao Ubuntu, i od pre par dana sam presao na Linux Mint 13 (sa kojim prvi put sada radim) koji je bas ono sto mi je trebalo. Trenutno sam na pocetnickom znanju sto se tice samom OS, ali verujem da ce se to uskoro pomeniti :slight_smile:

Pozdrav Milane i dobro nam došao na mali i skroman foruma :slight_smile:

Lepo što si našao alternativu moćnim programima za 3D modelovanje, jer je zaista teško naći alternativu koja zadovoljava sve potrebe a pritom je besplatna.

Pravo da ti kazem meni je isto bilo cudno, vec posle par radova sam provalio da ona verovali ili ne, vise nudi :slight_smile: Jos je mnogo brze unaprejdjuju nego sto je to slucaj sa komercijalnim programima :slight_smile:

pozdrav

Pa pazi ako nisi znao svi delovi Matrix-a kao i Avatar film su urađeni kompletno u Linuxu na besplatnim rešenjima vezanim za 3D animaciju… tako da ništa nije nemoguće :slight_smile:

Nisam znao za taj podatak ali eto vidis sve moze kad se hoce :slight_smile:

Garfield je kompletno uradjen pod linuxom. Iznajmili su veliku farmu, i tu su doneli i umrezili jako veliki broj racunara sa Suse operativnim sistemima, i tu su radili kompletnu animaciju garfilda. Manje vise veliki broj filmova i efekata se sad radi pod linuxom.
Milane dobrodosao na mint forum. Drago mi je sto ti se dopada mint 13, a jos vise mi se svidja sto korisits bas linuxove programe.
Ako budes imao vremena i volje, mogao bi da napravis neki lep post i opises malo blender, i napises razliku izmedju njega i komercijalnog softvera itd.

Mali offtopic…

Mnogi filmovi su radjeni pod linuxom. Evo ja cu spomenuti samo neke.

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull;
Star Wars: The Clone Wars;
WALL-E;
300;
The Golden Compass;
Harry Potter and the Order of the Phoenix;
I Am Legend

itd.

Pixar koji je u vlasništvu disney-a svoj softver za renderovanje koristi pod linuksom.

Pixar je Apple-ova firma i koriste OSX pograme :slight_smile:

hellow! :slight_smile:

Поздрав и добро дошао. :slight_smile:

Ako budes imao vremena i volje, mogao bi da napravis neki lep post i opises malo blender, i napises razliku izmedju njega i komercijalnog softvera itd.

@Sreten: Da naravno sto da ne.

[indent=1]Sad sam ti pogledao sajt i ono što si radio fantastično izgleda, svaka čast kapa do poda![/indent]

Hvala Vladimire drago mi je da ti se svidjaju radovi. Cisto da naznacim da je tu mesavina 3ds max / Blender radova. Prva tri reda su radjeni sa Blenderom / Gimp-om (odnosno prvih 12 slika) a ostalo sa 3ds max-om :slight_smile:

U svakom slučaju izgledaju sjajno!

Welcome ! :slight_smile: I ja bacih oko na tvoj portfolio, veoma lepo, eto kada krenem ozbiljnije sa razvojem web igara, znaću koga da angažujem :slight_smile:

paleh paleh samo tako!!!

Dobrodosao! Video sam tvoje radove jos na Ubuntu, pa se pitam sta je sa onom kucom u sumi? Ona mi je bila favorit, secam se da promis nesto prigovarao oko blokade vrata, nisu mogla da se otvore u neku stranu, sta li… Ta mi je bila najjaca

@Shankly: Pomesao si me sa drugim :slight_smile: Tu kucu je radio clan pod nick-om hr0nic.

pozdrav svima :slight_smile:

Aaa… Ok, moja greska, izvinjavam se. :slight_smile: Nije da su ove lose, naravno, odlicne su sve, ali mi je ona nekako bila najlepsa, valjda jer sam oduvek zeleo da imam jednu takvu negde u nekoj sumi jednog dana… pusti snovi. :slight_smile:

ja se mnogo izvinjavam kazu mi da sam glup za umetnos ali meni nema smisla ma ni jedna slika :slight_smile: sry msm reko sam ti st a mi drugi kazu… :slight_smile:

@Shankly: Naravno, ta varijanta bi bila cist hedonizam :slight_smile:

@bad63r: Ne ljutim se, naprotiv, svako ima pravo da kaze svoje misljenje :slight_smile: