zz

Pa ovako, ove godine sam jedan od polaznika na ITAkademiji smer Linux Sysadmin tako sam i dosao na foss.rs kada je neko ostavio link u zatvorenoj grupi ITA. Pre 3-4 godine sam cuo za Linux i resio da ga probam, prvi put sam se susreo sa Debian OS-om i bio mi je mnogo ruzan da se tako izrazim i sve mi je bilo nejasno i odakle god da sam hteo da pocnem da ucim odustao bih (sto inace radim kad god se susretnem sa nekim problemom dok ne “sanjam” kako da ga resim ili se setim dok idem do trafike po cigare) pa sam se vratio na win. Kasnije sam se sve cesce vracao na Linux tad vec na Ubuntu, poceo sam pomalo da ga razumem i kontam da nije sve na dugme. :slight_smile: Ipak je bio u d-bootu sa win OS jer sam tek pre jedno 2 i po godine dosao do malo jace masine da mogu da uzivam u carima igrica (koje su me nekako mnogo brzo smorile). Nekako sam usput naleteo na neki clanak o Gary McKinnon-u za koga sigurno dosta ljudi ovde zna i tu sam se setio filma takedown i hackers i u trenutku sam se napalio i poceo da zamisljam kako hakujem NASU i jos ponesto sto me takodje privlaci hahah lol. Pre 2 god sam se okacio na IRC da bih pronasao resenje za neki problem koji sam imao u Kali Linuxu i naleteo na room ##hacking i vidim tu nick Coa (r3bl). Odmah reko da se javim, nas covek, ko ce bolje da mi objasni resenje ako ga zna i zaludimo na 300 razlicitih tema gde mi je malo pojasnio pojam haker (da se razumemo, nisam nikad imao misljenje da hakeri upadaju drugarima u racunar i prave razne sprdnje, hakuju banke i slicno, ali sam bio svestan da i takvi postoje). Brzo posle toga, resio sam skroz da predjem na Linux, jer igrice me vise nisu zadovoljavale i predjoh na Ubuntu u dualboot-u sa Kalijem i posto sam istrazivao malo pentesting mnogo puta sam pokusao da “montiram” Kali u Ubuntu ali nikad to nije bilo skroz dobro, nesto nije radilo, nesto je radilo lose, pa sam trazio neki drugi pentest distro koji mogu da koristim i kao primarni OS pa sam usput naisao na blackbuntu (koji je obecavao ali je kratko trajao) pa ParrotOS i na kraju pronadjem idealno resenje, BACKBOX na koji ne mogu da se zalim. I eto, ja napisah roman, htedoh samo da kazem da sam Linux fan (OUPEN SORSSS) zanimam se i dalje za pentesting, hteo sam da naucim C# pa sam ipak uzeo da ucim .py mada kreativnost mi ponestane kad resim da nesto sprovedem u delo… Trenutno se ‘koncentrisem’ na skolsko gradivo i zeleo bih kao i mnogi da me jednog dana placaju da im provalim u sistem. Evo jedan screenshot od mene da se upoznamo, to je to, pozz svima nadam se da ce mi biti zanimljivo ovde.

Dobrodosao metal bro :smiley:

@0zzy_OSburn
Dobrodošao na forum :slight_smile:

@0zzy_OSburn
Pozdrav, dobro nam došao! :slight_smile:

@0zzy_OSburn

Dobrodošao u Linux i budi siguran da se nikada nećeš pokajati što si napustio Windows i uplovio u Linux :wink:

E, hvala ljudi, sve najbolje svima!

He he odličan desktop na slici (dopada mi se), dobro nam došao na forum FOSS Srbije! :happy:

Ih druze, svestan sam ja toga jos od vremena dok se jos db-utovalo. :stuck_out_tongue: Hvala na prijemu. :wink:

@Vlad Evo jednog koji se meni vise dopadao na oko da kazem, ali (tad) je bio katastrofa nestabilan i jeo je RAM za 6 gugl hroma. :smiley: parot.jpg

Dobrodošao na forum @0zzy_OSburn i srećno na akademiji :wink:

P.S. Ako zapneš negde na ispitima viči :smiley: