Zvuk neradi - Mint XFCE

Pozdrav forumasi!
Juce sam sklopio moj mint XFCE, odrario ga u brutalu onako kako se meni svidja i sredio ga na max.
Mednjutim, ima jedan problem. Moj zvuk nece da radi!
Znaci, ukljucim racunar, idem da se logujem. Ukucam username i password i kad lupim enter on mi pusti zvuk dobrodoslice.
I posle toga nista… nema :frowning:

Jel zna neko sta se desava? Evo i slika:

http://www.dodaj.rs/f/G/jT/3O1XR6RP/slika.png

Hvala unapred!

Selektuj kontrole master i front i samo pojacas :slight_smile: .

Nece :slight_smile:
Stvarno nece da radi :slight_smile:

Jel si probao i nvidia i intel?

da sve -.- nece jel imas team viewer? ako imas da ti pokazem

Ima li neko resenje? Bilo ko?

Kucaj u terminalu: sudo alsamixer

Imam teamviewer.

Otvorio sam to i nista… probo sam promenim sa default opet nista… mnogo mi znaci ovo posto komp uglavnom koristim za muziku i filmove >___<

Kad god se logujem na mint zvuk radi. Kad se DE otvori ja ga izgubim… ne razumem?

Idi u synaptic, pronadji program pavucontrol (pulse audio volume control), ili instaliraj iz terminala sa komandom

sudo apt-get install pavucontrol i odatle ukljuci zvuk.

vec ga imam instliranog. Sacu probam jos

Evo dobrih vesti. Otisao sam na live i sliko konfiguraciju, presao na ovaj moj vec instalirani i zvuk se vratio. Medjutim, ne mogu da nateram youtube zvuk da radi. To je jedino sto nece :slight_smile: Jel ima neko resenje za ovo? XD

Možda neki bug sa flash-om. Koji browser koristiš?

Druga mogućnost je da nisi kliknuo na ikonicu za pojačanje zvuka na YouTube.

U pavucontrol pokusaj da u opciji Sound settings postavis na Built-in Analog Stereo .

Popravio sam SVEE!!! Trebalo mi je mnogo ali sa google i jos par drugova su mi po mogli. Mozete zakljucati temu. I naravno zelim da se zahvalim svima koji ste ovde i koji su izdvojili svoje vreme da mi po mognu. To mnogo cenim i besprekorno sam zahvalan. Hvala mnogooo :slight_smile: Najbojli ste :slight_smile:

Hvala tebi Stefkee :). Inače, imaš opciju da markiraš ovaj problem rešenim :(.